"Nieważkość" w reż. Wojciecha Farugi, Teatr Nowy Proxima w Krakowie, zdjęcie Pauliny Kubas, finalistki IV Konkursu Fotografii Teatralnej w kategorii "Zestaw dokumentacyjny z przedstawienia"
fot. Paulina Kubas

Celebrytką już nie zostanę

- Wystarczy mi popularność wśród ludzi, którzy chodzą do teatru. Uważam, że tam jest moje miejsce - mówi aktorka Iwona Bielska.

Udane małżeństwo, zdolny syn, zero zawodowych wpadek, brak skandali. Czy kogoś, kto nie ma na życiorysie żadnych rys, można lubić? Tak, jeśli to jest Iwona Bielska. Trzydziestopiętrowy budynek na Woli, plątanina korytarzy, z góry widać panoramę biurowego centrum stolicy i liczne żurawie, bo w tej części miasta buduje się coraz więcej szklanych wieżowców. To tutaj ma swoje warszawskie mieszkanie Iwona Bielska: nowocześnie urządzone, utrzymane w jasnej kolorystyce, uporządkowane. Jedynie przyklejone do szafek czarno-białe zdjęcia zdradzają, że ktoś tu rzeczywiście mieszka.

Warszawa. Joanna Pawlik zwyciężczynią IV edycji programu "Placówka"

Projekt "Zastanawiam się..." krakowskiej artystki sztuk wizualnych Joanny Pawlik zwyciężył w IV edycji programu "Placówka" Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.

Lublin. Teatr Stary jest już gotowy na nowy rok

Polska prapremiera spektaklu "Marleni" w reż. Mikołaja Grabowskiego będzie pierwszym wydarzeniem w Teatrze Starym w 2019 roku. Wśród nowości teatralnych znalazł się też festiwal "Śleboda/Danutka" poświęcony pamięci Danuty Szaflarskiej.

Białystok. Teatralny Black Friday

Teatr Dramatyczny przyłącza się do ogólnoświatowej akcji Black Friday. W ramach rabatowego szaleństwa widzowie będą mogli kupić bilety na grudniowe spektakle "Opowieści o zwyczajnym szaleństwie" 50% taniej!

Wrocław. "Anty-Gone" Teatru Pieśń Kozła na scenie Polskiego

Trzydziestu artystów na scenie, bębny wikingów, rockowe rytmy i inspirowana Sofoklesem opowieść. Teatr Pieśń Kozła, który przyzwyczaił publiczność do kameralnych przedstawień, najnowszą premierę realizuje z rozmachem. "Anty-Gone Tryptyk" będzie wystawiony na dużej scenie Teatru Polskiego.

Zielona Góra. Premiera "Związku otwartego" w Lubuskim

1 grudnia w Lubuskim Teatrze najnowsza premiera. Sztuka napisana na dwie głowy. I to jeszcze jakie. Małżeńskie. Dario Fo i Franca Rame dzięki "Związkowi otwartemu" zyskali sławę i poklask - i to nie tylko w rewirach komediowych. Historia przez nich wymyślona do dziś wraca w najrozmaitszych konfiguracjach, pomysłach i scenicznych wyrazach.