FESTIWALE

XIX edycja (od 30-06-2018 do 01-07-2018)
Przejdź do: Program  Recenzje
Program:
30 czerwca od godziny 10 - 1 lipca do godziny 10
10-22: SĄSIEDZKIE MIASTECZKO POGRANICZA - okolice Teatru Kana
warsztaty:
10-22 (z przerwami): "Rozświetlanie" warsztaty plastyczne Michała Jurysa
10-14: "Historie szaleństwa w jednej dobie" warsztaty Artiego Grabowskiego (performans 24h, faza przygotowawcza) start: Łąka Kany
10-12: warsztaty Karoliny Sabat i Magdy Gardas (Teatr Głowa Mała) Jurta na Łące
11-14: warsztaty Volkera Gerlinga z uważnego spotykania Akademia Sztuki (Pałac pod Globusem)
13-15: "Horyzont zdarzeń" warsztaty Pawła Kuli start: Łąka Kany
13-14.30: "Bajkowanie" warsztaty Kaliny i Patryka Zakrockich Centrum Dialogu "Przełomy"
15-16.30: "Od świętości do dzikości" warsztaty Professora Ojo Jurta na Łące
program warsztatowy Domu Tańca 24 h / plac Piotra i Pawła:
- Kapela Hałasów (tańce ludowe i korowodowe)
- Khamis Kina (tańce asyryjskie)
- Tango argentyńskie
- Lindy Hop Szczecin - swing
Czilli Wege Food For Story / Łąka Kany:
1011.30: "Dla harmonii ciała, oddechu i umysłu" joga na Łące z Oskarem Jaguckim
1112.30: "Robimy zwierzęta z owoców" warsztat carvingu, Ilona Śliwowska
1114: Kuchnia Sąsiedzka. Wspólne gotowanie, Jedzenie Zamiast Bomb / Palmyra
11.3012: Przystań na kawę
12.3014: warsztaty odbijania szablonów dla małych i dużych
1415: Wspólny Wegański Stół
15-16.15: "Jadalne chwasty" - spacer i warsztat kulinarny, ChwastBus
1617: Sąsiedzka Kuchnia Pogranicza
1718.20: "Dziękuję za świńskie oczy" spotkanie z Dariuszem Gzyrą
18.3020:30: "Uczta żebraka godna króla. Bengalskie gotowanie" warsztat Łukasza Przybysza
19.3021: Chilloutowe brzmienia - Dj Pelzky
2022: Otwarta Kuchnia Sąsiedzka Czilli Wege
PROGRAM SPOIWA 24 h
10 (30.06) -10 (1.07): "Historie szaleństwa w jednej dobie" Arti Grabowski performans 24 h okolice Teatru Kana
1012.30: "Skryf", Gijs van Bon - piaskopis / akcja performatywna / instalacja plac Solidarności
1113: "Session 1: How to fly", Judith Ferreras Łąka Kany
13.30: "No exit", Kojder Frédéric otwarcie wystawy fotograficznej Piwnica Kany
14-14.45: "Rytuały / rites" ("Część całości / part of all", "Passenger", "Wracam / I go back", "Warstwy / layers", "Trzy stany skupienia / 3 states of matter"), Grupa Performatywna: Kamil Łukasz Malecki, Judith Ferreras (Hiszpania), Bożena Galant, Zuzanna Marczak, Daniel Piecewicz - pokaz finałowy warsztatów performansu "ciało, przestrzeń, czas" - plac Solidarności
14-14.50: "Song for Gigi", Toonelhuis / Benjamin Verdonck spektakl - Teatr Lalek "Pleciuga"
15-15.45: "CLS", Adam Frankiewicz słuchowisko / spacer performatywny - start: plac Solidarności
15.15-16.10: "In-paradise", Compagnie Ex Nihilo - spektakl plenerowy - boisko LO nr 9
16.15-17: "Ukryty wymiar / Hidden dimension", część 1, Antoni Karwowski ("Erozja"), Beatrice Didier ("***"), Stephan US ("Nomadic No Man's Land # Szczecin") - performanse - TRAFO Trafostacja Sztuki
16-17: "Majdan. Spacer", Pic Pic - audiospacer / akcja miejska - start: plac Solidarności
17-18: "Archive", Arkadi Zaides - spektakl - TRAFO Trafostacja Sztuki
17-17.45: "CLS", Adam Frankiewicz - słuchowisko / spacer performatywny - start: plac Solidarności
18-19: "Majdan. Spacer", Pic Pic - audiospacer / akcja miejska start: plac Solidarności
18-0.30: "Homo Desperatus", Dries Verhoeven - performans multimedialny hol Filharmonii
18.30-19.30: "I rozstawili namiot wśród nas", Teatr Ósmego Dnia spektakl Teatr Kana
18.30-19.35: "Portraits in motion", Volker Gerling - spektakl Sala Kameralna Filharmonii
18.3019.30: "Bajkowanie", Kalina i Patryk Zakroccy - seans z bajkami kliszowymi i muzyką na żywo - Centrum Dialogu "Przełomy"
20-20.50: "Song for Gigi", Toonelhuis / Benjamin Verdonck spektakl - Teatr Lalek "Pleciuga"
20-21.15: "Oumuamua", Tze Toh / TO Ensemble koncert - Dom Kultury "13 Muz"
20-20.50: "In the beginning of the world", Professor Ojo - spektakl - Jurta przy placu św. Piotra i Pawła
21-21.30: "Ukryty wymiar / Hidden dimension", część 2, Antoni Karwowski ("Erozja"), Beatrice Didier ("***"), Stephan US ("Nomadic No Man's Land # Szczecin") - performanse - plac Solidarności
21.30-22.45: Refugees for Refugees - koncert kościół św. św. Piotra i Pawła
22.45: "Rozświetlenie", Michał Jurys - instalacja Łąka Kany
23-0.30: Fanfara Transilvania / Balkan Gypsy Brass - koncert - Łąka Kany
0-3: "NYX", Gijs van Bon - piaskopis / akcja performatywna / instalacja plac Solidarności
0.30-1.35: "Portraits in motion", Volker Gerling - spektakl Sala Kameralna Filharmonii
0.30-1.30: "I rozstawili namiot wśród nas", Teatr Ósmego Dnia spektakl Teatr Kana
0.30-1.30: ,,Przystań dla zmysłów", kulinarny reset Agi Oziewicz - podwórko za Teatrem Kana
1-4: Jamm Spoiwa 24 h, Zespół Dodna, Dom Tańca 24 h - potańcówki, Goście Festiwalu, Goście Łąki Kany pl. św. św. Piotra i Pawła / Łąka Kany
2-2.30: "Gille leert lezen", Benjamin Verdonck - spektakl - start: biuro Teatru Kana
4.10 -5: "In the beginning of the world", Professor Ojo - spektakl - Jurta na Łące
5-6: "Małe Instrumenty grają Chopina" - koncert - Teatr Kana
6-7: "Libelid / Pieśni Miłosne Jidisz", Ola Bilińska koncert - Teatr Kana
7-8: Łączone siły muzyczne - koncert - Teatr Kana i okolica
8-10: Śniadanie - Łąka Kany