FESTIWALE

XXI edycja (od 12-11-2017 do 20-11-2017)
Przejdź do: Program  Recenzje
Program:
12 listopada niedziela
godz. 18.00 Centrum Spotkania Kultur, Sala Kinowa - "Mr. Gaga" - film
godz. 20.30 Centrum Kultury, Piwnice - Lubelski Teatr Tańca "body" /Polska/ - premiera
***
13 listopada poniedziałek
godz. 16:30 Centrum Kultury, Sala Kinowa - Loikka on Tour, pokaz skandynawskich tanecznych filmów krótkometrażowych
godz. 18.00 Centrum Kultury, Sala Widowiskowa - Olga Kebas "Personal Spring"/Ukraina/
godz. 19.30 Centrum Kultury, Sala Widowiskowa - Inna Aslamova "Solo no2" /Białoruś/, Daniil Belkin "Leaning on" /Ukraina/
godz. 20.30 Centrum Kultury, Sala Czarna - MIHR Theatre and Gabrielle Neuhaus Physical Theatre "Lavash" /Armenia - Izrael/
***
14 listopada wtorek
godz. 18.00 Galeria Labirynt, Sala Czarna - Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK "Mommy Issues" /Polska/
godz. 20.00 Centrum Kultury, Sala Widowiskowa - Grupa Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej "Homo-Go! stadium. etap 2" /Polska/
godz. 21.00 Centrum Kultury, Sala Czarna - Lubelski Teatr Tańca "Ostatnie solo K." /Polska/
***
15 listopada środa
godz. 18.00 Galeria Labirynt, Sala Czarna Paweł Sakowicz "TOTAL" /Polska/, Maria Zimpel "noish~" /Polska/
godz. 20.30 Centrum Kultury, Sala Widowiskowa - Sławek Krawczyński i Anna Godowska "Bataille i świt nowych dni" /Polska/
***
16 listopada czwartek
godz. 18.00 Galeria Labirynt, Sala Czarna - Company B. Valiente "The Artist's Space" /Norwegia/
godz. 20.00 Centrum Kultury, Sala Widowiskowa - Katarzyna Chmielewska / Teatr Dada von Bzdülöw "Why Don't You Like Sadness" /Polska/
godz. 21.00 Centrum Kultury, Piwnice - Aurora Lubos "Witajcie/Welcome" /Polska/
***
17 listopada piątek
godz. 17.30 Galeria Labirynt, Sala Czarna - Timothy and the Things "Your Mother At My Door" /Węgry/
godz. 19.00 Centrum Kultury, Sala Widowiskowa - Luke Baio & Dominik Grünbühel "Ohne Nix" /Austria/
godz. 20.30 Centrum Spotkania Kultur, Sala Operowa - Batsheva Dance Company "Last Work" /Izrael/
***
18 listopada sobota
godz. 16.30 Centrum Kultury, Sala Widowiskowa - Oona Doherty "Hope Hunt and the Ascension into Lazarus" /Irlandia/
godz. 18.30 Galeria Labirynt, Sala Czarna - AURA Dance Theatre "Godos" /Litwa/
godz. 20.30 Centrum Spotkania Kultur, Sala Operowa - Batsheva Dance Company "Last Work" /Izrael/
***
19 listopada niedziela
godz. 17.00 Centrum Kultury, Sala Widowiskowa MŁODA POLSKA - laureaci ogólnopolskich konkursów tańca i choreografii Helena Ganjalyan "MELT", Omar Karabulut "Terminal B", Zofia Tomczyk "Connection" Jacek Niepsujewicz "Happiness does not wait", Agnieszka Bednarz, Agata Meyer-Linters "Jestem Helena"
godz. 18.30 Galeria Labirynt, Sala Czarna - Granhj Dans "Petrushka - Extended" /Dania/
godz. 20.30 Centrum Spotkania Kultur, Sala Operowa - Batsheva Dance Company "Venezuela" /Izrael/
***
20 listopada poniedziałek
godz. 19.00 Centrum Spotkania Kultur, Sala Operowa - Batsheva Dance Company "Venezuela" /Izrael/
WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE:
10 - 15 listopada warsztaty pisania o tańcu z Joost Goutziers
14 - 16 listopada coaching z Colleen Thomas - Young
16 - 17 listopada, Taniec i awangarda w Europie Środkowo-Wschodniej. Terytoria - źródła - biografie - Międzynarodowa Konferencja Naukowa
18 listopada warsztaty Gaga / dancers, Gaga / people, zapisy: warsztaty.taniec@ck.lublin.pl
18 - 19 listopada warsztaty tańca współczesnego, zapisy: warsztaty.taniec@ck.lublin.pl
19 listopada inauguracja Polskiej Sieci Tańca
Filmy: Mr. Gaga" - film dokumentalny o Ohadzie Naharinie i Batsheva Dance Company
Loikka on Tour - pokaz skandynawskich tanecznych filmów krótkometrażowych - Loikka Dance Film Festival