Z ostatniej chwili:
"Brzydkie kaczątko", Teatr Lalek Guliwer, Warszawa
fot. Marta Ankiersztejn

Teatr Polski, czyli naród sobie

Maciej Nowak - animator teatralny rekomendowany na dyrektora artystycznego Teatru Polskiego w Poznaniu opowiada Jackowi Cieślakowi z Rzeczpospolitej o swoich planach.

Jacek Cieślak: Marcin Kowalski został rekomendowany przez komisję konkursową na dyrektora naczelnego Teatru Polskiego, a pan - na dyrektora artystycznego. Jakie ma pan plany? Maciej Nowak: Razem z Marcinem Kowalskim otrzymaliśmy na razie rekomendację. Teraz decyzja należy do prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka. Mogę więc mówić o kierunku naszego myślenia i planów, a nie o szczegółach, bo na to jest za wcześnie.

Warszawa. Bezpłatne e-booki o teatrze na 250-lecie teatru publicznego

Od 4 sierpnia z poświęconej obchodom 250-lecia teatru publicznego w Polsce strony www.250teatr.pl można pobierać bezpłatnie dwa teatralne e-booki, stanowiące ważną wypowiedź na temat instytucji i idei teatru publicznego: "Ekonomikę teatru" Hanny Trzeciak oraz "Grę w nowych dekoracjach. Teatr publiczny pomiędzy rynkiem a demokracją" Dragana Klaicia. Obie pozycje zostały wydane przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Indie. Trwa nabór polskich spektakli do udziału w festiwalach teatralnych

Instytut Polski w New Dehli zaprasza teatry do udziału w dwóch międzynarodowych festiwalach teatralnych, które odbędą się w 2016 roku.

Gdańsk. Dach Teatru Szekspirowskiego (chwilowo) nieczynny

Otwierany dach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego to chluba tego gmachu i innowacja na skalę światową. Jednak niepowtarzalność konstrukcji ma swoje dobre i złe strony. O tych złych przekonali się właśnie organizatorzy Teatru Szekspirowskiego, którzy czekają na nowe łożysko jednego z dźwigarów dachu. Póki nie zostanie ono wymienione, dach pozostanie nieruchomy.

Lublin. Ośmiu chętnych do kierowania teatrem

Minął termin zgłaszania kandydatur w konkursie na dyrektorów filharmonii i Teatru Muzycznego. Ogłosił go marszałek województwa.

Toruń. Premiera "Panny Tutli Putli" w Teatrze Muzycznym

Nowy sezon teatralny Teatr Muzyczny w Toruniu rozpocznie nowym spektaklem. "Pannę Tutli Putli" St. I. Witkiewicza będzie można oglądać na toruńskiej scenie od 18 września.