FESTIWALE

IV edycja Festiwalu Retroperspektywy (od 25-08-2016 do 28-08-2016)
Przejdź do: Program  Recenzje
Program:
25 sierpnia
SPEKTAKLE / KONCERTY
13.30
Oficjalne otwarcie Festiwalu
Szklany hall, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi
18.00
"TRADYCYJNA MUZYKA GRUZIŃSKA" - koncert zespołu SAKHIOBA (Gruzja)
Szklany hall, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi
20.00
"IDIOT-SYNCRASY" - spektakl duetu "Igor&Moreno" (Wielka Brytania)
Scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi
21.00
"WYKLUCZENI" - koncert grupy Kormorany i przyjaciele (Polska)
W ramach Festiwalu LDZ Alternatywa
Scena na dworze, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi
ok. 22.30
JAM SESSION
Szklany hall, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi
***
26 sierpnia
18.00
"ENGI VENGI" - koncert Wielkiego Chóru Młodej CHOREI (Polska)
Ze specjalnym udziałem Theodosiiego Spassova (Gruzja)
Szklany hall, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi
20.00
//ERROR404// - spektakl grupy TAKE OVER, Teatr CHOREA (Polska)
Sala A_22, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi
21.00
"THE CITY" - spektakl Incubator Theatre (Izrael)
Scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi
ok. 22.30
JAM SESSION
Szklany hall, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi
***
27 sierpnia
14.00
DYSKUSJA FESTIWALOWA - "Teatr naznaczony muzyką"
Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi
16.00
"SZUKAJĄC SOLIDARNOŚCI" - początek transmisji całodobowego happeningu muzycznego
Sean Palmer i Chór Eksperymentalny Gre Badanie (Polska)
Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi
16.30, 17.15, 18.00, 18.45
"HUG" - spektakl Verity Standen (Wielka Brytania)
Sala warsztatowa, Fabryka Sztuki w Łodzi
20.00
"ZNAK JONASZA" - spektakl neTTheatre (Polska)
Scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi
21.30
"PROJEKT PULS" - koncert
Theodossii Spassov, Dimitar Bodurov, Sandip Bhattacharya (Bułgaria / Indie)
Scena na dworze, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi
ok. 23.00
JAM SESSION
Szklany hall, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi
***
13.00
"PIEŚNI DLA MIASTA" - koncert, Mateusz Przyłęcki, Tomasz Krzyżanowski (Polska)
Przestrzeń miejska
16.00
"SZUKAJĄC SOLIDARNOŚCI" - zakończenie transmisji całodobowego happeningu muzycznego
Sean Palmer i Chór Eksperymentalny Gre Badanie (Polska)
Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi
16.00
"SZCZELINA" - spektakl Teatru CHOREA (Polska)
Scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi
20.00
Oficjalne zakończenie Festiwalu
COETUS - koncert Iberyjskiej Orkiestry Perkusyjnej (Hiszpania)
Teatr Muzyczny w Łodzi
Oficjalne zamknięcie Festiwalu
ok. 22.30
JAM SESSION
Szklany hall, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi
***
WARSZTATY
24 sierpnia (środa), godz.17.00-20.00
25 sierpnia (czwartek), godz. 10.00-14.00
"GRUZIŃSKA POLIFONIA"
Warsztaty wokalne z zespołem SAKHIOBA (Gruzja)
Sala B_101, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi
26 sierpnia (piątek), godz. 10.00 - 15.00
"INDYJSKI RYTM"
Warsztaty perkusyjne z Sandipem Bhattacharya (Indie)
Sala B_101, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi
27 sierpnia (sobota), godz. 13.00 - 16.00
"IBERYJSKA PERKUSJA"
Warsztaty rytmiczne z Iberyjską Orkiestrą Perkusyjną COETUS (Hiszpania)
Sala B_101, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi