FESTIWALE

V edycja (od 01-06-2018 do 01-06-2018)
Przejdź do: Program  Recenzje
Program:
SPEKTAKLE DLA NAJNAJÓW
KUUKI
Spektakl teatru tańca dla najnajmłodszych
Art Fraction Foundation / JIENKYO
Reżyseria: Alicja Morawska-Rubczak
Wiek: 0-18 mc.
2.06 | 11:00 i 13:00 | Scena na Piętrze | czas trwania: 40 min.
DŻUNGLA
Wrocławski Teatr Lalek
Reżyseria: Alicja Morawska-Rubczak
wiek: 0,5- 2,5
3.06 | 16:00 | Scena na Piętrze | czas trwania: 40 min.
O BARANKU, KTÓRY SPADŁ Z NIEBA
Naivni Divadlo, Liberec, Czechy
Reżyseria: Michaela Homolová
wiek: 2+
5.06 | 17:30 | Scena Kameralna | czas trwania: 45 min.
SPEKTAKLE DLA DZIECI
W KOLE
Teatr Miejski w Gliwicach
Adaptacja i reżyseria: Bartosz Kurowski
wiek: 3-5
4.06 | 17:30 i 5.06 | 10:00 | Scena na Piętrze | czas trwania: 50 min.
BABCIA NA JABŁONI - premiera otwierająca 5. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci
Wrocławski Teatr Lalek
Reżyseria: Jarosław Kilian
wiek: 5+
1.06 | 18:00 | Duża Scena | czas trwania: ok. 75 min. - premiera | spektakl z audiodeskrypcją i tłumaczeniem migowym
WODNA OPOWIEŚĆ
Teatr Lalek Pleciuga w Szczecinie
Reżyser: Robert Drobniuch
wiek: 5+
7.06 | 10:00 | Duża Scena | czas trwania: 55 min.
STRASZNA PIĄTKA
Białostocki Teatr Lalek
Reżyseria: Maria Żynel
wiek: 5+
7.06 | 11:00 | Scena Kameralna | czas trwania: 75 min.
MAŁA MYSZ I SŁOŃ DO PARY
Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki
Tekst: Marta Guśniowska
z inspiracji bohaterami sztuki Karoliny Kalety "Strach ma wielkie... zęby!"
Reżyseria: Agata Kucińska
wiek: 5+
8.06 | 11:00 | Duża Scena | czas trwania: 60 min.
ODLOT
Teatr Animacji w Poznaniu
Tekst, dramaturgia: Malina Prześluga
Koncepcja, reżyseria, lalki: Janni Younge (RPA)
wiek: 5+
6.06 | 10:00 | Duża Scena | czas trwania: 75 min. z przerwą
OPOWIEŚCI Z NIEPAMIĘCI
Teatr Animacji w Poznaniu
Koncepcja, reżyseria, projekty lalek, choreografia: Duda Paiva
Koncepcja, dramaturgia: Malina Prześluga
wiek: 9+
5.06 | 11:00 | Duża Scena | czas trwania: 75 min. z przerwą | po spektaklu spotkanie z twórcami
KRZYŻACY
Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku
Spektakl na podstawie powieści Henryka Sienkiewicza
Scenariusz i reżyseria: Jakub Roszkowski
wiek: 10+
3.06 | 17:00 | Duża Scena | czas trwania: 105 minut z przerwą | po spektaklu spotkanie z twórcami
KRÓL MACIUŚ PIERWSZY
Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana w Bielsku-Białej
Spektakl na motywach powieści Janusza Korczaka
Adaptacja, reżyseria: Konrad Dworakowski
wiek: 10+
2.06 | 15:00 | Duża Scena | czas trwania: 65 minut | po spektaklu spotkanie z twórcami
SPEKTAKLE DLA MŁODZIEŻY
CYBER CYRANO
Białostocki Teatr Lalek
Tekst: István Tasnádi
Reżyseria, opracowanie muzyczne: Jacek Malinowski
wiek: 10-15
8.06 | 10:00 | Scena Kameralna | czas trwania: 60 min. | po spektaklu spotkanie z twórcami
KASIEŃKA
Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku
Spektakl na podstawie książki Sarah Crossan (tytuł oryginalny: "The Weight of Water")
Adaptacja, reżyseria i inscenizacja: Anna Wieczur-Bluszcz
wiek: 11+
4.06 | 13:00 | Duża Scena | czas trwania: 70 min. | po spektaklu spotkanie z twórcami
POLSKA 120
Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu
Spektakl na podstawie zdjęć z powojennego Walimia
Scenariusz i reżyseria: Martyna Majewska
wiek: 13+
8.06 | 20:00 | Duża Scena | czas trwania: 75 min.
SĄ TAKIE MIEJSCA SPOWITE W CIEMNOŚĆ
Naivni Divadlo, Liberec, Czechy
Spektakl na podstawie "Atlasu wysp odległych" Judith Schalansky
Reżyseria: Filip Homola
wiek: 14+
6.06 | 12:00 | Scena Kameralna | czas trwania: 50 min.
ESTRADOWY WYCIERUS, CZYLI O KONDYCJI ARTYSTY WE WSPÓŁCZESNYM ŚWIECIE - premiera
Kazio Sponge
Reżyseria: Anna Makowska-Kowalczyk
wiek: 16+
3.06 | 19:00 | Scena Kameralna | czas trwania: 60 minut - premiera
TWÓRCY:
Reżyseria, scenografia, pomysł, scenariusz: Anna Makowska-Kowalczyk
Muzyka: Grzegorz Mazoń
Obsada: Kazio Sponge, Grzegorz Mazoń
CHŁODNO O MIŁOŚCI
Grupa młodzieżowa ROBIMY przy Wrocławskim Teatrze Lalek
wiek: 13+
4.06 | 18:30 | Scena Kameralna | czas trwania: 60 minut
Spektakl zrealizowany przez grupę młodzieżową ROBIMY w ramach projektu dofinansowanego ze środków MKiDN w 2017 r.
WARSZTATY - OGRÓD SZTUK
Ogród Sztuk to trwające przez cały tydzień, niebiletowane warsztaty artystyczne we Wrocławskim Teatrze Lalek i przylegającym doń Ogrodzie Staromiejskim. Warsztaty są przeznaczone dla różnych grup wiekowych, zarówno zorganizowanych, jak i uczestników indywidualnych czy dzieci z opiekunami
Hasłem przewodnim tegorocznego Ogrodu Sztuk jest SZTUKA DZIECI.
Pytania, na które chcielibyśmy znaleźć odpowiedź:
1. Jak dzieci tworzą? 2. Czy sztuka dzieci jest / może być inspiracją dla dorosłych?
Działania artystyczne wpisane w program Ogrodu Sztuk reprezentują trzy nurty:
1. Zajęcia, podczas których dzieci nie tyle będą podlegają procesowi edukacyjnemu, co go inspirują; punktem wyjścia nie są więc umiejętności prowadzącego, ale dziecięce potrzeby, zainteresowania, aktywności i ciekawość. Warsztaty są inspirowane dziecięcą wyobraźnią, językiem, percepcją, zabawami
i poetyką dzieł sztuki tworzonych przez dzieci. Celem zajęć nie jest przekazywanie umiejętności, ale wspólne tworzenie. Chodzi o przesunięcie akcentu z osoby prowadzącej na dzieci, i o odwrócenie wektora działań - od dzieci do prowadzącego i innych uczestników zajęć.
2. Warsztaty związane z dorobkiem/metodą artystów, w których twórczości dziecko - jego wyobraźnia, język, zabawy i twórcza aktywność - oraz sam okres dzieciństwa pełniły rolę szczególną jako punkt odniesienia / temat / źródło inspiracji: Jan Dorman, Miron Białoszewski, Tadeusz Kantor i in.
3. Zajęcia poświęcone dziecięcej perspektywie, percepcji i wyobraźni w procesie edukacji, a zatem nauce przez obraz, ruch i zabawę.
Dzięki bogatej i różnorodnej ofercie warsztatowej udaje się nam przyciągnąć również osoby, które nie
są zainteresowane wyłącznie
spektaklami, lub takie, które z różnych przyczyn rzadko odwiedzają teatr.
Wydarzenia towarzyszące:
Dziecięcy panel dyskusyjny SZTUKA DZIECI. Paneliści: dzieci, które tworzą. Prowadząca: Weronika Idzikowska
ZABAWY Z GRAWITACJĄ
warsztaty dla najnajów z rodzicami
Prowadząca: Monika Dąbrowska-Jarosz
wiek: 0,5-2 z rodzicami
7.06 | 17:00 i 8.06 | 11:00 | Scena na Piętrze | czas trwania: 45 min.
NIEZŁE ZAMIESZANIE
warsztaty plastyczne
Prowadząca: Joanna Zbela
wiek: 2-3 lata z rodzicami
6.06 | 17:00 i 7.06 | 11:00 | Ogród Staromiejski | czas trwania: 45 min.
DZIECI UCZĄ RYSOWAĆ (ROMANOWICZA)
warsztaty plastyczne
Prowadzący: Robert Romanowicz
wiek: 3-5
5.06 | 10:30 i 6.06 | 10:30 | Sala Warsztatowa | czas trwania: 60 min.
KRESKI, KLEKSY, PLAMY
warsztaty plastyczne
Prowadząca: Alicja Abramowicz
wiek: 4-5 z rodzicami
2.06 | 14:00 | Scena Letnia | czas trwania: 120 min.
bawMY się!
warsztaty teatralne dla dzieci i rodziców
Prowadząca: Joanna Krukowska | Instytut Teatralny
wiek 4-6 z rodzicami | 2.06 | 11:30 | Scena Letnia | czas trwania: 90 min.
wiek 6-9 z rodzicami | 3.06 | 11:30 | Scena Letnia | czas trwania: 90 min.
JEDEN DZIEŃ
warsztaty komiksowe
Prowadząca: Edyta Bystroń
wiek: 6-8
2.06 | 11:00 i 3.06 | 11:00 | Sala Warsztatowa | czas trwania: 210 min.
NA TROPIE SZTUKI
warsztaty plastyczne
Prowadząca: Alicja Abramowicz
wiek: 6-9
5.06 | 10:00 | DH Renoma, zbiórka w WTL
IMPROWIZACJA RUCHOWA
warsztaty ruchowe
Prowadzący: Maćko Prusak
wiek: 6+
2.06 | 12:00 i 3.06 | 13:00 | Ogród Staromiejski
MANDALA
warsztaty kulinarne
Prowadząca: Monika Kucia
wiek: 6+ z rodzicami
3.06 | 12:00 | Ogród Staromiejski | czas trwania: 120 min.
ORKIESTRA AGD
Improwizacja muzyczna
Prowadzący: Patryk Zakrocki
wiek: 6+
4.06 | 17.30 i 5.06 | 10:00 | Ogród Staromiejski | czas trwania: 60 min.
STRACH MA WIELKIE OCZY?
instalacje przestrzenne
Prowadząca: Karolina Suchodolska
wiek: 7-12
1.06 | 11:00 i 2.06 | 13:00 i 4.06 | 10:30 | Ogród Staromiejski
BIURO RZECZY NIEWYNALEZIONYCH
warsztaty plastyczne
Prowadząca: Joanna Zbela
wiek: 7-12.
8.06 | 10:00 | Scena Letnia | czas trwania: 60 min.
MATEMATYKA OBRAZKOWA
Prowadzący: Jakub Jernajczyk
wiek: 8-11
6.06 | 9:00 i 7.06 | 9:00 | Sala Warsztatowa | czas trwania: 60 minut
Komiks przestrzenny
Prowadzący: Daniel Chmielewski
wiek: 10-13
4.06 | 17:00; 5.06 | 17:00; 6.06 | 17:00 | Sala Warsztatowa | czas trwania: 120 min.
POKÓJ DZIECIŃSTWA
warsztaty plastyczne
Prowadząca: Barbara Pasterak / Cricoteka
wiek: 16+ ( warsztaty dla młodzieży i dorosłych)
2.06 | 18:00 | Sala Warsztatowa | czas trwania: 120 minut
POTENCJAŁ ZABAWY
warsztaty dla nauczycieli
Prowadzący: Joanna Krukowska | Instytut Teatralny
Warsztaty dla nauczycieli
4.06 | 10:00 | Sala Warsztatowa | czas trwania: 240 minut
WYOBRAŹNIEJ! OBRAZY, KTÓRE UCZĄ
warsztaty dla nauczycieli
Prowadząca: Magdalena Kościańska
Warsztaty dla nauczycieli
7.06 | 11:00 | Scena na Piętrze | czas trwania: 180 minut
WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE
SZTUKA DZIECI
dziecięcy panel dyskusyjny
Paneliści: dzieci, które tworzą.
Prowadząca: Weronika Idzikowska
Dziecięcy panel dyskusyjny | wiek: b/o
3.06 | 15:00 | Sala Kolumnowa | czas trwania: do 90 minut
BAJKOWANIE
seans z bajkami kliszowymi i muzyką na żywo
Prowadzący: Patryk Zakrocki, Kalina Zakrocka
wiek: b/o
6.06 | 17:30 | Scena na Piętrze | czas trwania: 60 min.