TEATR POLSKA 2014 / Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej WIDOK z Białegostoku rusza w objazd ze spektaklem "Import/ Export" w reż. M. Stankiewicza. Pierwszy pokaz dziś w Krynkach
fot. Michał Stankiewicz

Taśmy i rolki

Rekonstrukcja to hasło wywoławcze spektakli Ziemilskiego i Szczawińskiej w tegorocznej edycji projektu "Wielkopolska: Rewolucje". Rekonstrukcja startych taśm z archiwalnej kasety i rolki śniadaniowego papieru wcielające się w pierwsze serpentyny pramaterii - pisze Paweł Soszyński w Dwutygodniku.com.

Nad Rozdrażewem przeleciała międzynarodowa stacja kosmiczna - a w jarocińskich archiwach znaleziono wzmiankę o Retrojutro, tajemniczym zespole, który trzydzieści lat temu dał jeden koncert i na zawsze zniknął z fonosfery. Do tegorocznego finału projektu Wielkopolska: Rewolucje Agata Siwiak, jego kuratorka, zaprosiła rozdrażewskie Koło Astronomiczne "Kasjopea" oraz zespół Dzieci Jarocina. Jak w ubiegłych latach, kiedy Michał Borczuch pracował z dziećmi z Domu Dziecka w Szamocinie, a Mikołaj Mikołajczyk z seniorami z Zespołu Śpiewaczego Wrzos z Zakrzewia, docenieni reżyserzy teatralni stworzyli spektakle razem z amatorami.