FESTIWALE

XXIII edycja (od 12-11-2019 do 17-11-2019)
Przejdź do: Program  Recenzje
Program:
12 listopada, wtorek
15.00 Centrum Kultury w Lublinie, Piwnice
otwarcie instalacji "Druga natura" wg projektu Karoliny Grzywnowicz / Terytoria choreografii
16.00 Centrum Kultury w Lublinie, Sala Kinowa
"Wokół Yanki Rudzkiej i Poli Nireńskiej"- spotkanie z Joanną Leśnierowską i Agatą Siniarską / Terytoria choreografii
17.30 CK, Sala Prób 4
"TECHNO FOLK" warsztaty związane z "PROJEKTEM YANKA RUDZKA: Wielogłos" / Terytoria choreografii
20.00 Centrum Kultury w Lublinie, Sala Widowiskowa
Lubelski Teatr Tańca "If/Then" PREMIERA
Polska, 50 min
***
13 listopada, środa
14.00 Centrum Kultury w Lublinie, Sala Kinowa
"Tancerka i zagłada" - spotkanie z Weroniką Kostyrko autorką książki o Poli Nireńskiej - prowadząca Jolanta Prochowicz / Terytoria choreografii
16.00 Centrum Kultury w Lublinie, Sala Kinowa
"Mental Time Travel with Marie Rambert" - wykład Marka Baldwina o Marie Rambert, spotkanie z autorem / Terytoria choreografii
18.00 Galeria Labirynt, Galeria
Elisabetta Consonni - "Plutone"
Włochy, 40 min
19.00 Galeria Labirynt, Scena
Ramona Nagabczyńska - "pURe"
Polska, 30 min
20.30 Centrum Kultury w Lublinie, Sala Widowiskowa
Projekt Yanka Rudzka - "Wielogłos"
Armenia / Brazylia / Gruzja / Polska, 40 min
***
14 listopada, czwartek
18.00 Galeria Labirynt, Galeria
Iryna Shirokaya - "pieta.with//out love"
Białoruś, 50 min
19.00 Galeria Labirynt, Scena
Tabea Martin - "Field"
Szwajcaria, 45 min
20.30 Centrum Kultury w Lublinie, Sala Widowiskowa
Paweł Sakowicz - "Jumpcore"
Polska, 40 min
***
15 listopada, piątek
18.00 Galeria Labirynt, Scena
Lucy Suggate - "Pilgrim"
Wielka Brytania, 45 min
19.00 Galeria Labirynt, Galeria
Krakowski Teatr Tańca - "The Entrance"
Polska, 50 min
20.30 Centrum Kultury w Lublinie, Sala Widowiskowa
Amy Bell - "The Forecast"
Wielka Brytania, 60 min
***
16 listopada, sobota
10.00 Centrum Kultury w Lublinie, sale prób
warsztaty tańca współczesnego
16.00 Centrum Kultury w Lublinie, Sala Kinowa
Jonathan Burrows, Matteo Fargion, Hugo Glendinning - "52 Portrety" (projekt filmowy)
Wielka Brytania, 120 min
19.00 Centrum Spotkania Kultur, Sala Operowa
Company Wayne McGregor na 23 MSTT
Wielka Brytania, 80 min
21.00 Centrum Kultury w Lublinie, Sala Widowiskowa
Leon and the wolf - "OPUS"
Grecja, 40 min
***
17 listopada, niedziela
09.00 Centrum Kultury w Lublinie, sale prób
warsztaty tańca współczesnego
13.00 Centrum Spotkania Kultur, Sala Baletowa
Masterclass z Company Wayne McGregor w ramach 23 MSTT (Wielka Brytania)
15.00 Centrum Kultury w Lublinie, Sala Prób 4
Gaga / pe ople - prowadzenie Adi Weinberg
17.00 Centrum Kultury w Lublinie, Sala Widowiskowa
Młoda Polska, 50 min
Sebastian Wiertelak "Ikar, który skradł słońce" Agnieszka Jachym "Naj"
Magdalena Widłak "La la la la la"
Katarzyna Myrda "Krystyna in flamenco mood"
Anna Nowak "Sola"
19.00 Centrum Spotkania Kultury, Sala Operowa
Company Wayne McGregor na 23 MSTT
Wielka Brytania, 80 min
Wydarzenia towarzyszące
12-18 listopada- "Cały świat jest naszą sceną"- prezentacja wystawy fotografii Bolesława Lutosławskiego z tancerzami Rambert / Centrum Kultury w Lublinie, Korytarz Łącznik 1 / Terytoria choreografii
12-17 listopada - warsztaty pisania o tańcu z Joost Goutziers / Warsztaty Kultury