Z ostatniej chwili:
"Kordian" w reż. Jakuba Skrzywanka, Teatr Polski w Poznaniu
fot. Magda Hueckel/mat. teatru

Największy tajnik tej pracy, to umiejętność odrzucania łatwych rozwiązań

- Teatr muzyczny może opowiadać o wszystkim - mówi portalowi musicalove.info Daniel Wyszogrodzki, tłumacz największych musicali, autor i dziennikarz muzyczny.

Maciej Gogołkiewicz: Zacznijmy od końca, od ubiegłego roku i musicalu "Doktor Żywago". Aktorzy mówili mi, że jest Pan ojcem chrzestnym tej produkcji, że to Pan podsunął pomysł na realizację tego musicalu. Jak i czym "Doktor Żywago" trafił do Pana serca? Daniel Wyszogrodzki: - Szukam interesującego materiału - na wielu frontach, także na musicalowym. Temat był mi bardzo bliski, mam ogromny sentyment zarówno do książki (kiedyś zakazanej w PRL), jak i do filmu. Ta amerykańska ekranizacja ma co najmniej tyle zalet ile wad. Pomysł na musical "Doktor Żywago" wydał mi się tak samo naturalny, jak powiedzmy na "Annę Kareninę". Jednak nauczyłem się i to od mistrzów, Andrew Lloyda Webbera czy Wojciecha Kępczyńskiego, że w musicalu bardziej niż co, liczy się jak.

Warszawa. Rozpoczyna działalność Biennale Warszawa

- Rozpoczynamy działalność Biennale Warszawa, to nowa formuła Teatru "Scena Prezentacje" - powiedział we wtorek dyrektor Sceny Prezentacje Paweł Wodziński. Wydarzenie jest realizowane zarówno jako stały program, jak i kilkutygodniowy festiwal w połowie 2019 r., zamykający dwuletni cykl pracy.

Londyn. Zmarł Grzegorz Stachurski

Wczoraj po ciężkiej chorobie zmarł Grzegorz Stachurski. Aktor Teatru im. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, Teatru im. Szaniawskiego w Płocku, Teatru Komedia w Warszawie. Od 1985 roku związany ze sceną ZASP-u w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym w Londynie.

Kraków. Premiera w Teatrze Bagatela

Sztuka "Kłamstwo ...o miłości", autorstwa francuskiego dramaturga Floriana Zellera, w reżyserii dyrektora Teatru Bagatela Henryka Jacka Schoena, to pierwsza w nowym roku premiera tej krakowskiej sceny. Spektakle premierowe zaplanowano 18 i 19 stycznia.

Gdańsk. Czwartki dla dorosłych w Teatrze Miniatura

Co czwartek o godz. 19 w Miniaturze przedstawienia dla dorosłych, ale cena jak dla dzieci - każdy bilet w cenie ulgowej. Na początek, już 18 stycznia, cieszący się dużym powodzeniem komediodramat Anat Gov "Boże mój!".

Kraków. Konkurs choreograficzny 3...2...1....TANIEC! 2018

Nowohuckie Centrum Kultury - Krakowskie Centrum Choreograficzne zaprasza tancerzy i choreografów do udziału w 8. edycji konkursu choreograficznego 3...2...1...TANIEC!, która odbędzie się w dniach 24-25 marca 2018.