FESTIWALE

III edycja (od 08-04-2016 do 13-04-2016)
Przejdź do: Program  Recenzje
Program:
8.04 (piątek) | Otwarcie Festiwalu Wiosna w Teatrze 2016 (MDK Andrychów)
19.00 | Spektakl gościnny: Zakopiański Teatr Witkacego "Na przełęczy" wg St. Witkiewicza i W. Eljasza, reż. Andrzej Dziuk
___________________________________________
9.04 (sobota) | ODEON (MDK Andrychów)
8.00 - 10.00 | Odprawa zespołów
10.00 - 10.55 | "Orfeusz w piekle" Konstanty Ildefons Gałczyński
Teatr BYNAJMNIEJ - Stowarzyszenie Moje Krzyszkowice - Wieliczka
11.40 - 12.15 | "Musimy mieć dobre życie" wg "Dlaczego dziecko gotuje się w mamałydze?" Aglaji Veteranyi
Aleksandra Tabor - Teatr TETRAEDR - Raciborskie Centrum Kultury - Racibórz
12.50 - 13.20 | "Szatnia" spektakl inspirowany twórczością Tadeusza Kantora
Teatr PRZEBUDZENI - Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym - Ostróda
13.30 - 15.00 | Przerwa obiadowa
15.00 - 15.40 | "Abrakadabra" Andrzej Ciszewski, Teatr PREVENTORIUM (Ośrodek Kultury - Będzin)
16.40 - 17.40 | "Wariacje" na podstawie sztuki B. Schaeffera "Rondo"
TEATR PO PRACY - MDK - Czechowice-Dziedzice
18.30 - 19.30 | "To Face" praca zbiorowa Teatru Krzyk
Teatr KRZYK - Stowarzyszenie Teatr Krzyk - Maszewo
19.30 - 20.50 | Kolacja
21.00 | Forum dyskusyjne, spotkanie z Jurorami, omówienia spektakli
____________________________________________
10.04 (niedziela) | ODEON, KOCIOŁ TEATRALNY (MDK Andrychów, plener)
8.00 - 10.00 | Odprawa zespołów młodzieżowych Festiwalu Kocioł Teatralny
11.00 - 15.00 | Warsztaty połączone z akcją performatywną dla uczestników Odeonu i Kotła Teatralnego
15.30 - 16.30 | Obiad dla uczestników Festiwalu Kocioł Teatralny
18.00 | Wernisaż wystawy profesora Akademii Sztuk Pięknych - Zbigniewa Bajka
19.00 | Spektakl gościnny: "Shadow", inspirowany warsztatami Louise Frank w reż. Eweliny Sobieraj studentki PWST Wydział Teatru Tańca w Bytomiu
20.00 | Zakończenie Festiwalu Odeon, rozdanie nagród
20.00 - 21.00 | Kolacja dla uczestników Festiwalu Kocioł Teatralny
______________________________________________
11.04 (poniedziałek) | KOCIOŁ TEATRALNY (MDK Andrychów, placówki wiejskie)
9.00 - 9.25 | "JA - TY- ON- ONA" TEATR ANIMACJI eF - JUNIOR - MDK w Hałcnowie - Bielsko-Biała
9.50 - 10.10 | "Dziób w dziób" Malina Prześluga
Grupa Teatralna NIEwypaleni - MDK w Lipniku - Bielsko-Biała
10.40 - 11.15 | "Jak być szczęśliwym w pracy?"
"Bezprzerwy" - Gminny Ośrodek Kultury - Kłodawa
12.00 - 12.30 | "Historia Pana Sommera" Parick Suskind, TETRAEDR - Raciborskie Centrum Kultury - Racibórz
12.30 - 14.00 | Przerwa obiadowa
14.00 - 14.40 | "Jako III e" wg "Ja, jako?" Stacha Szulista
Teatr "i t d..." - Regionalne Centrum Kultur Pogranicza - Krosno
16.30 - 19.00 | Warsztaty dla uczestników i przygotowywanie się do akcji happeningowej
20.30 | Koncert Zespołu Roots Rockets
Forum dyskusyjne, spotkanie z Jurorami oraz omówienia spektakli będą odbywać się po zakończeniu każdego spektaklu konkursowego
______________________________________________
12.04 (wtorek) | KOCIOŁ TEATRALNY (MDK Andrychów, plener)
10.00 - 10.40 | Plenerowa, po warsztatowa akcja happeningowa
11.00 - 11.30 | Występ gościnny: "360 stopni" spektakl autorski Teatr Ruchu Mini Forma - WDK w Inwałdzie
11.45 - 12.30 | "Na pełnym morzu" Sławomir Mrożek
Teatr I LO w Olecku - I Liceum Ogólnokształcące - Olecko
13.10 - 13.40 | "Sen nocy letniej" William Shakespeare, Grupa Teatralna REMIZA - Gimnazjum im. Romualda Traugutta - Serock
13.30 - 15.00 | Przerwa obiadowa
15.00 - 15.30 | "Modeling"
Teatr Ruchu CZEKAJĄC | MDK im. A. Bursy - Kraków
16.00 - 16.30 | Występ gościnny: "Tezeusz 21" spektakl autorski
Karolina Graca - Teatr Ruchu Forma - WDK w Inwałdzie
19.00 | Występ gościnny: trupa artystyczna MaKavaKava
19.45 | Zakończenie Festiwalu Kocioł Teatralny, rozdanie nagród
Forum dyskusyjne, spotkanie z Jurorami oraz omówienia spektakli będą odbywać się po zakończeniu każdego spektaklu konkursowego
__________________________________________
13.04 (środa) | CHCECIE BAJKI OTO BAJKA (MDK Andrychów)
8.00 - 9.15 | Odprawa zespołów
9.30 - 9.50 | "Mikołajkowa przemiana"
Uczniowie klas IIc i IId - Szkoła Podstawowa Nr 2 - Andrychów
10.15 - 10.35 | "Pali się!" - Jan Brzechwa
"Szczęśniaki" - Szkoła Podstawowa - Rzyki
11.00 - 11.15 | "Opowieść o wężowym królu" Andrzej Buś
PRZEDSZKOLNA GROMADKA - Przedszkole Nr 5 - Wadowice
11.40 - 12.00 | "O wesołej Ludwiczce" Anna Świerszczyńska
MOTYLKI - Przedszkole Publiczne - Chocznia
12.25 - 12.55 | "Remont w piekle" Małgorzata Sienkiewicz
TEATR FORM NIEWIELKICH - Fundacja "Przestrzeń" - Białystok
13.15 - 13.35 | "Na spotkanie tęczy" w oparciu o scenariusz Doroty Nowak
Mały Krach - Szkoła Podstawowa - Radgoszcz, Filia Małec
13.55 - 14.15 | "Psikuś" na motywach książki "Kichuś majstra Lepigliny" Janiny Porazińskiej
Dziecięcy Teatr PTAK - MDK - Olszówka
13.00 - 15.30 | Obiad
14.30 - 15.00 | Spotkanie z Jurorami
15.45 | Zakończenie Festiwalu Wiosna w Teatrze 2016, rozdanie nagród