FESTIWALE

VI edycja Festiwalu Retroperspektywy "Widz/Uczestnik/Współtwórca" (od 23-08-2019 do 01-09-2019)
Przejdź do: Program  Recenzje
Program:
23.08
18:00
OTWARCIE FESTIWALU
Premiera katalogu poświęconego 15-leciu Teatru CHOREA
Otwarcie wystawy performatywno-jubileuszowej "15 lat Teatru CHOREA"
Szklany Hall i Foyer, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi
19:00
Premiera spektaklu "ja, bóg"
Teatr CHOREA (Polska)
Scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi
21:30
Premiera koncertu jubileuszowego "CHOREA. Noc Muzyki"
Teatr CHOREA i Goście (Polska)
Sala C_101, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi
WARSZTATY
Warsztaty "Master Class z Rosanną Gamson"
Rosanna Gamson Wold Wide (USA)
19-25 sierpnia 2019 (poniedziałek-niedziela), godz. 10:00-15:00
Przestrzenie Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi
***
24.08
1:00
Małe RPS
Spektakl "Smok/g"
Pracownia Sztuczka, Lublin (Polska)
Scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi
17:00
"Lunatycy: Sesja Otwarta"
Helena Ros, Klaudiusz Ślusarczyk (Polska)
Sala C_101, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi
19:00
Spektakl "Fluxus na 10 rąk, 10 nóg i 10 głów"
Arti Grabowski (Polska)
Szklany Hall, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi
20:00
Spektakl "Twine.Measure.Cut."
Teatr Slava (Szwecja)
Sala A_22, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi
21:30
Koncert "Jeden - Wiele"
Karolina Cicha, Elżbieta Rojek (Polska)
Scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi
WARSZTATY
Warsztaty "Master Class z Rosanną Gamson"
Rosanna Gamson World Wide (USA)
19-25 sierpnia 2019 (poniedziałek-niedziela), godz. 10:00-15:00
Przestrzenie Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi
Warsztaty "Lunatycy: Sesja Otwarta"
Helena Ros, Klaudiusz Ślusarczyk (Polska)
24 sierpnia 2019 (sobota), godz. 16:00-19:00
Sala C_101, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi
25.08
11:00
Małe RPS
Spektakl "BB"
Cie Petit Theatre / Wonderland Collectief (Holandia)
Sala warsztatowa / Galeria w Fabryce Sztuki w Łodzi
13:00
Małe RPS
Spektakl "Wonderland"
Cie Petit Theatre / Wonderland Collectief (Holandia)
Sala warsztatowa / Galeria w Fabryce Sztuki w Łodzi
17:30
Spektakl "Akty"
Aurora Lubos (Polska / Wielka Brytania)
Sala A_22, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi
19:00
Spektakl "Tragedia Jana"
Teatr CHOREA, Warszawskie Towarzystwo Sceniczne (Polska)
Scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi
WARSZTATY
Warsztaty "Master Class z Teatrem Slava"
Elin Tisell, Maria af Klintberg, Viktoria Siwek (Szwecja)
25 sierpnia 2019 (niedziela), godz. 10:00-13:00
Sala C_101, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi
Warsztaty "Master Class z Rosanną Gamson"
Rosanna Gamson World Wide (USA)
19-25 sierpnia 2019 (poniedziałek-niedziela), godz. 10:00-15:00
Sala Warsztatowa Fabryki Sztuki w Łodzi
Przestrzenie Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi
26.08
19:00
Pokaz pracy warsztatowej Rosanny Gamson
Rosanna Gamson World Wide (USA)
Scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi
28.08
WYSTAWA
18:00, 19:10, 20:20
Wystawa performatywna "13 Klatka"
Weronika Fibich, Patrycja Terciak (Polska)
Sala A_22, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi
30.08
19:00
Spektakl "Po Ptakach"
Teatr CHOREA, Earthfall Dance (Polska / Wielka Brytania)
Scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi
20:30
Performance "Właśnie tu. Właśnie teraz"
Laboratorium Kreatywnego Działania, Teatr CHOREA (Polska)
Przestrzenie Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi
21:00
Impreza urodzinowa Teatru CHOREA
Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi
***
31.08
11:00
Małe RPS
Spektakl "Pig in a Wig in Space"
Sean Palmer, Martina Rampulla, Kuba Pałys (Wielka Brytania / Włochy / Polska)
Sala A_22, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi
18:00
Spektakl "Otello / Ukraina / Facebook"
Kyiv Academic Theatre "Golden Gate" (Ukraina)
Scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi
20:15
Spektakl "Democracy"
AKHE Engineering Theatre (Rosja)
Podwórkao przy ul. Milionowej/Tymienieckiego 3
Wejście przez dziedziniec Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi
21:30
Koncert "Uwolnione dźwięki"
Maciej Rychły, Mateusz Rychły (Polska)
Szklany Hall, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi
***
01.09
1:00
Małe RPS
Premiera spektaklu "MIASTO"
Dziecięca grupa teatralna, Teatr CHOREA (Polska)
Scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi
14:00
Performance "Projekt Labstreet"
Dorota Porowska (Polska)
Dziedziniec Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi
16:00
Spektakl "Koniec, początek - SOMA"
Teatr O.de.la (Polska)
Sala C_101, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi
17:30
Spektakl "Pigmalion"
Wojtek Ziemilski (Polska)
Scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi
19:00
ZAMKNIĘCIE FESTIWALU
Koncert "Pythagoras meets Euclid"
Magos Makriyannis (Grecja)
Szklany Hall, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi
Koncert "Kukła Żywa"
Passini / Pałyga / Słomiński / Janyst (Polska)
Szklany Hall, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi