FESTIWALE

X edycja (od 18-11-2015 do 22-11-2015)
Przejdź do: Program  Recenzje
Program:
18 listopada, środa
godz. 10.00 oraz 11.30 "Opowieści Trzech Pomarańczy" - Aneta Cruz-Kąciak
godz. 19.00 "Kobiety z placu Tahrir" - Jihad Darwiche (Liban/Francja)
godz. 21.00 "Opowieści bluesowe: gdzie są moje korzenie?" - Jarek Kaczmarek, Gwidon Cybulski, Mateusz Szemraj
***
19 listopada, czwartek
godz. 10.00 "Asmodeusz i inne małe łobuziaki" - Agnieszka Aysen Kaim, Ola Wielemborek, Gwidon Cybulski
godz. 11.30 "Jak ptaszki studiowały Torę" - Beata Frankowska, Jarek Kaczmarek, Robert Lipka
godz. 19.00 "Mame Alan", epos kurdyjski - Jihad Darwiche (Liban/Francja)
godz. 19.00 "Król i Trup" - Tuup (Gujana/Wielka Brytania) i Sheema Mukherjee (Indie/Wielka Brytania)
uwaga: pokaz w PROMie Kultury, ul. Brukselska 23
godz. 21.00 "Rękopis znaleziony w Saragossie" - Grupa Studnia O.
***
20 listopada, piątek
godz. 10.00 oraz 11.30 "Cztery strony czasu" - Beata Frankowska, Olena Yeremenko, Robert Lipka, Czarli Bajka
godz. 17.00 "Majka i Jan Tajemnik. Klechdy polskie" Bolesława Leśmiana - Magda Lena Górska i Serge Tamas (Polska/Francja/Gwadelupa)
godz. 19.00 "Oloncho", epos z Jakucji - Kirill Nikiphorov (Jakucja)
godz. 21.00 "Djeki la Njambe", epos z Kamerunu - Catherine Ahonkoba (Kamerun/Francja)
***
21 listopada, sobota
godz. 10.00 "Eonin w krainie syren. Legendy irlandzkie" - Jarek Kaczmarek i Macalla Trio
godz. 11.30 "Baśń o Bulbulezarze, ptaku tysiąca opowieści" - Magda Lena Górska i Serge Tamas
godz. 17.00 "Bahar, czyli Wiosna" - Agnieszka Aysen Kaim i Marta Maślanka
godz. 19.00 "Zegar bije" - Teatr Rodzinny Nomadów Kultury
godz. 22.00-3.00 - Noc Opowieści
***
22 listopada, niedziela
godz. 11.00 "Dwoje dzieci w ciemnym lesie" - Emilia Raiter i Łukasz Szypkowski
godz. 12.00 "Bajka o rybaku Urashima" - Joanna Sarnecka, Anna Woźniak, Maciej Harna
uwaga: pokaz w PROMie Kultury ul. Brukselska 23
godz. 17.00 "Zobacz moje słowa" - Hedwig Rost i Joerg Baesecke (Niemcy)
godz. 19.00 "Bagdád, Kábul, Ar Raqquah, Maarran..." - Grupa Teatralna Teraz, wdech i leć! (Czechy)
godz. 21.00 "Król i trup" - Tuup i Sheeema Mukherjee (Gujana/Indie/Wielka Brytania)
***
Imprezy towarzyszące:
21 listopada, sobota
godz. 12.00-15.00 Warsztat opowiadania z Jihadem Darwichem / Sala edukacyjna Muzeum Polin, ul. Anielewicza 6 / Wstęp wolny, ale obowiązują zapisy: warsztaty.studnia@gmail.com
***
Pokazy:
Opowieści z Andaluzji: "Słońce i sól" - Katarzyna Jackowska, Iwona Sojka, Jesus Saballera Molina (Polska/Hiszpania).
21 listopada, sobota
godz. 18.00 w Willi Etnograficznej Radogoszcz, ul. Sienkiewicza 31, Grodzisk Mazowiecki,
22 listopada, niedziela
godz. 17.00 w Mazowieckim Teatrze Muzycznym, ul. Żeromskiego 19