FESTIWALE

LI edycja (od 15-04-2016 do 24-04-2016)
Przejdź do: Program  Recenzje
Program:
MAŁY KONTRAPUNKT
15-17 kwietnia 2016
-
piątek 15 kwietnia
17.00 - Balbaryk i Złota Piosenka (wiek 7+), Teatr Lalek "Pleciuga" (duża scena)
*
sobota 16 kwietnia
11.00 i 12.30 - ANY-BODY (wiek 5+), Akademia Teatralna, Białystok (duża scena)
15.00 - Rosnę (wiek do 4), Teatr Lalek "Pleciuga" (sala kameralna)
*
niedziela 17 kwietnia
10.30 - A kuku (wiek do 4), Teatr Lalek "Pleciuga" (sala prób)
11.00 i 12.30 - Łazienkowy Plac Zabaw (wiek do 6), Kooperacja Flug, Białystok (sala kameralna)
14.00 - Humoreska - przygody Eska Floreska (wiek do 8), Pod Pretekstem, Szczecin (duża scena)
________________________________________________________
51 Przegląd Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT 2016
-
poniedziałek 18 kwietnia
16.00 - 40/250 plakaty i premiery (otwarcie wystawy, Pleciuga)
17.00 (B2) - Watermelon, Sutari (Filharmonia)
19.00 (A+BB+B1) - Watermelon, Sutari (Filharmonia)
19.00 (bilety) - Maria Callas. Master Class, Och-Teatr, Warszawa (Współczesny)
20.30 (bilety) - Miss HIV, Teatroteka (Kana)
*
wtorek 19 kwietnia
16.30 (A+B) - Ewelina płacze, TR Warszawa (Pleciuga)
19.00 (A+B) - Maria Callas. Master Class, Och-Teatr, Warszawa (Współczesny)
21.30 (bilety) - Zgaga, Teatroteka (Kana)
ok. 21.45 - Dyskusja (Brama Jazz Cafe)
*
środa 20 kwietnia
10.00 - 14.00 - "Nowy" teatr nie(po)rozumienia (spotkania dyskusyjne) (Teatr Mały)
16.00 (A) - Wojny, których nie przeżyłam, Teatr Polski, Bydgoszcz (Pleciuga)
16.00 (B) - Aktorzy żydowscy, Teatr Żydowski, Warszawa (Kana)
17.45 (A1) - Poruszenie, Teatr Lalek "Pleciuga", Szczecin (Pleciuga)
19.00 (bilety) - Maria Callas. Master Class, Och-Teatr, Warszawa (Współczesny)
19.30 (A) - Aktorzy żydowscy, Teatr Żydowski, Warszawa (Kana)
19.30 (B) - Wojny, których nie przeżyłam, Teatr Polski, Bydgoszcz (Pleciuga)
ok. 21.30 - Dyskusja (Brama Jazz Cafe)
*
czwartek 21 kwietnia
10.00 - 14.00 - "Nowy" teatr nie(po)rozumienia (spotkania dyskusyjne) (Teatr Mały)
16.00 (A+B) - Nieznośnie długie objęcia, Teatr Powszechny, Warszawa, Teatr Łaźnia Nowa, Kraków (Pleciuga)
18.30 (A+B) - Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku, Teatr Współczesny, Szczecin (Współczesny)
19.30 (bilety) - Nieznośnie długie objęcia, Teatr Powszechny, Warszawa, Teatr Łaźnia Nowa, Kraków (Pleciuga)
19.30 (bilety) - one more thing, Benjamin Verdonck / Toneelhuis / KVS, Belgia (Centrum Dialogu Przełomy)
20.15 (bilety) - one more thing, Benjamin Verdonck / Toneelhuis / KVS, Belgia (Centrum Dialogu Przełomy)
20.30 (BB+A3) - Poruszenie, Teatr Lalek "Pleciuga", Szczecin (Pleciuga)
20.30 (A1+bilety) - Chłopiec malowany, Teatroteka (Kana)
21.00 (bilety) - one more thing, Benjamin Verdonck / Toneelhuis / KVS, Belgia (Centrum Dialogu Przełomy)
ok. 21.45 - Dyskusja (Brama Jazz Cafe)
*
piątek 22 kwietnia
karnet A i BB - Berlin, wyjazd ok. 8.30 z Pleciugi
12.00 - Baal, Deutsches Theater Berlin
15.00 - War and Peace, Gob Squad (Volksbühne am Rosa-Luxemburg-Platz)
20.00 - Bella Figura, Schaubühne am Lehniner Platz
-
karnet B - Szczecin
16.15 (B2) - Poruszenie, Teatr Lalek "Pleciuga", Szczecin (Pleciuga)
18.30 (B1+B2) - notallwhowanderarelost, Benjamin Verdonck / Toneelhuis / KVS, Belgia (ACK)
20.00 (B1+B2) - Chłopiec malowany, Teatroteka (Kana)
*
sobota 23 kwietnia
15.00 (A2+BB) - notallwhowanderarelost, Benjamin Verdonck / Toneelhuis / KVS, Belgia (ACK)
17.00 (A+B) - Deep Dish, Liquid Loft, Austria (Współczesny)
17.00 (wstęp wolny) - Weź krzesło i idź na koncert, Omega Impact, Holandia (śródmiejskie podwórko)
18.45 (A+B) - Ojciec matka tunel strachu, Narodowy Stary Teatr, Kraków (Pleciuga)
20.00 (A2+B1) - Poruszenie, Teatr Lalek "Pleciuga", Szczecin (Pleciuga)
20.15 (A1+A3) - notallwhowanderarelost, Benjamin Verdonck / Toneelhuis / KVS, Belgia (ACK)
20.00 (bilety) - Zakład Doświadczalny "Solidarność", Teatroteka (Kana)
od 21.00 do 23.00 - Ovids Traum, Theater Anu, Berlin (plener, park Żeromskiego) Uwaga! wejście grup na spektakl co 20 minut
ok. 24.00 - Noc Performerów (Teatr Rozmaitości "Gwitajcie")
*
niedziela 24 kwietnia
15.00 (A2+A3+BB) - Chłopiec malowany, Teatroteka (Kana)
18.00 (A+B) - nie-boska komedia. WSZYSTKO POWIEM BOGU! (finał), Narodowy Stary Teatr, Kraków (Teatr Polski)
Wyjazd do Berlina - karnety A1, A2, A3, BB
______________________________________________________
warsztaty
sobota 16 kwietnia
10-11.00 i 12-13.00 - Warsztaty pięciu zmysłów (warsztaty z elementami sensoplastyki, dzieci 2-4 lata)
11.30-14.30 - Twórcza Cytrynka / Manufaktura z Pomysłem (otwarte warsztaty robienia lizaków)
14-15.00 i 15.30-16.30 - Bohaterowie baśni Pleciugi (warsztaty plastyczne, dzieci 4-6 lat)
*
niedziela 17 kwietnia
11-12.00 - Bohaterowie baśni Pleciugi (warsztaty plastyczne, dzieci 7-10 lat)
11.30-14.30 - Twórcza Cytrynka / Manufaktura z Pomysłem (otwarte warsztaty robienia lizaków)
13-14.00 - Warsztaty pięciu zmysłów (warsztaty z elementami sensoplastyki, dzieci 5-7 lat)
***
SZCZECIŃSKA PÓŁNOC TEATRÓW
impreza towarzysząca
sobota 16 kwietnia 2016
19.00 - Podwieczorek u Łazarza, Teatr Polski
20.00 - Wybierz Osiecką raz jeszcze, Teatr Lalek "Pleciuga"
20.00 - Jak umierają słonie, Teatr Współczesny
22.00 - Projekt: Matka, Teatr Kana
23.00 - Pamiętnik Stefana Czarnieckiego, Teatr "Piwnica przy Krypcie"
***
ZACHODNIOPOMORSKA OFFENSYWA TEATRALNA
impreza towarzysząca
niedziela 17 kwietnia
15.00 - Father0 (film), ArtCrew, Trzebież (Kana)
16.00 - Spotkanie i promocja publikacji "teatrOFF plus" (Kana)
18.00 - Tańcz! / Dance, Teatr Brama, Goleniów, A3Teatr, Policzna (Trafostacja)
20.00 - Afer Party (Kana)