FESTIWALE

XLIV edycja (od 22-04-2009 do 26-04-2009)
Przejdź do: Program  Recenzje
Program:
piątek 17 kwietnia 2009
KONTRAPUNKT w Pasewalku i Schloss Bröllinie, otwarcie wystawy
***
środa 22 kwietnia 2009
10.00 - dyskusja panelowa "Teatr - miejsce uwodzenia" (Teatr Mały), wstęp wolny
13.30 - film "Z boczona historia kina" (Teatr Mały), wstęp wolny
16.30 - (A+B) - II Symfonia Pawła Mykietyna (Filharmonia Szczecińska), inauguracja festiwalu
17.45 - (B) - "blogi.pl" //, Narodowy Stary Teatr Kraków (Studio S1 PR Szczecin)
18.30 - (A) - "Utwór sentymentalny na czterech aktorów" // Teatr Montownia, Warszawa (Teatr Kana)
20.30 - (A+B) - "Obwohl ich Dich kenne" // Nico and the Navigators, Berlin (Teatr Współczesny)
22.20 - (B) - "Utwór sentymentalny na czterech aktorów" // Teatr Montownia, Warszawa (Teatr Kana)
22.30 - (A) - "blogi.pl" // Narodowy Stary Teatr, Kraków (Studio S1 PR Szczecin)
***
czwartek 23 kwietnia 2009
Karnet A
12.00 - wyjazd do Berlina (zbiórka przy skrzyżowaniu ulic Obrońców Stalingradu i Kaszubskiej)
16.00 - "Die Hamletmaschine" // Deutsches Theater, Berlin
18.00 - "Die Tauben" // Schaubühne am Lehniner Platz, Berlin
20.30 - "Der Gott des Gemetzels" // Berliner Ensemble, Berlin
Karnet B
17.30 - "ID" // Teatr Współczesny, Szczecin (Teatr Współczesny, Malarnia)
19.00 - koncert zespołu Chorzy na Odrę (Teatr Kana)
***
piątek 24 kwietnia 2009
9.30 - dysputa naukowa "Teatr - miejsce uwodzenia" (Teatr Mały), wstęp wolny
13.00 - film "Jak to się robi" (Teatr Mały), wstęp wolny
15.45 - (A) - "Versus. W gęstwinie miast" // Teatr Nowy, Kraków (Teatr Kana)
16.00 - (B) - "Obrock" / Teatr Studio im. St.I. Witkiewicza, Warszawa (Teatr Współczesny)
17.45 - (A+B) - "Zwei arme Polnisch sprechende Rumänen" // Maxim Gorki Theater Berlin (PKP Energetyka)
20.10 - (B) - "Versus. W gęstwinie miast" // Teatr Nowy, Kraków (Teatr Kana)
20.15 - (A) - "Obrock" // Teatr Studio im. St.I. Witkiewicza, Warszawa (Teatr Współczesny)
22.00 - "Titanic" // Theater Titanick, Münster/Leipzig, Niemcy (nabrzeże Starówka), spektakl plenerowy niebiletowany
24.00 - Noc Performerów - Miejsce Sztuki Officyna
***
sobota 25 kwietnia 2009
15.00 - (A) - "ROMEO (i Giulietta)" / Gradsko kazalište lutaka Rijeka, Rijeka, Chorwacja (Teatr Kana)
15.00 - (B) - "Lubię być zabijana" // Teatr Studio im. St.I. Witkiewicza, Warszawa (Akademickie Centrum Kultury)
16.45 - (A+B) - "The Convent" // Jo Strmgren kompani, Bergen, Norwegia (Teatr Polski)
18.15 - (B) - "ROMEO (i Giulietta)" // Gradsko kazalište lutaka Rijeka, Rijeka, Chorwacja (Teatr Kana)
18. 15 - (A) - "Lubię być zabijana" //Teatr Studio im. St.I. Witkiewicza, Warszawa (Akademickie Centrum Kultury)
19.00 - "Król umiera, czyli ceremonie" // Narodowy Stary Teatr, Kraków (Teatr Współczesny), spektakl biletowany
20.15 - premiera słuchowiska "Jeszcze się spotkamy młodsi" (Studio S1 PR Szczecin) ZMIANA MIEJSCA
22.00 - "Klątwa" // Fundacja Kresy 2000 , Lublin (Psia Polana przy Jasnych Błoniach), spektakl plenerowy niebiletowany
24.00 - Północ Teatrów (Teatr Mały, Teatr Kameralny, Piwnica przy Krypcie, Teatr Polski - Czarny Kot Rudy, Teatr Lalek "Pleciuga" - na Zamku, Teatr Krypta) daj kolejność alfabetyczną, pytanie czy powinny być tytuły, które mamy w materiałach prasowych
***
26.04.2009 niedziela
14.30 - (A) - "ID" // Teatr Współczesny, Szczecin (Teatr Współczesny, Malarnia)
16.00 - (A+B) - "Live" // PLASMA c/o Lukas Bangerter, Zurych, Szwajcaria (PKP Energetyka)
18.30 - Anny Zaradny i Robert Piotrowicz - muzyka teatralna (Teatr Kana)
20.30 - spektakl finałowy "Król umiera, czyli ceremonie" // Narodowy Stary Teatr, Kraków (Teatr Współczesny)