FESTIWALE

XV edycja (od 24-09-2016 do 01-10-2016)
Przejdź do: Program  Recenzje
Program:
24.09 sobota | dzień 1
Otwarcie Festiwalu Prapremier | 18.00 TPB Klubokawiarnia
Wszystko o mojej matce | reżyseria Michał Borczuch | Teatr Łaźnia Nowa POLSKA | 19.00 TPB duża scena
Radio Domówka | projekt/koncert/silent disco | 22.00 Prywatne mieszkanie w Bydgoszczy
***
25.09 niedziela | dzień 2
Spotkanie z Theodorosem Chiotisem | prowadzenie Michał Tabaczyński | 15.00 TPB górne foyer
Tu Wersalu nie będzie! | reżyseria Rabih Mroué | Teatr Polski Bydgoszcz POLSKA/LIBAN | 18.00 TPB mała scena
Naše nasilje i vaše nasilje | reżyseria Oliver Frljić | Hebbel am Ufer Berlin | Koprodukcja Wiener Festwochen, Slovensko mladinsko gledališče, Ljubljana, Kunstfest Weimar, Zürcher Theaterspektakel i Hrvatsko narodno kazalište Ivana pl. Zajca, Rijeka NIEMCY/CHORWACJA/SŁOWENIA/AUSTRIA | 20.00 TPB duża scena
We Call It a Sound | koncert | 22.00 Klub Festiwalowy - Towarzyska Kafe (ul. Poznańska 12)
***
26.09 poniedziałek | dzień 3
Tu Wersalu nie będzie! | reżyseria Rabih Mroué | Teatr Polski Bydgoszcz POLSKA/LIBAN | 18.00 TPB mała scena
Pornografia późnej polskości | reżyseria Weronika Szczawińska | Galeria Labirynt w Lublinie POLSKA | 20.00 Opera Nova
Wicked Giant | koncert | 22.00 Klub Festiwalowy - Towarzyska Kafe (ul. Poznańska 12)
***
27.09 wtorek | dzień 4
Late Night | Blitz Theatre Group GRECJA | 18.00 TPB duża scena
Europeana | reżyseria Jan Mikulášek | Divadlo Na zábradlí CZECHY | 20.00 TPB mała scena
Syny | koncert | 22.00 Klub Festiwalowy - Towarzyska Kafe (ul. Poznańska 12)
***
28.09 środa | dzień 5
Balet koparyczny | koncept/choreografia/wykonanie Iza Szostak | Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka | Koprodukcja Ciało/Umysł, Fundacja Burdąg POLSKA | 18.00 Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze
Empire | reżyseria Milo Rau | International Institute of Political Murder | Koprodukcja Zürcher Theater Spektakel, Schaubühne przy Lehniner Platz Berlin, Steirischer Herbst Festival w Grazu NIEMCY/SZWAJCARIA | 20.00 Miejskie Centrum Kultury
Dead Snow Monster | koncert | 22.00 Klub Festiwalowy - Towarzyska Kafe (ul. Poznańska 12)
***
29.09 czwartek | dzień 6
Empire | reżyseria Milo Rau | International Institute of Political Murder | Koprodukcja Zürcher Theater Spektakel, Schaubühne przy Lehniner Platz Berlin, Steirischer Herbst Festival w Grazu NIEMCY/SZWAJCARIA | 18.00 Miejskie Centrum Kultury
Bloods | reżyseria Argyro Chioti | Vasistas Theatre Group | Onassis Cultural Centre GRECJA | 20.00 TPB mała scena
Papa Zura i Ojciec Karol (Soul Service) | koncert | 22.00 Klub Festiwalowy - Towarzyska Kafe (ul. Poznańska 12)
***
30.09 piątek | dzień 7
Obrazy uchodźcze: Świat jako obóz | wykład | prowadzenie Paweł Mościcki | 15.00 TPB górne foyer
Granice | reżyseria Bartek Frąckowiak | Teatr Polski Bydgoszcz POLSKA | 18.00 TPB mała scena
Case Farmakonisi or the Right of Water | reżyseria Anestis Azas | National Theatre of Greece GRECJA | 20.00 Opera Nova
Burn Reynolds | koncert | 22.00 Klub Festiwalowy - Towarzyska Kafe (ul. Poznańska 12)
***
1.10 sobota | dzień 8
Między antropologią kryzysu a wyobrażeniami realnych utopii | debata | prowadzenie Bartek Frąckowiak | 17.00 TPB górne foyer
Holzwege | reżyseria Katarzyna Kalwat | TR Warszawa POLSKA | 20.00 TPB duża scena
Michał Margański | koncert | 22.00 Klub Festiwalowy - Towarzyska Kafe (ul. Poznańska 12)