FESTIWALE

LIII edycja (od 19-08-2015 do 22-08-2015)
Przejdź do: Program  Recenzje
Program:
19 sierpnia (środa)
godz. 12.00, Balkon Teatru Zdrojowego
Hejnał Festiwalowy
godz. 12.05, Balkon Sanatorium "Polonia"
Marek Szymański - tenor
Olena Skrok - fortepian
W programie kompozycje m. in. St. Moniuszki, Wł. Żeleńskiego, I.J. Paderewskiego,
J. Straussa, R. Stoltza
godz. 16.00, Pijalnia - Sala Koncertowa
Spotkanie z laureatami Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Andrzeja Hiolskiego w Kudowie: Jadwigą Postrożną i Łukaszem Motkowiczem
Prowadzi red. Wanda Ziembicka
godz. 19.00, Teatr Pod Blachą
Koncert Inauguracyjny
Anda-Louise Bogza /Rumunia/ - sopran
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Hradec Kralove /Czechy/
Istvan Denes /Węgry/ - dyrygent
Prowadzenie koncertu - Piotr Nędzyński
W programie m. in. kompozycje W.A. Mozarta, G. Bizeta, A. Dvorzaka, G. Verdiego,
G. Pucciniego
godz. 21.30, Teatr Zdrojowy
Recital wokalny
Piotr Łykowski - kontratenor
Waldemar Gromolak - gitara
W programie kompozycje J. Dowlanda, F. Garcii Lorki, F. Schuberta, St. Moniuszki oraz Staropolskie Anonimy
***
20 sierpnia (czwartek)
godz. 12.00, Balkon Teatru Zdrojowego
Hejnał Festiwalowy
godz. 12.05, Pijalnia - Sala Koncertowa
Wykład Południowy
dr Andrzej Wolański /Akademia Muzyczna we Wrocławiu/
"Stanisław Moniuszko - kompozytor nieznany"
godz. 16.00, Pijalnia - Sala Koncertowa
Spotkanie z red. Piotrem Nędzyńskim
Gość specjalny: Marcelina Beucher - sopran
Justyna Skoczek - fortepian
Prowadzi red. Wanda Ziembicka
godz. 19.00, Teatr Zdrojowy
"Szumią jodły" w Poznaniu, Kudowie i na Haiti
Koncert przygotowany przez Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu
Krzysztof Szaniecki - scenariusz, reżyseria, prowadzenie koncertu
Magdalena Nowacka - sopran
Karol Bochański - tenor
Olga Lemko - fortepian
godz. 21.30, Teatr Zdrojowy
Koncert laureatów Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Andrzeja Hiolskiego w Kudowie - Zdroju
Jadwiga Postrożna - mezzosopran
Łukasz Motkowicz - baryton
Justyna Skoczek - fortepian
Piotr Łykowski - prowadzenie
W programie kompozycje St. Moniuszki, W.A. Mozarta, G. Rossiniego,
P. Czajkowskiego, C. Saint-Saensa, P. Mascagniego, G. Bizeta, G. Verdiego i in.
***
21 sierpnia (piątek)
godz. 12.00, Balkon Teatru Zdrojowego
Hejnał Festiwalowy
godz. 12.05, Pijalnia - Sala Koncertowa
Wykład Południowy
red. Piotr Nędzyński
"Dlaczego arii Hanny ze >>Strasznego dworu<< strasznie boją się soprany?"
godz. 15.30, kościół pw. Miłosierdzia Bożego, ul. Słoneczna
Koncert Chóralny
Chór Sta Allegro /Kudowa/
Robert Wajler - dyrygent
W programie m. in. utwory Stanisława Moniuszki
godz. 17.30, kościół św. Katarzyny, ul. Kościelna
Koncert wokalno - organowy
Olga Ksenicz - sopran
Piotr Chmaj - tenor
Tomasz Głuchowski - organy
W programie utwory Stanisława Moniuszki
godz. 19.30, Teatr Pod Blachą
Domek trzech dziewcząt - Operetka w 3. aktach
Muzyka: Heinrich Berte / na podstawie kompozycji Franciszka Schuberta/
Libretto: Artur Maria Willner i Heinz Richter
reżyseria, inscenizacja, adaptacja libretta: Andrzej Wiza
kierownictwo i opracowanie muzyczne: Tadeusz Zathey
choreografia: Waldemar Staszewski
scenografia i asystent reżysera: Alina Korman
współpraca muzyczna: Anna Danielewicz
Franz Schubert, kompozytor - ANDRZEJ GÓRNIAK
Baron Franz Schober - PAWEŁ ZDEBSKI
Jan Vogl, śpiewak opery cesarskiej - MAREK BELKO /Słowacja/
Moritz von Schwind, rysownik - VOLODYMYR ANDRUSHCHAK /Ukraina/
Leopold Kupelwieser, rysownik - KAMIL OLPIŃSKI
Kristian Tscholl, nadworny szlifierz - MARTIN KOZA /Słowacja/
Pani Tscholl, jego żona - ALEKSANDRA SIPEL
Hania, córka Tschollów - HANNA SOSNOWSKA
Hela, córka Tschollów - SYLWIA GORAJEK
Hesia, córka Tschollów - AGNIESZKA PULKOWSKA
Lucia Grisi, śpiewaczka opery carskiej - JULIA GAWEŁ
Binder, poczmistrz, narzeczony Heli - JAKUB TRACZ
Bruneder, siodlarz, narzeczony Hesi - GRZEGORZ SMYK
Akademicka Orkiestra Kameralna Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
Zespół Baletowy Operetki Dolnośląskiej
Spektakl dyplomowy studentów Wydziału Wokalnego
Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
***
22 sierpnia (sobota)
godz. 12.00, Balkon Teatru Zdrojowego
Hejnał Festiwalowy
godz. 12.05, Pijalnia - Sala Koncertowy
Wykład Południowy
Dyrektor Renata Borowska - Juszczyńska
/Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu/
">>Halka<< na Haiti"
godz. 13.00, Park Zdrojowy - Muszla Koncertowa
Koncert Promenadowy
Dechový Orchestr Mladých ZUŠ Hronov / Młodzieżowa Orkiestra Dęta Szkoły Artystycznej z Hronova (Czechy)
Miloš Meier - dyrygent
godz. 15.30
Korowód Moniuszkowski
z udziałem
Dechovej Orchestry Mladých ZUŠ Hronov / Młodzieżowej Orkiestry Dętej Szkoły Artystycznej z Hronova (Czechy)
pod dyrekcją Miloša Meiera
Mażoretek z Kudowy
oraz Stanisława Moniuszki
godz. 20.00, Teatr Pod Blachą
Wieczór baletowy
"Carmen Suite"
Muzyka: Georges Bizet/Rodion Szczedrin
Choreografia: Viktor Davydiuk
"Postój kawalerii"
Muzyka: I. I. Armsheimer
Choreografia: Viktor Davydiuk
Divertissimento Ballet
Soliści Baletu Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu