FESTIWALE

IX edycja (od 18-06-2018 do 23-06-2018)
Przejdź do: Program  Recenzje
Program:
18 CZERWCA
Poniedziałek
13:30 - ATB 214
Białystok POLSKA
TEATR STUDENTÓW
GRY RODZINNE
18:00 - ATB 216
Białystok POLSKA
TEATR STUDENTÓW
NICCOŚ
19:30 - ATB TEATR
Białystok POLSKA
AKADEMIA TEATRALNA IM. ALEKSANDRA ZELWEROWICZA W WARSZAWIE, WYDZIAŁ SZTUKI LALKARSKIEJ W BIAŁYMSTOKU
TU NAWET MUCHY SĄ BEZPIECZNE
***
19 CZERWCA
Wtorek
10:00 - BTL SP
Białystok POLSKA
AKADEMIA TEATRALNA IM. ALEKSANDRA ZELWEROWICZA W WARSZAWIE, WYDZIAŁ SZTUKI LALKARSKIEJ W BIAŁYMSTOKU
POMELO JEST ZAKOCHANY
11:00 - ATB 214
Praga CZECHY
AKADEMIA SZTUK SCENICZNYCH
CZERWONA
11:30 - ATB 216
Białystok POLSKA
TEATR STUDENTÓW
IMPRESJE
13:00, 16:00 (M) - BTL MS
13:00 Ceremonia otwarcia
Lublana SŁOWENIA
LUTKOVNO GLEDALIŠCE LJUBLJANA
GDZIEŚ INDZIEJ
15:00 - ATB TEATR
Wrocław POLSKA
AKADEMIA SZTUK TEATRALNYCH IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W KRAKOWIE, FILIA WE WROCŁAWIU
NA OPAK
16:00 - ATB 214
Praga CZECHY
AKADEMIA SZTUK SCENICZNYCH
J + M
19:00 - BTL DS
Białystok POLSKA
BIAŁOSTOCKI TEATR LALEK
SŁOMKOWY KAPELUSZ
***
20 CZERWCA / 20 JUNE
Środa / Wednesday
10:00 - BTL SP
Białystok POLSKA
AKADEMIA TEATRALNA IM. ALEKSANDRA ZELWEROWICZA W WARSZAWIE, WYDZIAŁ SZTUKI LALKARSKIEJ W BIAŁYMSTOKU
POMELO JEST ZAKOCHANY
10:00 - ATB 306
Praga CZECHY
AKADEMIA SZTUK SCENICZNYCH
PRZEZ LAS
11:00 (M) - BTL MS
Koszyce SŁOWACJA
BÁBKOVÉ DIVADLO V KOŠICIACH
O RYCERZU BEZ KONIA
11:00 - ATB TEATR
Stuttgart NIEMCY
PAŃSTWOWA WYŻSZA SZKOŁA MUZYKI I SZTUK SCENICZNYCH
CZTERY MANIFESTY
12:00 - ATB 214
Bratysława SŁOWACJA
AKADEMIA SZTUK SCENICZNYCH
GERDA
14:00 - ATB 216
Białystok POLSKA
TEATR STUDENTÓW
IMPRESJE
16:00 - ATB 214
Praga CZECHY
AKADEMIA SZTUK SCENICZNYCH
JAŚ I MAŁGOSIA
17:00 - ATB TEATR
Bratysława SŁOWACJA
AKADEMIA SZTUK SCENICZNYCH
NONSENS
18:00 - BTL MS
Białystok POLSKA
BIAŁOSTOCKI TEATR LALEK
ONY
19:00 - ATB 216
Stuttgart NIEMCY
PAŃSTWOWA WYŻSZA SZKOŁA MUZYKI I SZTUK SCENICZNYCH
STUTTCASE
20:00 (M) - BTL DS
Bitola MACEDONIA
NATIONAL THEATRE OF BITOLA
WACHLARZ - TRAGICZNA MIŁOŚĆ DZIEWCZYNY
***
21 CZERWCA / 21 JUNE
Czwartek / Thursday
10:00 - BTL SP
Białystok POLSKA
AKADEMIA TEATRALNA IM. ALEKSANDRA ZELWEROWICZA W WARSZAWIE, WYDZIAŁ SZTUKI LALKARSKIEJ W BIAŁYMSTOKU
POMELO JEST ZAKOCHANY
10:00 (M), 12:00 - ATB TEATR
Budapeszt WĘGRY
UNIWERSYTET TEATRU I SZTUKI FILMOWEJ
TU JESTEŚMY
11:00 - ATB 214
Ryga ŁOTWA
ŁOTEWSKA AKADEMIA KULTURY
WZMACNIAJĄC WIĘZI
13:00 - ATB 216
Kijów UKRAINA
KIJOWSKI NARODOWY UNIWERSYTET TEATRU, FILMU I TELEWIZJI IM. I. K. KARPENKO-KAROWA
PRZEBIEGŁY LIS
14:00 (M) - WPiP
Jarosław ROSJA
PAŃSTWOWY INSTYTUT TEATRALNY W JAROSŁAWIU
WARSZTATOWO
16:00 - BTL DS
Wrocław POLSKA
AKADEMIA SZTUK TEATRALNYCH IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W KRAKOWIE, FILIA WE WROCŁAWIU
OPEN THE DOR, MAN!
18:00 (M), 20:00 - BTL MS
Ateny GRECJA
HOP SIGNOR PUPPET THEATRE
ŻYRAFA
18:00 - ATB TEATR
Ryga ŁOTWA
ŁOTEWSKA AKADEMIA KULTURY
HRABIA MONTE CHRISTO W 30 MINUT
***
22 CZERWCA / 22 JUNE
Piątek / Friday
10:00 - BTL SP
Białystok POLSKA
BIAŁOSTOCKI TEATR LALEK & ATB
KARMELEK
10:00 - ATB 216
Białystok POLSKA
TEATR STUDENTÓW
BESTIARIUSZ SŁOWIAŃSKI
11:00 - ATB TEATR
Kijów UKRAINA
KIJOWSKI NARODOWY UNIWERSYTET TEATRU, FILMU I TELEWIZJI IM. I. K. KARPENKO-KAROWA
HISTORIA TOMCIA PALUCHA
12:00 - ATB 214
Charków UKRAINA / Kharkiv UKRAINE
CHARKOWSKI PAŃSTWOWY INSTYTUT SZTUKI IM I. P. KOTLJAROWSKIEGO
SOK Z ŻURAWIN
14:00, 18:00 (M) - BTL MS
Tel Awiw IZRAEL
THE KEY THEATRE
KIEDY WSZYSTKO BYŁO ZIELONE
16:00 - BTL DS
Białystok POLSKA
BIAŁOSTOCKI TEATR LALEK & KOOPERACJA FLUG
PUSZCZAŃSKIE OPOWIEŚCI /
18:00 - ATB TEATR
Charków UKRAINA / Kharkiv UKRAINE
CHARKOWSKI PAŃSTWOWY INSTYTUT SZTUKI IM I. P. KOTLJAROWSKIEGO
"VASYLYNA" OPOWIEŚĆ O MATCZYNYM BŁOGOSŁAWIEŃSTWIE
20:00 (M) - WPiP
Jarosław ROSJA
PAŃSTWOWY INSTYTUT TEATRALNY W JAROSŁAWIU
DLACZEGO NIE MOŻEMY LATAĆ?
***
23 CZERWCA / 23 JUNE
Sobota / Saturday
10:00 (M) - BTL SP
Białystok POLSKA
BIAŁOSTOCKI TEATR LALEK & ATB
KARMELEK
11:00 - ATB TEATR
Nowosybirsk ROSJA
PAŃSTWOWY INSTYTUT TEATRALNY W NOWOSYBIRSKU
LUDOWY TEATR PIETRUSZKI KA
12:15 - BTL MS
Białystok POLSKA
NATALIA SAKOWICZ
POBUDKA
13:30, 17:30 - BTL DS
13:30 - Ceremonia zamknięcie
17:30 - Jubileusz BTL
Auxerre FRANCJA, NORWEGIA
PLEXUS POLAIRE
POPIOŁY
ORAZ
KONCERTY
DJ EsDwa
TRZY MUZYCZNE WIECZORKI TEMATYCZNE
19-20.06.2018, 22:00
21.06.2018, 23:00 - ZMIANA KLIMATU
Spider Demon Masacre
OSTATECZNA FORMA
21.06.2018, 22:00 - ZMIANA KLIMATU
Przez cały czas trwania Festiwalu
WYSTAWY
Aleksandra Miska
DAWNO, CHWILĘ TEMU... - ATB 310
Andrzej Lechowski, Joanna Sikora
WSZYSTKO GRA - ATB
Wystawa prac studentów ASP w Wilnie
ATB Foyer & BTL Foyer
DYNAMICZNA ILUMINACJA ŚWIETLNA FASADY BUDYNKU AKADEMII TEATRALNEJ ORAZ POKAZY ŚWIATŁO + DŹWIĘK
od 21:30 do 24:00 - ATB, od ulicy Sienkiewicza 14
----------
SPEKTAKLE WYJAZDOWE
18 CZERWCA / 18 JUNE
Poniedziałek / Monday
11:00 (M)
Białystok POLSKA
AKADEMIA TEATRALNA IM. ALEKSANDRA ZELWEROWICZA W WARSZAWIE, WYDZIAŁ SZTUKI LALKARSKIEJ W BIAŁYMSTOKU
POMELO JEST ZAKOCHANY
12:00 (M)
Białystok POLSKA
TEATR STUDENTÓW
NAZYWAM SIĘ MIŚ
Przedstawienia
Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych
ul. Wojska Polskiego 3, Łomża
19 CZERWCA / 19 JUNE
Wtorek / Tuesday
11:00 (M)
Nowosybirsk ROSJA
PAŃSTWOWY INSTYTUT TEATRALNY W NOWOSYBIRSKU
LUDOWY TEATR PIETRUSZKI
12:00 (M)
Praga CZECHY
AKADEMIA SZTUK SCENICZNYCH
PRZEZ LAS
Przedstawienia
Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych
ul. Wojska Polskiego 3, Łomża
20 CZERWCA / 20 JUNE
Środa / Wednesday
11:00 (M)
Białystok POLSKA
TEATR STUDENTÓW
BESTIARIUSZ SŁOWIAŃSKI
Przedstawienie:
Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu
Dom Ludowy - Kino Jutrzenka
ul. Józefa Piłsudskiego 11, Supraśl
13:00 (M)
Kijów UKRAINA
KIJOWSKI NARODOWY UNIWERSYTET TEATRU, FILMU I TELEWIZJI IM. I. K. KARPENKO-KAROWA
HISTORIA TOMCIA PALUCHA
Przedstawienie:
Suwalski Ośrodek Kultury, Sala im. A. Wajdy
ul. T. Noniewicza 71, Suwałki
------------
WYSTAWY
Aleksandra Miska
DAWNO, CHWILĘ TEMU...
Wystawę można oglądać
od 19.06 do 30.09 - ATB 310
Andrzej Lechowski, Joanna Sikora
WSZYSTKO GRA
Wystawę można oglądać:
od 19.06 do 30.09 - ATB
BA 10
Wystawa prac studentów ASP w Wilnie
Wystawę można oglądać
od 19.06 do 20.09 - ATB FOYER & BTL FOYER
DYNAMICZNA ILUMINACJA ŚWIETLNA FASADY BUDYNKU AKADEMII TEATRALNEJ ORAZ POKAZY ŚWIATŁO + DŹWIĘK
Iluminację można oglądać
19-23.06.2018, 21:30-24:00 - ATB, od ulicy Sienkiewicza 14
---------
KONCERTY / CONCERTS
DJ EsDwa
TRZY MUZYCZNE WIECZORKI TEMATYCZNE / THREE MUSIC THEME EVENINGS
Klub Festiwalowy / Festival Club:
Wtorek-Środa, 19-20.06.2018, 22:00
Czwartek, 21.06.2018, 23:00
Zmiana Klimatu, ul. Warszawska 6 / 6 Warszawska St.
Spider Demon Massacre
OSTATECZNA FORMA
Klub Festiwalowy:
Czwartek, 21.06.2018, 22:00
Zmiana Klimatu, ul. Warszawska 6 / 6 Warszawska St.
----------
WARSZTATY DLA MŁODZIEŻY
W ramach Festiwalu zapraszamy młodzież do udziału w warsztatach z zakresu techniki mowy, świadomości ciała oraz teatru formy plastycznej. Spotkanie z wykładowcami Wydziału Sztuki Lalkarskiej będzie świetną okazją, by rozpoznać specyfikę teatru formy, zyskać podstawową wiedzę na temat warsztatu aktora lalkarza, pobudzić wyobraźnię i poznać samego siebie. Zajęcia dla osób w wieku 16+. Udział bezpłatny.
Cykl warsztatowy obejmuje
Niech mnie usłyszą! - praca z głosem i techniką mowy / Prowadząca: Julita Cichońska
Cielesne poruszenie - warsztat ze świadomości ciała / Prowadzący: Tomasz Graczyk
Jestem w formie - improwizacje z przedmiotem / Prowadzący: Daniel Lasecki
Manualne szaleństwo - teatr rąk / Prowadzący: Paula Czarnecka
Osoby zainteresowane udziałem prosimy o zgłoszenia mailowe na adres: festival2018@atb.edu.pl z dopiskiem WARSZTATY. Potrzebny jest wygodny strój i obuwie do ćwiczeń. Liczba miejsc ograniczona!
UWAGA: Na potrzeby warsztatu z mgr Tomaszem Graczykiem prosimy o przygotowanie i opanowanie na pamięć dowolnego krótkiego tekstu.
Grupa I
10.00-11.30 - Niech mnie usłyszą!
11.45-13.15 - Cielesne poruszenie
14.30-16.00 - Manualne szaleństwo
16.15-17.45 - Jestem w formie
Grupa II
10.00-11.30 - Jestem w formie
11.45-13.15 - Niech mnie usłyszą!
14.30-16.00 - Cielesne poruszenie
16.15-17.45 - Manualne szaleństwo
Grupa III
10.00-11.30 - Manualne szaleństwo
11.45-13.15 - Jestem w formie
14.30-16.00 - Niech mnie usłyszą!
16.15-17.45 - Cielesne poruszenie
Grupa IV
10.00-11.30 - Cielesne poruszenie
11.45-13.15 - Manualne szaleństwo
14.30-16.00- Jestem w formie
16.15-17.45 - Niech mnie usłyszą!
Specjalnie dla uczestników warsztatów
13.30 - "Gry rodzinne"
18.00 - "Niccoś"
19.30 - "Tu nawet muchy są bezpieczne"
Warsztaty: Poniedziałek, 18.06.2018 - ATB