FESTIWALE

V edycja (od 13-06-2018 do 17-06-2018)
Przejdź do: Program  Recenzje
Program:
5. PREZENTACJE FORM MUZYCZNO-TEATRALNYCH "DŹWIĘKI SŁÓW"
13-17 czerwca 2018
13.06.2018 / ŚRODA
GALir / "Gracias a la vida" - widowisko uliczne
godz. 15:00 / plac Litewski / wstęp wolny
Maja Kleszcz i IncarNations / "Wieszcze"
godz. 18:00 / Sala Widowiskowa / bilety: 30/20 zł
Premierowy repertuar akcentujący 100. rocznicę odzyskania Niepodległości
Etnos Ensemble / "Brzmienie serca"
godz. 20:00 / Wirydarz / wstęp wolny
Duberman z gościnnym udziałem Hornsmana Coyote'a / "W jedności siła" / PREMIERA
godz. 21:30 / Wirydarz / wstęp wolny
14.06.2018 / CZWARTEK
GALir / "Gracias a la vida" - widowisko uliczne
godz. 15:00 / plac Litewski / wstęp wolny
Dakh Daughters (Ukraina) / "Roses"
godz. 18:00 / Sala Widowiskowa / bilety: 50/40 zł
Pablopavo i Ludziki / "Ladinola gra"
godz. 20:00 / Wirydarz / bilety: 30/20 zł - bilet na dwa koncerty na Wirydarzu 14.06.2018
Świetliki / "Srebrne gody, czyli 25 lat bliżej"
godz. 21:30 / Wirydarz / bilety: 30/20 zł - bilet na dwa koncerty na Wirydarzu 14.06.2018
15.06.2018 / PIĄTEK
GALir / "Gracias a la vida" - widowisko uliczne
godz. 15:00 / plac po Farze / wstęp wolny
Teresa Drozda / "Poeci piosenki - Marek Grechuta"
godz. 16:00 / Sala Czarna / wstęp wolny
Teatr Piosenki "Odpowiedzi spłonęły" / PREMIERA na okoliczność 100-lecia odzyskania Niepodległości i roku Zbigniewa Herberta
godz. 18:00 / Sala Widowiskowa / bilety: 15/10 zł
Spektakl muzyczny na podstawie twórczości Zbigniewa Herberta i Josepha Conrada
Teksty: Joseph Conrad, Zbigniew Herbert
Scenariusz: Agata Klimczak, Roman Kołakowski
Muzyka: Roman Kołakowski
Aranżacja: Grzegorz Bukowski
Wizualizacje: Krystian Andrzejewski
Reżyseria: Agata Klimczak
Wykonawcy:
CONRAD - Roman Kołakowski
HERBERT - Damian Łukawski
MUZA - Agata Klimczak
CHÓR i ORKIESTRA - Bartłomiej Abramowicz, Grzegorz Bukowski, Rafał Konieczny
Yellow Sisters / "Labyrint hlasů"
godz. 20:00 / Wirydarz / wstęp wolny
Dagadana / "List do Ciebie"
godz. 21:30 / Wirydarz / wstęp wolny
16.06.2018 / SOBOTA
Teresa Drozda / "Poeci piosenki - Jonasz Kofta"
godz. 15:30 / Sala Czarna / wstęp wolny
Olsztyński Teatr Lalek "Pan Lampa" / muzyczny spektakl familijny
godz. 17:00 / Sala Widowiskowa / bilety: 20/10 zł
Sztuka dla małych dzieci i dużych dorosłych
Autor: Malina Prześluga
Reżyser: Helena Radzikowska
Choreografia: Anna Sawicka-Hodun
Muzyka: Natasza Topor
Teatr Rampa "Rapsodia z Demonem"
godz. 19:00 / Sala Operowa Centrum Spotkania Kultur / bilety: 85/75/55/20 zł
Beata Bocek / "Piosenki z szafy pana Klosa"
godz. 20:30 / Wirydarz / wstęp wolny
Kalina / "Czyste szumienie - Kryształowy Hippie Pop"
godz. 22:00 / Wirydarz / wstęp wolny
17.06.2018 / NIEDZIELA
"Dźwiękowisko" - spotkanie z Grażyną Lutosławską
godz. 15:00 / Sala Kinowa / wstęp wolny
Teatr Maska w Rzeszowie "Akademia Pana Kleksa" / muzyczny spektakl familijny
godz. 16:30 / Sala Widowiskowa / bilety 20/10 zł
"Lifting" / spektakl muzyczny
godz. 18:00 / Sala Czarna / 20/10 zł
Autor: Alice Burt
Teksty piosenek: Ewa Zelenay
Reżyser: Andrzej Jakimiec
Muzyka i akompaniament: Piotr Golla
Występuje: Jolanta Żółkowska
Karolina Skrzyńska / "Palcem po wodzie"
godz. 19:30 / Wirydarz / bilety: 30/20 zł - bilet na dwa koncerty na Wirydarzu 17.06.2018
Sona Jobarteh
godz. 21:00 / Wirydarz / bilety: 30/20 zł - bilet na dwa koncerty na Wirydarzu 17.06.2018
Sona Jobarteh to instrumentalistka, piosenkarką, ale przede wszystkim przedstawicielka tradycji Griotów, o