FESTIWALE

XVI edycja (od 20-04-2017 do 28-04-2017)
Przejdź do: Program  Recenzje
Program:
20 kwietnia, godz. 18.00 - Widowisko Baletowe "Jak Marysia swoje gęsi zgubiła"
bajka baletowa na motywach baśni Marii Konopnickiej pt "O krasnoludkach i Sierotce Marysi"
muzyka: Piotr Czajkowski "Śpiąca królewna"
choreografia: Monika Waga
scenografia: Joanna Aszklar
kostiumy: Stanisława Hazęga
Obsada:
Sierotka Marysia- Małgosia Buczek
Gąski- grupa baletowa III
Lisica- Alicja del Carmen Yika
Motyle- grupa baletowa II
Krasnoludki- grupa baletowa IV
Wróżki- Ola Czabanowska, Pola Urbanek i Iza Trznadel
Nietoperze- grupa baletowa V
**
22 kwietnia godz. 18.00 - Wieczór tańca współczesnego, Zespół Tańca Współczesnego "Strecz" oraz zaproszeni goście
choreograf zespołu Sabina Wójcik-Grygolec.
Tancerze:
grupa I: Dominika Woźniak, Natalia Juraszek, Ewelina Cieśla, Anna Niziankiewicz, Jagoda Dyląg, Bartłomiej Kafel.
Grupa II: Julia Pyteraf, Wiktoria Limberger, Paulina Kafel, Agata Jaworska, Maria Michalska, Kinga Gruszka, Magdalena Gradowicz, Michalina Siwy, Katarzyna Niżnik, Małgorzata Kmon, Aleksandra Kubiniec, Alicja Menet, Klara Florek,
Goście:
Matylda Kubit, Weronika Nitka, Damian Zatoński, Maja Szelc, Natalia Dynowska, Joanna Kozubal, Katarzyna Maj, Kamila Jawor.
**
23 kwietnia godz 18.00 - "Bezdech"- dyplomowy spektakl taneczny, studenci IV roku Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu
Tancerze:
Jacobina Blüm, Agnieszka Borkowska, Mateusz Lisiecki, Marek Bula, Maria Bijak, Ewelina Sobieraj, Mikołaj Wnęt, Sabina Romańczak, Bartłomiej Gąsior, Jarek Mysona, Klaudia Gryboś, Aleksandra Grącka, Daniel Leżoń, Mateusz Ulczok, Patryk Gnaś, Michał Czorny, Wiktoria Zawadzka
Reżyseria i choreografia Sylwia Hefczyńska- Lewandowska
Asystenci choreografa Paweł Urbanowicz, Natalia Dinges
Muzyka/kompozytor Patrycja Hefczyńska
Kostiumy i charakteryzacja Marta Wieczorek, Kamila Zabłocka
Reżyseria światła Kamil Rogański
Realizacja dźwięku Mariusz Michalik
Projekt scenografii Sara Sudoł
Realizacja scenografii Jacek Wichrowski
**
25 kwietnia godz. 19.00 - film "Mr. Gaga" - Historia izraelskiego choreografa Ohada Naharina, który stworzył własny język tańca - GaGa.
**
26 kwietnia godz. 18.00 - Koncert tańca "Nie tędy droga"
Jest to praktyczna realizacja pracy dyplomowej Anny Pękali - słuchaczki Państwowego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i bibliotekarzy w Krośnie.
W koncercie zatańczą: słuchacze PPSKAKiB , absolwenci tej szkoły oraz członkowie zespołu tanecznego Explosion z Ropy.
Wernisaż wystawy fotografii "Taniec obrazów - obraz tańca"
promocja tomiku poezji "Zatańczona przestrzeń"
**
27 kwietnia godz.18.00 - "Usłyszeć Taniec"- mistrzowie stepowania, pierwszy w Polsce projekt taneczny oparty na różnych formach stepowania: Irish step dance, flamenco, tap dance oraz muzyce etnojazzowej
**
28 kwietnia godz.18.00 - "Krosno na pointach", krośnieńskie grupy taneczne. Po raz szósty RCKP zaprasza na koncert zespołów tanecznych działających w Krośnie.
Grupa Liya Dancehall Class
Akademia Cheerleaderek Fragolin MOSiR Krosno
Formacja Tańca Towarzyskiego "Gracja"
Grupy Eksperyment i Eksperyment Mini
Zespół Tańca Współczesnego Strecz
Dziecięco - Młodzieżowy Zespół Taneczny KLEKS
Zespół baletowy przy RCKP w Krośnie