Z ostatniej chwili:
"Requiem dla Alcaraván" Lukasa Avendano (Meksyk) na Brave Festival 2018 we Wrocławiu
fot. mat. Brave Festival

Arkadiusz Bazak: Żadnej pracy się nie bałem

- Zależało mi na tym, by być aktorem potrzebnym i udało mi się. Udało mi się też zachować niezależność sądów, krytycyzm w stosunku do siebie - mówi aktor Arkadiusz Bazak.

Przygotowując się do rozmowy z Panem nie byłem w stanie odnaleźć jakichkolwiek informacji o Panu, poza bardzo podstawowymi. Skąd ta Pana tajemniczość? - Zawsze byłem niemedialny, nie udzielałem wywiadów, wypowiedzi, ceniłem sobie pełną prywatność. Jestem aktorem tylko na scenie i przed kamerą, poza tym jestem człowiekiem prywatnym i ściśle te sfery oddzielam.

956 sygnatariuszy listu poparcia w sprawie przyszłości Instytutu Teatralnego

956 sygnatariuszy listu poparcia dla IT, który można cały czas podpisywać, pisząc na adres popieramIT@gmail.com. Od wczoraj dołączyło kolejnych 71, których nazwiska podajemy poniżej.

Warszawa. Zgłoś się na rezydencję podczas V4@Theatre NITRA 2018

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza młodych krytyków teatralnych do nadsyłania zgłoszeń na Rezydencję podczas V4@Theatre NITRA 2018. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 lipca. Rezydencja odbędzie się w dniach 28 września - 3 października w Nitrze na Słowacji.

Wielkopolska. Taniec i muzyka na Off Operze

25 lipca rozpocznie się projekt Off Opera. Tegoroczna edycja pod nazwą "Ansambl / Wielogłos / Wspólnota / Wielkopolska" oraz Projekt Off Opera 2018 program edukacyjny, to blisko 70 wydarzeń kulturalnych, artystycznych i edukacyjnych, inspirujące warsztaty, wykłady, koncerty i spektakle.

Wrocław. Teatroteka na Nowych Horyzontach

Podczas tegorocznego festiwalu Nowe Horyzonty zaprezentowane zostaną również spektakle teatru telewizji wyreżyserowane przez debiutujących w tym gatunku twórców.

Chorzów. Montownia i Naumiony w Chorzowskim Ogrodzie Teatralnym

W piątek, 20 lipca o godz. 19 widzowie ChTO jako pierwsi - poza tymi z Warszawy - będą moli zobaczyć "Ceremonie zimowe" połączonych sił Montowni i Teatru WARSawy. Za to w niedzielę, 22 lipca o 19:00 "Szac", najnowszy spektakl Teatru Naumionego z Ornontowic.