FESTIWALE

XXVIII edycja (od 22-05-2018 do 26-05-2018)
Przejdź do: Program  Recenzje
Program:
Międzynarodowy Festiwal Sztuki Lalkarskiej, Bielsko-Biała 22-26 maja 2018
The International Festival of Puppetry Art, Bielsko-Biała 22-26 May 2018
PROGRAM / PROGRAMME
22.05.2018 WTOREK / TUESDAY
09:00 Teatr Lalek Banialuka, Bielsko-Biała (Polska / Poland)
ZIELONA GĘŚ / THE GREEN GOOSE
(młodzież i dorośli) Teatr Banialuka
Duża Scena
09:00
&
11:00 K Opolski Teatr Lalki i Aktora, Opole (Polska / Poland)
MAŁA DRAKA O ZWIERZAKACH / SMALL QUARREL ABOUT CREATURES
(4+) Dom Kultury
im. Wiktorii Kubisz
12:30
&
17:00 K Plexus Polaire (Francja/Norwegia / France/Norway)
POPIOŁY / ASHES
spektakl bez słów / spectacle without words (młodzież dorośli) Teatr Banialuka
Scena na Piętrze
16:00 K
&
19:00 Onírica Mecánica (Hiszpania / Spain)
SZEPT DŹWIĘKÓW / THE MURMUR OF SOUND
spektakl bez słów / spectacle without words (12+) Teatr Polski
Mała Scena
18:30
Otwarcie Festiwalu / Inauguration of the Festival Teatr Banialuka
Duża Scena
Teatr Lalek Banialuka, Bielsko-Biała (Polska / Poland)
ZIELONA GĘŚ / THE GREEN GOOSE
(młodzież i dorośli)
21:15
WW Michal Svironi fantasy theater (Izrael / Israel)
EWOLUCJA MIŁOŚCI / THE EVOLUTION OF LOVE
widowisko plenerowe / open-air performance Plac
przed Teatrem Banialuka
23.05.2018 ŚRODA / WEDNESDAY
09:00
&
11:30 K Teatr Lalki i Aktora, Wałbrzych (Polska / Poland)
DZIEŃ OSIEMDZIESIĄTY PIĄTY / THE EIGHTY-FIFTH DAY
(młodzież i dorośli) Teatr Banialuka
Scena na Piętrze
10:00 K
&
12:00 Loutky bez hranic (Czechy / Czech Republic)
OPOWIEŚCI MAŁEJ LUPITINY GONZÁLEZ / THE STORIES OF THE LITTLE LUPITINA GONZÁLEZ
(6+) Teatr Polski
Mała Scena
13:00
WW Polski Ośrodek Lalkarski POLUNIMA
PANEL DYSKUSYJNY / DISCUSSION PANEL DOKĄD IDZIEMY? / WHERE DO WE GO? Klubokawiarnia
Aquarium
16:00
BW Mateusz Barta (Polska / Poland)
ZAWSZE TYLKO NOC / ALWAYS ONLY THE NIGHT
(młodzież i dorośli) Teatr Polski
Mała Scena
17:00 K
Khayal Association for Arts and Education (Liban / Lebanon)
KSIĘŻYC W PEŁNI / FULL MOON
spektakl bez słów / spectacle without words (7+) Teatr Polski
Duża Scena
18:30 K Cie Alexis Rouvre (Belgia, Walonia-Bruksela / Belgium, Wallonia-Brussels)
SZNURY / ROPES
spektakl bez słów / spectacle without words (młodzież i dorośli) Teatr Banialuka
Duża Scena
24.05.2018 CZWARTEK / THURSDAY
10:00
&
12:00 K Márkus Zínház Puppet Theatre (Węgry / Hungary)
HISTORIA LATANIA / THE HISTORY OF AVIATION
spektakl bez słów / spectacle without words (5+) Teatr Polski
Mała Scena
10:00 K
&
17:00 Saruhachi-za (Japonia / Japan)
GENJI I SKLEP Z NAKRYCIAMI GŁOWY / GENJI AND THE HEADDRESS SHOP
(6+)
Dom Kultury
im. Wiktorii Kubisz
12:00
&
17:00 K Teatro de Marionetas do Porto (Portugalia / Portugal)
KITSUNE
spektakl bez słów / spectacle without words (12+)
Teatr Banialuka
Scena na Piętrze
18:30 K
Bratislava Puppet Theatre (Słowacja / Slovakia)
O PODCINANIU SKRZYDEŁ / ON HENS' WINGS
(młodzież i dorośli)
Tatr Banialuka
Duża Scena
25.05.2018 PIĄTEK / FRIDAY
09:00 K
Teatr Animacji, Poznań (Polska / Poland)
ODLOT / DEPARTURE
(9+) Teatr Banialuka
Duża Scena
09:00
&
12:15 K Klaipeda Puppet Theatre (Litwa / Lithuania)
CUDOWNA PODRÓŻ EDWARDA TULANA / THE MIRACULOUS JOURNEY OF EDWARD TULANE
spektakl bez słów / spectacle without words (5+) Teatr Polski
Mała Scena
10:30 K Wrocławski Teatr Lalek, Wrocław (Polska / Poland)
PIEKŁO-NIEBO / HEAVEN-HELL
(7+) Teatr Polski
Duża Scena
11:00
&13:30 K
16:00 Teatr Figur, Kraków (Polska / Poland)
HULJET HULJET
(młodzież i dorośli) Teatr Banialuka
Scena na Piętrze
19:00
Teatr Lalek Banialuka, Bielsko-Biała (Polska / Poland)
ORESTEJA? / ORESTEIA?
(młodzież i dorośli) Teatr Banialuka
Duża Scena
21:00
WW Teatr Akt, Warszawa (Polska / Poland)
POZA CZASEM / BEYOND TIME
widowisko plenerowe / open-air performance Plac
Bolesława Chrobrego
26.05.2018 SOBOTA / SATURDAY
09:00
-12:00 Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne Teatr Grodzki"
STWÓRZ LALKĘ - STWÓRZ SIEBIE! / CREATE A PUPPET - CREATE YOURSELF!
WARSZTATY / WORKSHOPS Teatr Grodzki
10:00 Teatr Lalek Banialuka (Polska / Poland)
KRÓL MACIUŚ PIERWSZY / KING MATT THE FIRST
(10+) Tatr Banialuka
Duża Scena
11:30 K
&
17:00 Lutkovno gledališče Ljubljana (Słowenia / Slovenia)
GĘŚ, ŚMIERĆ I TULIPAN / DUCK, DEATH AND THE TULIP
(8+)
Teatr Banialuka
Scena na Piętrze
13:00 K
&
17:00 Livsmedlet (Finlandia / Finland)
NIEWIDZIALNE KRAJE / INVISIBLE LANDS
spektakl bez słów / spectacle without words (młodzież i dorośli) Teatr Polski
Mała Scena
19:00
Wręczenie nagród / Awards presentation
Zakończenie Festiwalu / Festival finale
CHŁOPCY KONTRA BASIA - KONCERT / CONCERT Tatr Banialuka
Duża Scena
K - przedstawienie konkursowe / presentation inside the competition
WW - wstęp wolny / admission free
BW - bezpłatna wejściówka do odebrania w Impresariacie Banialuki / free tickets to be received at Banialuka's box office
WYSTAWA / EXHIBITION
Kono Donkili. Afrykański teatr lalek / Kono Donkili. The African Puppet Theatre
Wernisaż / opening 21 maja / May godz. / at 18:00
21 maja - 17 czerwca / 21 May - 17 June Galeria Bielska BWA
KLUB FESTIWALOWY / FESTIVAL CLUB
Piwnica Zamkowa
ul. Wzgórze 16
ORGANIZATOR ZASTRZEGA PRAWO DO ZMIAN W PROGRAMIE / THE ORGANIZER RESERVES THE RIGHT TO CHNAGE THE PROGRAMME