FESTIWALE

VIII edycja (od 05-08-2007 do 12-08-2007)
Przejdź do: Program  Recenzje
Program:
WILLA DECJUSZA
5-10 sierpnia
Warsztaty tańców dworskich oraz wieczorne pokazy zespołów młodzieżowych
05.08
Oficjalne rozpoczęcie VIII Festiwalu Tańców Dworskich oraz otwarcie warsztatów :g. 12
Wykład inauguracyjny oraz wernisaż wystawy pt. Taniec w Krakowie: g. 18
Kraków AD 1734, Kapela Dworska Consortium Sedinum oraz Balet Dworski Cracovia Danza: g. 19.30
06.08
Koncert Crudo Amor, Zespółu Muzyki Dawnej Chambre: g. 19
08.08
Zapraszam do tańca, recital arii i pieśni kompozytorów polskich w rytmach tańców narodowych; Katarzyna Słoty-Marciniec - mezzosopran i Emilia Bernackia-Głowala - fortepian: g. 19
09.08
Koncert w wykonaniu Akademickiego Kameralnego Chóru Żeńskiego "Klassik" z Sankt Petersburga: g. 19
10.08
Oficjalne zakończenie warsztatów
Pokaz tańców w wykonaniu zespołu warsztatowego Decius Danza: g. 16-18
W I E L K I F I N A Ł
10 - 12 sierpnia 2007
10.08
Tańce i zabawy w czasach Średniowiecza -premiera, Balet Dworski Cracovia Danza: g. 21 (Wawel -Dziedziniec Arkadowy).
11.08
Pokazy tańców dworskich w wykonaniu zespołów:
Alta Danza (Warszawa), Bassdance (Białoruś), Beani Cracovienses (Kraków), Campanella (Wrocław), Capella Antiqua Bialostociensis (Białystok), Comhlan (Kraków), Decius Danza (Zespół warsztatowy),
Gloria d'Amore (Białoruś), Gratia Iuvenis (Nowa Dęba), Kalaris (Włochy),Pawana (Kałuszyn), Kud Galiarda (Słowenia), Saint-Petersburg Historical Dance Club (Rosja), Zespół Tańców Dworskich Moskiewskiej Akademii Technologii Chemii im. M.V. Łomonosova (Rosja)
Pokazy żonglerki przy użyciu barwnych flag w wykonaniu grupy Sbandieratori i muzyków z Rione Santo Spirito Miasta Ferrary (Włochy) oraz walki rycerskie w wykonaniu Bractw: Gladii Amici (Tarnów), Orlich Gniazd (Kraków): g. 12
Wieczór Renesansowy - muzyka i taniec, Zespółu Muzyki Dawnej KUD Cortesia, Słowenia: g. 18.30 (Rynek Główny)
La Fortuna - Dama z łasiczką, Zespół Ars Cantus oraz Balet Dworski Cracovia Danza: g. 21 (Wawel - Dziedziniec Arkadowy).
12.08.
Pokazy tańców dworskich w wykonaniu zespołów:
Alta Danza (Warszawa), Bassdance (Białoruś), Beani Cracovienses (Kraków), Campanella (Wrocław), Capella Antiqua Bialostociensis (Białystok), Capella Nicopolensis (Mikołów), Comhlan (Kraków), Decius Danza (Zespół warsztatowy), Gloria d'Amore (Białoruś), Gratia Iuvenis (Nowa Dęba), Kalaris (Włochy), Pawana (Kałuszyn), Kud Galiarda (Słowenia), Saint-Petersburg Historical Dance Club (Rosja), Zespół Tańców Dworskich Moskiewskiej Akademii Technologii Chemii im. M.V. Łomonosova (Rosja)
Pokazy żonglerki przy użyciu barwnych flag w wykonaniu grupy Sbandieratori i muzyków z Rione Santo Spirito Miasta Ferrary"(Włochy) oraz walki rycerskie w wykonaniu Bractw: Gladii Amici (Tarnów), Orlich Gniazd (Kraków): g. 11
Szachy, Balet Dworski Cracovia Danza: g. 19.30 (Wawel-Dziedziniec Arkadowy)
Korowód uczestników pokazów ze Wzgórza Wawelskiego na Rynek Główny: g. 20.30
Pożegnalny bal dla publiczności z udziałem tancerzy: g. 21 (Rynek Główny).