FESTIWALE

V edycja (od 25-05-2019 do 31-05-2019)
Przejdź do: Program  Recenzje
Program:
25 maja (sobota), godzina 18.00 - otwarcie festiwalu
Teatr im. Wilama Horzycy (Toruń)
Ustawienia ze świętymi
Performance z udziałem zespołu aktorskiego Teatru Horzycy, a także aktorów gościnnych pod kierunkiem Agaty Dudy-Gracz
---
25 maja (sobota), godzina 20.30
Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego (Kalisz)
David Desola, 7 minut
reżyseria: Adam Biernacki
debiut aktorski: Jakub Łopatka
***
26 maja (niedziela), godzina 18.00
Teatr Zamiast (Łódź)
Magdaleny Drab, Curko moja ogłoś to - rytmizowany biuletyn z wystawy Marii Wnęk
Monodram Magdaleny Drab
---
26 maja (niedziela), godzina 19.30
Teatr Ludowy (Kraków)
August Strindberg, Panna Julia
debiut reżyserski: Radosław Stępień
***
27 maja (poniedziałek), godzina 17.00
Teatr Ludowy (Kraków)
John Maxwell Coetzee, Hańba
reżyseria: Marcin Wierzchowski
debiut aktorski: Marianna Zydek
---
27 maja (poniedziałek), godzina 21.00
Teatr im. Stefana Jaracza (Łódź)
Jennifer Haley, Otchłań
reżyseria: Mariusz Grzegorzek
debiut aktorski: Paulina Walendziak
***
28 maja (wtorek), godzina 18.30
Nowy Teatr im. Witkacego (Słupsk)
Iwan Wyrypajew, Tlen
debiut reżyserski: Aleksandra Skorupa
---
28 maja (wtorek), godzina 20.30
Teatr Ludowy (Kraków)
Stanisław Wyspiański, Sędziowie
reżyseria: Małgorzata Bogajewska
debiuty aktorskie: Weronika Kowalska, Cezary Kołacz
***
29 maja (środa), godzina 17.00
Teatr im. Ludwika Solskiego (Tarnów)
Joanna Satanowska, Bądź taka, nie bądź taka
debiut reżyserski: Joanna Satanowska
---
29 maja (środa), godzina 19.00
Teatr im. Wilama Horzycy (Toruń)
Gotthold Ephraim Lessing, Natan mędrzec
debiut reżyserski: Piotr Kurzawa
***
29 maja (środa), godzina 21.30
Teatr im. Jana Kochanowskiego (Opole),
Martyna Lechman, Zakonnice odchodzą po cichu
Spektakl oparty na motywach książki Marty Abramowicz
Reżyseria: Daria Kopiec
debiuty aktorskie: Natalia Czekała, Joanna Sokołowska
***
30 maja (czwartek), godzina 17.30
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego (Wałbrzych
Witold Gombrowicz, Iwona, księżniczka Burgunda
debiut reżyserski: Grzegorz Jaremko
debiut aktorski: Jakuba Sasak
---
30 maja (czwartek), godzina 20.30
Teatr Polski im. Hieronima Konieczki (Bydgoszcz)
Pascal Rambert, Koniec miłości
debiut reżyserski: Dorota Androsz
***
31 maja (piątek), godzina 17.00
Teatr Współczesny (Szczecin)
Iwan Wyrypajew, Pijani
reżyseria: Norbert Rakowski
debiut aktorski: Konrad Eleryk
---
31 maja (piątek), godzina 19.30
Teatr im. Wilama Horzycy (Toruń)
Agnieszka Holland/Witold Zatorski, Aktorzy prowincjonalni
debiut reżyserski: Damian Josef Neć
(poza konkursem)
---
31 maja (piątek), godzina 21.45 - Ogłoszenie werdyktu (przed teatrem)
31 maja (piątek), godzina 22.00 - Koncert zespołu "Perfect Son" (przed teatrem)