Z ostatniej chwili:
Scena z filmu "Mr. Gaga", reż. Tomer Heymann (Izrael)
fot. Itai Raziel/mat. promocyjne

Na kogo liczymy?

Publiczność z perspektywy reżyserów - z Agatą Dudą-Gracz, Grzegorzem Wiśniewskim i Wojtkiem Ziemilskim rozmawiają Jacek Cieślak i Zofia Smolarska w miesięczniku Teatr.

Z jednej strony malejące sale, topniejąca frekwencja, wyrazy niechęci ze strony widzów, którzy czują się lekceważeni, prowokowani i zagubieni. Z drugiej strony kolejki pod teatrami, znikające bilety na modne festiwale, wyrazy solidarności z artystami. Czy o polskiej publiczności teatralnej można powiedzieć coś pewnego?

Warszawa. Oświadczenie ws. spektaklu "Klątwa" w reż. Olivera Frljicia

W związku z kontrowersjami wokół spektaklu "Klątwa" w reżyserii Olivera Frljicia oraz manipulacjami medialnymi i licznymi wypowiedziami osób, które nie widziały spektaklu, Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera w Warszawie apeluje o zaprzestanie medialnych manipulacji i mowy nienawiści.

Wrocław. I etap Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki

Jest ich niemal setka. Przyjadą z różnych miast: od Białegostoku i Biskupca, przez Leżajsk i Londyn, po Wolimierz i Złotoryję. Staną na scenie Capitolu, bo I etap Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki już w najbliższą niedzielę i poniedziałek.

Gdynia. 40 sztuk w półfinale Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej

Komisja Artystyczna Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej, po przeczytaniu 238 sztuk zgłoszonych do dziesiątej edycji konkursu, dokonała wyboru spośród nich 40 tytułów, które zostały zakwalifikowane do drugiego etapu.

Wrocław. "Solidarność" apeluje o nieodwoływanie dyrektora Teatru Polskiego

Apel do zarządu województwa dolnośląskiego o nieodwoływanie Cezarego Morawskiego z funkcji dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu wystosował komitet protestacyjny dolnośląskiej "Solidarności". Związkowcy będą zbierali pod apelem podpisy poparcia.

Łódź-Warszawa. Nowa nagroda dla aktorów teatru lalkowego

POLUNIMA - Polski Ośrodek Lalkarski powołał do życia nową, ogólnopolską nagrodę dla młodych, obiecujących aktorów scen polskich. Nagroda, po raz pierwszy przyznana zostanie 21 marca w Instytucie Teatralnym w Warszawie z okazji obchodów Światowego Dnia Lalkarstwa.