FESTIWALE

XII edycja (od 06-12-2019 do 15-12-2019)
Przejdź do: Program  Recenzje
Program:
6 grudnia
piątek (Friday)
17:00
Materiały do Medei
(Medea Material) - Jakub Porcari - Teatr Łaźnia Nowa
Teatr Łaźnia Nowa, Mała Scena (Łaźnia Nowa Theatre, Small Stage)
18:00
Burza
(The Tempest) - Grzegorz Jarzyna - Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie (AST National Academy of Theatre Arts in Cracow)
Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, Scena Klasyczna (AST National Academy of Theatre Arts in Cracow, Classical Stage)
18:00
Anioły w Ameryce
(Angels in America) - Małgorzata Bogajewska - Teatr Ludowy w Krakowie (Ludowy Theatre)
Teatr Ludowy w Krakowie, Duża Scena (Ludowy Theatre, Main Stage)
19:00
Cząstki kobiety
(Pieces of a woman) - Kornel Mundruczó - TR Warszawa
Teatr Łaźnia Nowa, Duża Scena (Łaźnia Nowa Theatre, Main Stage)
20:00
Impro KRK
(Impro KRK)
MOS Małopolski Ogród Sztuki (MOS Małopolska Garden of Arts)
***
7 grudnia
sobota (Saturday)
16:00
Nie jedz tego! To jest na święta!
(Don't Eat that! It's for Christmas!) - Mariusz Grzegorzek - Szkoła Filmowa w Łodzi (Lodz Film School)
Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, Scena 210 (AST National Academy of Theatre Arts in Cracow, 210 Stage)
17:00
Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną
(Snow White and Russian Red) - Paweł Świątek - Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie / MOS Małopolski Ogród Sztuki (The Juliusz Słowacki Theatre in Kraków / MOS Małopolska Garden of Arts)
MOS Małopolski Ogród Sztuki (MOS Małopolska Garden of Arts)
19:00
Burza
(The Tempest) - Grzegorz Jarzyna - Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie (AST National Academy of Theatre Arts in Cracow)
Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, Scena Klasyczna (AST National Academy of Theatre Arts in Cracow, Classical Stage)
20:00
Cząstki kobiety
(Pieces of a woman) - Kornel Mundruczó - TR Warszawa
Teatr Łaźnia Nowa, Duża Scena (Łaźnia Nowa Theatre, Main Stage)
***
8 grudnia
niedziela (Sunday)
16:00
Nie jedz tego! To jest na święta!
(Don't Eat that! It's for Christmas!) - Mariusz Grzegorzek - Szkoła Filmowa w Łodzi (Lodz Film School)
Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, Scena 210 (AST National Academy of Theatre Arts in Cracow, 210 Stage)
16:00
Rewolucja, której nie było
(Revolution that never was there) - Justyna Sobczyk - Teatr 21 (21 Theatre)
Teatr Łaźnia Nowa, Mała Scena (Łaźnia Nowa Theatre, Small Stage)
17:00
Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną
(Snow White and Russian Red) - Paweł Świątek - Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie / MOS Małopolski Ogród Sztuki (The Juliusz Słowacki Theatre in Kraków / MOS Małopolska Garden of Arts)
MOS Małopolski Ogród Sztuki (MOS Małopolska Garden of Arts)
19:00
Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach
(Najmrodzki) - Michał Siegoczyński - Teatr Miejski w Gliwicach - (The Gliwice Municipal Theatre)
Narodowy Stary Teatr, Scena Kameralna (The National Stary Theatre, Chamber Stage)
***
9 grudnia
poniedziałek (Monday)
15:00
Turnus mija, a ja niczyja
(My Stay`s Almost Over and I`m still Alone) - Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie / MOS Małopolski Ogród Sztuki (The Juliusz Słowacki Theatre in Kraków / MOS Małopolska Garden of Arts)
MOS Małopolski Ogród Sztuki (MOS Małopolska Garden of Arts)
17:15
Trojanki
(The Trojan Women) - Jan Klata - Teatr Wybrzeże
Teatr Łaźnia Nowa, Duża Scena (Łaźnia Nowa Theatre, Main Stage)
20:30
Lwów nie oddamy
(Lwów We Won't Give up) - Katarzyna Szyngiera - Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie (Wanda Siemaszkowa Theatre in Rzeszów)
Narodowy Stary Teatr, Duża Scena (The National Stary Theatre, Main Stage)
***
10 grudnia
wtorek (Tuesday)
15:00
This is the real thing
(This is the real thing) - Anna Nowicka - Nowy Teatr
Teatr Łaźnia Nowa, Mała Scena (Łaźnia Nowa Theatre, Small Stage)
17:00
Inni ludzie
(Other people) - Grzegorz Jarzyna - TR Warszawa
Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Duża Scena (The Juliusz Słowacki Theatre in Kraków, Main Stage)
18:00
Święta Joanna
(St Joan) - Monika Strzępka - Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie (AST National Academy of Theatre Arts in Cracow)
Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, Scena 210 (AST National Academy of Theatre Arts in Cracow, 210 Stage)
19:00
Trojanki
(The Trojan Women) - Jan Klata - Teatr Wybrzeże
Teatr Łaźnia Nowa, Duża Scena (Łaźnia Nowa Theatre, Main Stage)
19:30
Andrade
(Andrade) - Michiel Vandevelde - Disagree vzw
Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka w Krakowie (The Center for the Documentation of the Art of Tadeusz Kantor Cricoteka)
19:30
Panny z Wilka
(The Maidens of Wilko) - Agnieszka Glińska - Narodowy Stary Teatr (The National Stary Theatre)
Narodowy Stary Teatr, Scena Kameralna (The National Stary Theatre, Chamber Stage)
20:30
Inni ludzie
(Other people) - Grzegorz Jarzyna - TR Warszawa
Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Duża Scena (The Juliusz Słowacki Theatre in Kraków, Main Stage)
***
11 grudnia
środa (Wednesday)
16:00
Równina wątłych mięśni
(The Week Muscles Plain) - Renata Piotrowska-Auffret - Teatr Łaźnia Nowa
Teatr Łaźnia Nowa, Mała Scena (Łaźnia Nowa Theatre, Small Stage)
17:30
Niech żyje Polska / sztuka prawicowa
(Long Live Poland / Rightist Drama) - Radosław B. Maciąg - Narodowy Stary Teatr
Narodowy Stary Teatr, Strefa BE (The National Stary Theatre, Strefa BE)
18:00
Święta Joanna
(St Joan) - Monika Strzępka - Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie (AST National Academy of Theatre Arts in Cracow)
Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, Scena 210 (AST National Academy of Theatre Arts in Cracow, 210 Stage)
18:45
Baba-dziwo
(Weird Sister) - Dominika Knapik - Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu (Jerzy Szaniawski Drama Theatre in Wałbrzych)
MOS Małopolski Ogród Sztuki (MOS Małopolska Garden of Arts)
20:30
Kowboje
(Cowboys) - Anna Smolar - Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie (Juliusz Osterwa Theatre in Lublin)
Narodowy Stary Teatr, Duża Scena (The National Stary Theatre, Main Stage)
23:00
Dług
(The Debt) - Jan Klata - Teatr Nowy Proxima (Nowy Proxima Theatre)
Teatr Nowy Proxima (Nowy Proxima Theatre)
***
12 grudnia
czwartek (Thursday)
16:00
Słowacki umiera
(Słowacki is Dying) - Radek Stępień - Narodowy Stary Teatr
Narodowy Stary Teatr, Strefa BE (The National Stary Theatre, Strefa BE)
16:00
To my jesteśmy przyszłością
(We are the Future) - Jakub Skrzywanek - Teatr Nowy Proxima
Teatr Nowy Proxima (Nowy Proxima Theatre)
17:30
Opportunity
(Opportunity) - Agata Koszulińska - Teatr Nowy Proxima
Teatr Nowy Proxima (Nowy Proxima Theatre)
19:00
Materiały do Medei
(Medea Material) - Jakub Porcari - Teatr Łaźnia Nowa
Teatr Łaźnia Nowa, Mała Scena (Łaźnia Nowa Theatre, Small Stage)
20:30
Kino moralnego niepokoju
(Cinema od Moral Anxiety) - Michał Borczuch - Nowy Teatr
Narodowy Stary Teatr, Scena Kameralna (The National Stary Theatre, Chamber Stage)
***
13 grudnia
Piątek (Friday)
19:00
Kino moralnego niepokoju
(Cinema od Moral Anxiety) - Michał Borczuch - Nowy Teatr
Narodowy Stary Teatr, Scena Kameralna (The National Stary Theatre, Chamber Stage)
19:00
Kobiety objaśniają mi świat
(Women Explain the World to Me) - Iwona Kempa - Teatr Nowy Proxima (Nowy Proxima Theatre)
Teatr Nowy Proxima (Nowy Proxima Theatre)
***
14 grudnia
sobota (Saturday)
15:00
Aktualny stan świata
(Current State of Affairs) - Karol Klugowski - Narodowy Stary Teatr (The National Stary Theatre)
Narodowy Stary Teatr, Nowa Scena (The National Stary Theatre, New Stage)
16:00
Masakra
(Massacre) - Paweł Sakowicz - Teatr Nowy
Teatr Łaźnia Nowa, Mała Scena (Łaźnia Nowa Theatre, Small Stage)
18:00
Capri - wyspa uciekinierów
(Capri - the Island of Furgitives) - Krystian Lupa - Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera
Teatr Łaźnia Nowa, Duża Scena (Łaźnia Nowa Theatre, Main Stage)
19:00
Put your heart under your feet and walk!
(Put your heart under your feet and walk!) - Steven Cohen - Compagnie Steven Cohen
MOS Małopolski Ogród Sztuki (MOS Małopolska Garden of Arts)
20:30
Gala zamknięcia
***
15 grudnia
niedziela (Sunday)
15:00
Czartoryska. Artefakty
(Czartoryska. The Artefacts) - Mira Mańka - Narodowy Stary Teatr (The National Stary Theatre)
Narodowy Stary Teatr, Nowa Scena (The National Stary Theatre, New Stage)
18:00
Capri - wyspa uciekinierów
(Capri - the Island of Furgitives) - Krystian Lupa - Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera
Teatr Łaźnia Nowa, Duża Scena (Łaźnia Nowa Theatre, Main Stage)