Z ostatniej chwili:
Daniela Komędera w spektaklu "ROOM 40" w choreogr. Macieja Kuźmińskiego, nagroda w kategorii "teatralne zdjęcie sezonu" podczas I Konkursu Fotografii Teatralnej
fot. Katarzyna Machniewicz

Wrocław. Plany Cezarego Morawskiego - rocznicowo i patriotycznie

Programowe menu zwycięzcy konkursu na szefa Teatru Polskiego to lekka kuchnia z ducha francuskiej farsy, podlana rocznicowo-patriotycznym sosem.

Dotarliśmy do planów, jakie Cezary Morawski przedstawił w ubiegłym tygodniu komisji konkursowej, która zdecydowała, że będzie on dyrektorem Teatru Polskiego. Wybór wywołał protesty dużej części zespołu teatru, ale też ludzi kultury z całego kraju. W przedstawionej komisji koncepcji Morawski chce zachować wszystkie trzy działające obecnie sceny Polskiego (Kameralną, na Świebodzkim i im. Grzegorzewskiego). Dla każdej z nich przewiduje inny repertuar. Miejscem artystycznych eksperymentów ma być dawny dworzec.

Warszawa. "Aktorzy żydowscy" na Festiwalu Warszawa Singera

2 września o godz. 18.30 w Teatrze Kwadrat odbędzie się pokaz spektaklu "Aktorzy żydowscy" w reż. Anny Smolar. Jest to wydarzenie towarzyszące Festiwalowi Warszawa Singera.

Wrocław. Pracownicy Teatru Polskiego powitali na dworcu nowego dyrektora

Kilkanaście osób przyszło w poniedziałek o godzinie 13 na Dworzec Główny we Wrocławiu przywitać nowego dyrektora Cezarego Morawskiego. Mieli ze sobą transparenty i bilet powrotny do Warszawy dla Morawskiego.

Kraj. Ostatnie tygodnie zgłoszeń na Konkurs Fotografii Teatralnej

Do końca września zarówno zawodowi fotograficy, jak i amatorzy mogą nadsyłać swoje prace na trwającą właśnie II edycję Konkursu Fotografii Teatralnej. Oceni je międzynarodowe jury, które przyzna dwie główne nagrody, każda w wysokości 20 tys. złotych.

Szczecin. W nowym sezonie siedem premier Teatru Współczesnego

Siedem premier w nadchodzącym nowym sezonie artystycznym przygotował dla swoich widzów Teatr Współczesny w Szczecinie. Publiczność zobaczy m.in. "Ślub" Witolda Gombrowicza w reż. Anny Augustynowicz i debiut dramaturgiczny Ingi Iwasiów "Dziecko".

Lublin. Warsztaty płaczu w Centrum Kultury

Centrum Kultury w Lublinie zaprasza na nietypowe warsztaty, podczas których zainteresowani będą uczyli się płakać. To nie żart! Te osobliwe zajęcia będą jednak prowadzone w ramach przygotowań teatralnych a płacz traktowany jako praktyka choreograficzna dla młodych adeptów sztuki aktorskiej.