FESTIWALE

IX edycja (od 15-11-2019 do 17-11-2019)
Przejdź do: Program  Recenzje
Program:
PROGRAM 9. FORUM MŁODEJ REŻYSERII
15 LISTOPADA / PIĄTEK
AST w Krakowie OTELLO reżyseria: Wiktor Bagiński - IV rok Wydziału Reżyserii Dramatu, AST w Krakowie piątek | 15 listopada | 15:00Scena Eksperymentalna | 60 min.
autor tekstu: William Shakespeareopieka artystyczna: Remigiusz Brzyk scenografia: Anna Oramus obsada: Natalia Bielecka, Alan Al-Murtatha, Damian Sosnowski
*
Filia AST we Wrocławiu KRONIKA POLSKA reżyseria: Katarzyna Dudzic-Grabińska - V rok Wydziału Lalkarskiego,Filia AST we Wrocławiu piątek | 15 listopada | 17:00 Scena im. St. Wyspiańskiego | 60 min.
autor tekstu: Gall tzw. Anonim, Agnieszka Wolny-Hamkałomuzyka: Mateusz Winsławscenografia, kostiumy, lalki: Anna Adasiak występują: Karolina Gorzkowska, Karolina Micuła, Jerzy Górski oraz muzycy: Olgierd Żemojtel, Filip Turkowski, Celina Politowicz
*
AST w Krakowie BEATRIX CENCI reżyseria, scenariusz: Zofia Gustowska - III rok Wydziału Reżyserii Dramatu, AST w Krakowie piątek | 15 listopada | 18:30Scena 210 | 55 min.
autor tekstu: Słowacki // Artaud // Stendhalopieka artystyczna: prof. Rudolf Zioło scenografia, kostiumy: Natalia Kozłowska video: Natan Berkowicz obsada: Weronika Krystek, Kamila Bestry, Szymon Wróblewski
*
AST w Krakowie / Teatr Ludowy TYLKO KONIEC ŚWIATA reżyseria: Ewa Rucińska - V rok Wydziału Reżyserii Dramatu, AST w Krakowiepiątek | 15 listopada | 20:00 Teatr Ludowy, Scena pod Ratuszem | 70 min.
autor tekstu: Jean-Luc Lagarce opieka artystyczna: prof. Rudolf Zioło scenografia i kostiumy: Ela Tolak kompozytor: Dawid Sulej Rudnicki projekcje: Stanisław Zaleski obsada: Barbara Szałapak, Roksana Lewak, Weronika Kowalska, Maciej Namysło, Krystian Pesta
***
16 LISTOPADA / SOBOTA
POKAZY PRACOWNI DRAMATURGICZNEJ AST IMPREZA TOWARZYSZĄCA AKTORKI, CZYLI PRZEPRASZAM, ŻE DOTYKAM - czytanie performatywne i dyskusja reżyseria: Michał Telega sobota | 16 listopada | 13:00  Sala 204 | 35 min. - wstęp wolny
*
AST w Krakowie JAK VVITOLD PŁYNĄŁ reżyseria:  Maciej Hanusek - III rok Wydziału Reżyserii Dramatu, AST w Krakowie sobota | 16 listopada | 14:00 i 16:00 (spektakl konkursowy)Sala 120 | 60 min.
autor tekstu: Dominik Frosztęga z inspiracji Dziennikiem, Kronosem i in. dziełami Witolda Gombrowicza opieka artystyczna: mgr Paweł Miśkiewicz muzyka: Zerova występują: Adam Borysowicz, Alicja Czarnik 
*
AST w Krakowie PO DOSTOJEWSKIM reżyseria:  Małgorzata Jakubowska - III rok Wydziału Reżyserii Dramatu, AST w Krakowie sobota | 16 listopada | 15:00 (spektakl konkursowy) i 16:15 Sala 417 | 35 min.
autorki tekstu: Olga Grzelak, Małgorzata Jakubowska dramaturgia: Olga Grzelak scenografia: Julia Basista obsada: ANNA GRIEGORIEWNA - Natalia Kaja Chmielewska, LUBOW FIODORIEWNA - Weronika Krystek,DYMITR ANDRIEJEWICZ - Michał Balicki, PISARZ - Szymon Majchrzak
*
AT w Warszawie ORATORIUM O MLEKU scenariusz, teksty piosenek, scenografia, reżyseria: Sławomir Narloch - III rok Wydziału Reżyserii, AT w Warszawie sobota | 16 listopada | 17:15 Scena im. St. Wyspiańskiego | 80 min. muzyka: Jakub Gawlik asystentka reżysera, kostiumy: Aleksandra Gajek
ZESPÓŁ AKTORSKI:JUDASZ - Sebastian Figat MATKA JUDASZA - Katarzyna Lasota JEZUS - Adam Graczyk ANIOŁ - Wiktoria Wolańska DIABEŁ - Filip Krupa DZIEWCZYNA JUDASZA - Justyna Fabisiak 
AKTORZY WOKALIŚCI:JUDASZ - Jan Marczewski MATKA JUDASZA - Monika Świtaj JEZUS - Jan Bogdaniuk ANIOŁ - Magdalena Czuba DIABEŁ - Patryk Pawlak DZIEWCZYNA JUDASZA - Jowita Kropiewnicka
ZESPÓŁ MUZYCZNY:trąbka - Sebastian Portka / Kajetan Puczkopuzon - Patryk Makowski / Tadeusz Łazukatuba basowa - Maciej Szybiński klarnet - Franciszek Kmita akordeon - Jakub Gawliklira korbowa - Jędrzej Sienkiewiczpiła - Anna Bojara-Czarneckacymbały - Rafał Biskuplutnia, ney, duduk, bębny obręczowe - Michal Kaczorperkusja - Michał Romanowski
*
Potem-o-tem POWIERZCHNIE GŁADKIE autor tekstu i reżyseria:  Marcin Zbyszyński - V rok Wydziału Reżyserii, AT w Warszawie sobota | 16 listopada | 19:15  Scena 210 | 120 min. | 1 przerwa scenografia: Julia Filińska muzyka na żywo: Skodo kostiumy: Irma Tylor światło i wideo: Darek Redos grafika: Stefania Michera
obsada live FREEWOLNY - Filip Kosior IZA.ŁĘCKA - Agata Różycka JESTEM.TUTAJ.PIERWSZY.RAZ - Eliza Rycembel WYSOKA.DO.NIEBA - Małgorzata Mikołajczak
obsada online WOJTEK.BEZ.PORTEK - Piotr PiksaALFA.ROMEO - Jerzy Radziwiłowicz
*
17 LISTOPADA / NIEDZIELA
POKAZY PRACOWNI DRAMATURGICZNEJ ASTIMPREZA TOWARZYSZĄCAMINISTRANCItekst, reżyseria, dramaturgia: Piotr Frońwystępują: Michał Balicki, Adam Borysowicz, Przemysław Przestrzelskiczyta: Piotr Frońopieka pedagogiczna i artystyczna: prof. Grzegorz Niziołekniedziela | 17 listopada | 14:00  Scena 210 | 30 min. - wstęp wolny
osoby:
JA
MINISTRANCI
[ksiądz] - nieczytany
*
POKAZY PRACOWNI DRAMATURGICZNEJ ASTIMPREZA TOWARZYSZĄCA
PRACA, PRACA - tekst na podstawie materiałów non-fiction
reżyseria: Ewa Mikuła
opiekę artystyczna: dr Iga Gańczarczyk
dramaturgia i wideo: Piotr Froń
obsada: Alina Szczegielniak, Maciej Sajur, Natalia Kaja Chmielewska
niedziela | 17 listopada | 15:00
Scena 210 | 40 min. - wstęp wolny
*
POKAZY PRACOWNI DRAMATURGICZNEJ ASTIMPREZA TOWARZYSZĄCA
ZRÓBMY SOBIE ZDJĘCIE Z WOJNY - instalacja dramatyczna
reżyseria i dramaturgia: Olga Grzelak
opieka artystyczna: mgr Maciej Podstawny
obsady: Adam Borysowicz, Krzysztof Cybulski, Aleksander Kurzak, Weronika Malik, Jakub Suwiński, Michał Wójtowicz
niedziela | 17 listopada | 16:00
Scena 210 | 30 min. - wstęp wolny
*
Filia AST we Wrocławiu KIEDY KRÓLA BOLI ZĄB reżyseria:  Monika Reks - IV rok Wydziału Lalkarskiego, AST w Krakowie Filia we Wrocławiu niedziela | 17 listopada | 17:00  Sala 311 | 40 min.opieka artystyczna: dr hab. Arkadiusz Klucznik, dr Mateusz Mirowski scenografia: Marta Czujowska, Nina Mizgała, Monika Reks kompozycje i opieka muzyczna: Marta Kowalczuk, Marta Franciszkiewicz obsada: Marta Franciszkiewicz, Marcelina Kieres, Bartosz Jędraś
*
WSL AT w Warszawie,  Filia w Białymstoku ODMĘT reżyseria i scenografia: Marek Idzikowski - IV rok Wydziału Sztuki Lalkarskiej AT w Warszawie, Filia w Białymstoku niedziela | 17 listopada | 18:00  Sala 313 | 45 min.opieka pedagogiczna: mgr Bernard Bielenia muzyka: Michał Ferenc, Dawid Mkrtchyan obsada: Michał Ferenc
*
AT w Warszawie JUDASZ. LABORATORIUM EPIFANII reżyseria, dramaturgia i konstrukcja: Katarzyna Minkowska - IV rok Wydziału Reżyserii, AT w Warszawie niedziela | 17 listopada | 19:00 Scena im. St. Wyspiańskiego | 80 min.kostiumy: Zula Poznańska muzyka: Jędrzej Jarocki materiał wideo: Agata Rucińska kierownik produkcji: Agata Tragarz obsada: Mikołaj Chroboczek, Maciej Hanczewski, Aneta Jankowska, Mateusz Korsak, Adrian Koszewski, Maciej Miszczak, Mateusz Nędza, Nikodem Rozbicki, Modest Ruciński, Mateusz Rzeźniczak, Kamil Toliński, Paweł Tomaszewski