"Sekrety Szekspira cz. 4" w reż. Eweliny Ciszewskiej z Teatru Sztuk z Oleśnicy na II Festiwalu Teatrów Offowych Andromedon w Tychach
fot. Jakub Kabus

Wrocław. Zespół Teatru Polskiego ogłasza strajk

Pracownicy planują okupację sceny na Zapolskiej, na fasadzie budynku pojawią się flagi z czarną wstążką, a przed Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim - dwuosobowe dyżury strajkujące 24 godziny na dobę.

- Pogotowie strajkowe oficjalnie się rozpoczęło - mówi Michał Opaliński, aktor, przedstawiciel związku zawodowego Inicjatywa Pracownicza. - Za chwilę na budynku pojawią się flagi. Ustalamy właśnie, kiedy rozpocznie się okupacja, wdrażamy procedurę, która zakończy się strajkiem. Na piątek na godzinę 12 zapraszamy do teatru przedstawicieli środowisk teatralnych z całej Polski, potem ruszymy stąd pochodem pod urząd marszałkowski.

Wrocław. Komunikat Zespołu Teatru Polskiego do Władz, Widzów i Środowiska ludzi kultury w Polsce

Zespół Teatru Polskiego we Wrocławia wyraża swój sprzeciw wobec zmanipulowanego, ustawionego przez władze i łamiącego zasady transparentności i uczciwości konkursu na dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Bydgoszcz. List otwarty Teatru Polskiego ws. sytuacji Teatru Polskiego we Wrocławiu

Chcemy wyrazić wsparcie dla Zespołu Teatru Polskiego we Wrocławiu, który znalazł się w trudnej, niespotykanej dotąd w Polsce sytuacji, stając się - na niespełna 8 dni przed rozpoczęciem nowego sezonu artystycznego - zakładnikiem politycznych, ekonomicznych i personalnych rozgrywek.

Warszawa. Baka, Englert, Kolak, Lupa i Nekrosius z nagrodami "Teatru"

Przyznano nagrody miesięcznika "Teatr" za sezon 2015/2016.

Wrocław. Zespół Teatru Polskiego nie chce Morawskiego

Zespół wrocławskiego Teatru Polskiego zapowiada protest w związku z wyborem Cezarego Morawskiego na dyrektora placówki. Artyści chcą, by w teatrze pozostał obecny szef Krzysztof Mieszkowski. Związany z wrocławską sceną reżyser Krystian Lupa zamierza przerwać pracę nad nowym spektaklem.

Świdnica. Teatr Binominis murem za Mieszkowskim

My, młodzi ludzie teatru wyrażamy swój stanowczy protest oraz oburzenie wobec wyrzucenia, niczym zgniecionego papierka do kosza, dyrektora Mieszkowskiego z Teatru Polskiego we Wrocławiu, ponieważ nie zasłużył sobie na to żadnymi czynami - piszą członkowie Teatru Binominis.