FESTIWALE

XII edycja (od 22-08-2015 do 30-08-2015)
Przejdź do: Program  Recenzje
Program:
7 - 9 SIERPNIA 2015, piątek - niedziela
Festiwal "Warszawa Singera" w Biłgoraju
***
14 SIERPNIA 2015, piątek
Festiwal "Warszawa Singera" w Leoncinie
***
21 SIERPNIA 2015, piątek
Festiwal "Warszawa Singera" w Radzyminie
***
Festiwal "Warszawa Singera" w Warszawie
20 SIERPNIA 2015, czwartek
godz. 19.00 DYBUK - spektakl Teatru Żydowskiego / Duża scena Teatru Żydowskiego
***
21 SIERPNIA 2015, piątek
godz. 19.00 DYBUK - spektakl Teatru Żydowskiego / Duża scena Teatru Żydowskiego
***
22 SIERPNIA 2015, sobota
godz. 12.00 AKTORZY ŻYDOWSCY - spektakl Teatru Żydowskiego / Plac Defilad 1 / Wstęp wolny
godz. 13.00 Żydowski salon literacki: SATYRA PRAWDĘ MÓWI - spotkanie z Ryszardem Markiem Grońskim / Klub Mamele, Plac Grzybowski 12/16
godz. 13.00 Warsztaty dla dzieci / Klub festiwalowy Pardon, To Tu, Pl. Grzybowski 12/16 / Wstęp wolny
godz. 13.30 TRZY OPOWIADANIA I MUZYKA - spektakl Teatru NN z Lublina / Scena na piętrze (I piętro) Teatru Żydowskiego
godz. 14.30 "Potomkowie Ocalałych z Holokaustu mówią" - spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenia Drugie Pokolenie / Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9 / Wstęp wolny
godz. 17.00 Żydowski salon literacki - prowadzenie: Remigiusz Grzela / Scena na piętrze (I piętro) Teatru Żydowskiego / Wstęp wolny
godz. 18.00 RAZEM Z BRAĆMI - recital Sławy Przybylskiej
Klub Mamele, Plac Grzybowski 12/16
godz. 18.00 XVIII Dni Książki Żydowskiej Stowarzyszenia Midrasz: spotkanie literackie wokół twórczości Józefa Rotha / Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9 / Wstęp wolny
godz. 18.30 POWAGA I RADOŚĆ - wernisaż wystawy Harry'ego Weinberga / Foyer Teatru Żydowskiego / Wstęp wolny
godz. 19.30 RUCHELE WYCHODZI ZA MĄŻ - spektakl Teatru Żydowskiego / Duża scena Teatru Żydowskiego
godz. 20.30 KOBIETY- koncert Marka Dyjaka / Plac Defilad / Wstęp wolny
godz. 22.00 HAWDALA - ZAKOŃCZENIE SZABATU / Plac Defilad 1 / Wstęp wolny
***
23 SIERPNIA 2015, niedziela
godz. 11.00 Zwiedzanie i sprzątanie Cmentarza Żydowskiego przy ul. Okopowej w Warszawie
Program:
11.00-12.20 Oprowadzanie po cmentarzu przez Jana Jagielskiego z Żydowskiego Instytutu Historycznego
12.00-16.00 Wspólne prace porządkowe
godz. 12.00 "Hagada - najpiękniejsza książka żydowska" - warsztaty Moniki Krajewskiej / Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9 / Wstęp wolny
godz. 10.00-18.30 "Oblicza Jidyszkajt" Dzień otwarty Centrum Kultury Jidysz
Program dnia otwartego:
10.00-11.00 Warsztaty dla dzieci 3-8 lat
11.00-12.00 Warsztaty piosenki jidysz
12.00-13.30 Spacer z Agnieszką Witkowską-Krych po Muranowie
12.00-12.45 "Magiczny medalion" - bajkowe przedstawienie, inspirowane opowiadaniami I.B. Singera
12.15-13.00 Pokazowa lekcja języka jidysz
13.00-13.45 Pokazowa lekcja języka hebrajskiego
14.00-15.00 "Skryba, komentator, autor - kilka uwag o żydowskiej tradycji pisarskiej" - wykład Piotra Pazińskiego zapowiadający kolejny semestr Żydowskiego Uniwersytetu Otwartego
15.30-16.30 Pokaz slajdów z wyjazdu naukowego "Żydowskie ślady na Grodzieńszczyźnie" zorganizowanego w czerwcu przez Centrum Kultury Jidysz
17.00 - 18.30 Spotkanie z Magdaleną Kicińską, autorką książki "Pani Stefa" / Centrum Kultury Jidysz, ul. Andersa 15 / Wstęp wolny
godz. 13.00 "Opowiedz mi swoją historię" - spotkanie z izraelskim performerem jazzowym Albertem Begerem prowadzi Adam Baruch / Klub Mamele, Plac Grzybowski 12/16
godz. 14.00 ZUPA RYBNA W ODESSIE - monodram w wykonaniu Sebastiana Rysia / Scena na piętrze (I piętro) Teatru Żydowskiego
godz. 14.00 Otwarcie Próżna-Hoiz: "Furtka do miasta jedynego na świecie" - wystawa fotografii Zbigniewa Milczarka / Próżna-Hoiz, ul. Próżna 14 / Wstęp wolny
godz. 15.00 MOI ŻYDOWSCY RODZICE, MOI POLSCY RODZICE - wernisaż wystawy / Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9
godz. 15.30 "Żydowscy architekci w międzywojennej Warszawie" - spacer po Śródmieściu Południowym z Katarzyną Chudyńską-Szuchnik / Miejsce spotkania: Pl. Unii Lubelskiej 2 (wschodnia rogatka mokotowska)
godz. 16.00 Spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenia Dzieci Holokaustu - prowadzenie: Remigiusz Grzela / Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9
godz. 16.00 KRÓLESTWO WSZECHWANNY - spektakl Teatru
Żydowskiego / Duża scena Teatru Żydowskiego
godz. 17.00 Uroczysty wernisaż w Salonie Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie:
EL FANTASMA DE HEREDIA - wystawa plakatów Anabelli Salem i Gabriela Mateu (Argentyna)
LEKSYKON IZRAELA - wystawa Marty Krzeszowskiej (Polska/Izrael) / Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Pałac Czapskich-Raczyńskich, ul. Krakowskie
Przedmieście 5 (wejście od ul. Traugutta)
godz. 18.00 BENKENISZ [TĘSKNOTA] - recital Karoliny Skrzyńskiej / Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Pałac Czapskich-Raczyńskich, ul. Krakowskie
Przedmieście 5 (wejście od ul. Traugutta)
godz. 18.30 UROCZYSTE OTWARCIE FESTIWALU - KONCERT KANTORÓW: Alberto Mizrahi (USA), David Weinbach (Izrael), Ushi Blumenberg (Izrael) oraz Binyamin Choir (Izrael) pod dyrygenturą Yotama Segala (Izrael) / Synagoga im. Nożyków, ul. Twarda 6
godz. 19.00 Drohobycki palimpsest tożsamości - wykład Zbigniewa Milczarka / Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9
***
24 SIERPNIA 2015, poniedziałek
godz. 11.00-17.00 Dzień otwarty Uniwersytetu Trzeciego Wieku Teatru Żydowskiego - Centrum Kultury Jidysz
W programie:
godz. 11.00 "Menora" - warsztaty plastyczne
godz. 12.30 Pokaz i warsztaty tańca izraelskiego
godz. 14.00 Warsztaty wycinanki żydowskiej
godz. 15.30 Warsztaty kuchni żydowskiej - gotowanie wg przepisów z książki "W kuchni mamy Soni" / Centrum Kultury Jidysz, ul. Andersa 15
godz. 17.00 KOT RABINA (część I) - czytanie performatywne komiksu Joanna Sfara / Scena na piętrze (I piętro) Teatru Żydowskiego
godz. 17.00 "Muzyka ze skarbnicy żydowskiej" / Próżna-Hoiz, ul. Próżna 14
godz. 17.00 "Jazz Undercurrent" - spotkanie z Adamem Baruchem / Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9
godz. 18.00 Inauguracja przeglądu filmowego Filmoteki Narodowej: "Pani minister tańczy", reż. Juliusz Gardan (Polska 1937, 82 min) / Seans poprzedzi prelekcja Michała Pieńkowskiego / Kino Iluzjon, ul. Narbutta 50a
godz. 18.30 Klub Miłośników Kultury Żydowskiej / Próżna-Hoiz, ul. Próżna 14
godz. 19.00 GŁOWA PEŁNA PTAKÓW - spektakl z udziałem Anabelle i Uri Kowalskiego (Izrael) / Duża scena Teatru Żydowskiego
godz. 19.00 Start Festiwalu "Warszawa Singera" w Składzie Butelek / Klub Skład Butelek, ul. 11 listopada 22
godz. 19.30 ZWIERZENIA BEZROBOTNEGO AKTORA - monodram Marcina Zarzecznego / Klub Skład Butelek, ul. 11 listopada 22 / Wstęp wolny
godz. 21.30 OTWARCIE SINGER JAZZ FESTIVAL: koncert Albert Beger (Izrael) i Marcin i Bartłomiej Oleś Duo (Polska) / Klub festiwalowy Pardon, To Tu, Plac Grzybowski 12/16
godz. 21.30 KRYJÓWKA - spektakl w reż. Pawła Passiniego
/ Mała scena Teatru Żydowskiego (II piętro, sala 312),
***
25 SIERPNIA 2015,wtorek
godz. 17.00 "Muzyka ze skarbnicy żydowskiej" / Próżna-Hoiz, ul. Próżna 14
godz. 18.00 ŚLADAMI ELLEN EPSTEIN - koncert fortepianowy w wykonaniu Senki Brankovic / Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9
godz. 18.00 "Tajemnice mykwy" - wykład połączony ze zwiedzaniem mykwy w podziemiach Synagogi im. Nożyków / Cena wejściówki - 10 zł / Biały Budynek obok Synagogi im. Nożyków, ul. Twarda 6
godz. 18.00 Przegląd filmowy Filmoteki Narodowej: "Co mój mąż robi w nocy", reż. Michał Waszyński (Polska 1934, 70 min) / Kino Iluzjon, ul. Narbutta 50a
godz. 18.30 Spotkanie z Anną Azari, Ambasador Izraela w Polsce / Klub Mamele, Plac Grzybowski 12/16
godz. 18.30 Klub Miłośników Kultury Żydowskiej / Próżna-Hoiz, ul. Próżna 14
godz. 19.00 Przystanek poezja / Restauracja Mercato, ul. Próżna 7
godz. 20.00 GRZEGORZ TURNAU - koncert / Duża scena Teatru Żydowskiego
godz. 22.00 SINGER JAZZ FESTIVAL: koncert ELMA (Polska) & Albert Beger (Izrael) / Klub festiwalowy Pardon, To Tu, Plac Grzybowski 12/16
godz. 22.00 KRYJÓWKA - spektakl w reż. Pawła Passiniego / Mała scena Teatru Żydowskiego (II piętro, sala 312)
***
26 SIERPNIA 2015, środa
godz. 17.00 ONE SAME - spektakl w reż. Karoliny Kirsz / Scena na piętrze (I piętro) Teatru Żydowskiego
godz. 17.00 "Muzyka ze skarbnicy żydowskiej" / Próżna-Hoiz, ul. Próżna 14
godz. 18.00 "Tajemnice mykwy" - wykład połączony ze zwiedzaniem mykwy w podziemiach Synagogi im. Nożyków / Cena wejściówki - 10 zł / Biały Budynek obok Synagogi im. Nożyków, ul. Twarda 6
godz. 18.00 TAJNY DETEKTYW - przedwojenne historie kryminalne - reinterpretacja; koncert zespołu Tajny Detektyw / Klub Mamele, Plac Grzybowski 12/16
godz. 18.00 Przegląd filmowy Filmoteki Narodowej:
"Każdemu wolno kochać", reż. Mieczysław Krawicz, Janusz Warnecki (Polska 1933, 80 min) / Kino Iluzjon, ul. Narbutta 50a
godz. 18.30 Klub Miłośników Kultury Żydowskiej / Próżna-Hoiz, ul. Próżna 14
godz. 18.30 SINGER JAZZ FESTIVAL: Kuba Stankiewicz - "The Music of Bronisław Kaper" / Synagoga im. Nożyków, ul. Twarda 6
godz. 20.00 KAYAH/ SMOCZYŃSKI/ NOSOWSKA/GOŁDA TENCER - koncert / Duża scena Teatru Żydowskiego
godz. 21.30 KOT RABINA (część II) - czytanie performatywne komiksu Joanna Sfara / Scena na piętrze (I piętro) Teatru Żydowskiego
godz. 22.00 SUNDIAL - koncert Trio Jachna/Tarwid/Karch z gościnnym udziałem Alberta Begera (Izrael) / Klub festiwalowy Pardon, To Tu, Plac Grzybowski 12/16
***
27 SIERPNIA 2015, czwartek
godz. 10.00 - 17.00 Sesja naukowa / Centrum Kultury Jidysz, ul. Andersa 15
godz. 16.30 "Boże mój" - czytanie per formatywne sztuki Anat Gov (Izrael) / Klub Mamele, Plac Grzybowski 12/16 / Wstęp wolny
godz. 17.00 Przystanek poezja: Osip Mandelsztam / Scena na piętrze (I piętro) Teatru Żydowskiego / Wstęp wolny
godz. 17.00 Klub Miłośników Kultury Żydowskiej / Próżna-Hoiz, ul. Próżna 14
godz. 17.00 Żydowski salon literacki / Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9 / Wstęp wolny
godz. 18.30 "Muzyka ze skarbnicy żydowskiej" / Próżna-Hoiz, ul. Próżna 14
godz. 18.30 JOSHUA NELSON (USA) & SIENNA GOSPEL CHOIR (Polska) - koncert / Kościół Wszystkich Świętych, Plac Grzybowski 3/5 / Wejściówki w cenie 30 zł
godz. 20.00 Pokaz filmów: "The Dance" i "Out of the Depths" - dyskusję poprowadzi Zvi Slepon (Izrael) / Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9
godz. 20.00 Przegląd filmowy Filmoteki Narodowej: "Sportowiec mimo woli", reż. Mieczysław Krawicz (Polska 1939, 74 min) / Kino Iluzjon, ul. Narbutta 50a
godz. 20.30 KATY CARR & THE AVIATORS (Wielka Brytania) - koncert / Duża scena Teatru Żydowskiego
godz. 20.30 Muzyczny jam akustyczny w klimatach Singera / Klub Skład Butelek, ul. 11 listopada 22
godz. 22.00 SINGER JAZZ FESTIVAL: The Love And Beauty Seekers (Dania) & Albert Beger (Izrael) - koncert / Bar Studio, Plac Defilad 1
***
28 SIERPNIA 2015, piątek
godz. 16.00 Muzyczny spacer po Muranowie z zespołem Konsonans Retro (Ukraina/Niemcy) / Zbiórka: ul. Zamenhofa 5.
godz. 16.30 W KUCHNI MAMY SONI - program poetycko-muzyczny, z gościnnym udziałem Alony Szostak (Ukraina) / Klub Mamele, Plac Grzybowski 12/16
godz. 17.00 Czytelnia pisarzy żydowskich - Mistrzowie czytają / Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9
godz. 17.30 Koncert: POZDROWIENIA Z JIDYSZLANDU - Karolina Cicha & Spółka / Scena na piętrze (I piętro) Teatru Żydowskiego
godz. 17.30 Otwarcie wystawy: CZYSTE | NIECZYSTE | PORADNIK KULINARNY NOWICJUSZKI - Małgorzata Kroszczyńska | malarstwo-rzeźba / Lokal, ul. Próżna 14
godz. 18.00 SHABAT SHALOM - świąteczny wieczór / Skwer na Placu Grzybowskim
godz. 18.00 Przegląd filmowy Filmoteki Narodowej: "Zapomniana melodia", reż. Konrad Tom, Jan Fethke (Polska 1938, 72 min) / Kino Iluzjon, ul. Narbutta 50a
godz. 19.00 Pokaz filmów: "Kochana Pani Stefa" - reportaż o Stefanii Wilczyńskiej, najbliższej współpracownicy Janusza Korczaka (21 min)
"Historia ul. Twardej" - filmowa opowieść o dziejach jednej z najdłuższych warszawskich ulic z wielokulturowymi tradycjami (11 min)
"Res Sacra Miser - biedny jest rzeczą świętą. 200 lat Warszawskiego Towarzystwa Dobroczynności" (13 min)
Klub Skład Butelek, ul. 11 listopada 22 / Wstęp wolny
"Zwierzenia bez/robotnego aktora"
Skład Butelek/god.19.30/wstęp wolny
godz. 20.30 Behind All Words - The Poetry of Rose Ausländer - koncert zespołu Sadawi / Duża scena Teatru Żydowskiego
godz. 21.30 RODZINY, KTÓRYCH NIE MA, CZYLI ANONIMOWI ŻYDZI POLSCY - spektakl Teatru Żydowskiego /Klub Mamele, Plac Grzybowski 12/16
godz. 22.00 SINGER JAZZ FESTIVAL: Pezda/Gawęda Duo (Polska) & Albert Beger (Izrael) - koncert / Klub Mamele, Plac Grzybowski 12/16 / Wstęp wolny
***
29 SIERPNIA 2015, sobota
Zapraszamy w podróż do przedwojennej żydowskiej Warszawy, na niepowtarzalny w swym klimacie Jarmark Singera / Plac Grzybowski, ul. Próżna
godz. 12.00 "Opowiedz mi swoją historię" - spotkanie z Sabiną Baral / Klub Mamele, Plac Grzybowski 12/16 / Wstęp wolny
godz. 12.00 Otwarcie wystawy sztuki użytkowej i rzemiosła artystycznego - Manufaktury Warszawskie / Lokal i brama przy ul. Próżnej 14
godz. 12.00 Poranek poetycki: Zamkowe Spotkanie Literackie - "Między Żeromskim a Witkiewiczem. Szalom Asz i jego polscy koledzy po piórze" / Café Zamek, Zamek Królewski w Warszawie, Plac Zamkowy 4
godz. 12.00 Spacer po żydowskim Lesznie z Janem Jagielskim / Zbiórka przy Arsenale, ul. Długa 52
godz. 12.00-13.30 "Szabat dla dzieci" - spotkanie na temat modlitwy szabatowej dla dzieci w wieku 6-10 lat / Reformowana Synagoga Ec Chaim, Al. Jerozolimskie 53
godz. 13.00 Żydowski salon literacki: "Żydowskie rozmowy w podróży" - spotkanie z Bellą Szwarcman-Czarnotą / Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9
godz. 13.00 "ABC literatury jidysz" - warsztaty / BOOM, ul. Zielna 39, 11 pietro
godz. 14.00 Recital JELENY KULJIĆ (Niemcy) / Scena na piętrze (I piętro) Teatru Żydowskiego,
godz. 16.30 TRANS'SEFARAD - SEFARDYJSKIE IMPRESJE - koncert Anna Riveiro Trio (Polska) / Klub Mamele, Plac Grzybowski 12/16
godz. 17.00 Żydowski salon literacki / Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9
godz. 17.30 Warsztaty tańca żydowskiego z muzyką zespołu Konsonans Retro (Ukraina/NIEMCY) / Skwer/duża scena na Pl. Grzybowskim / Wstęp wolny
godz. 18.00 Koncert DANIELA KAHNA (Niemcy) / Café Kulturalna, Plac Defilad 1 / Wstęp wolny
godz. 18.00 WIECZÓR PAMIĘCI SZYMONA SZURMIEJA / Duża scena Teatru Żydowskiego
godz. 19.00 Willa Żabińskich w Warszawskim ZOO zaprasza:
godz. 19.00 "Opowiedz mi swoją historię" - spotkanie z Januszem Owsianym o historii Państwa Żabińskich, którzy ratowali Żydów podczas wojny
godz. 20.00 OD SERCA DO SERCA - recital Moniki Chrząstowskiej w repertuarze Wiery Gran / Willa pod Zwariowaną Gwiazdą (Willa Żabińskich) w Warszawskim ZOO / Wstęp wolny
godz. 19.00 MAZL TOV - klubowy wieczór imprezowy z DJ WOJEM / Klub Skład Butelek, ul. 11 listopada 22
godz. 19.30 NOC KLEZMERÓW: KONSONAS RETRO (Ukraina, Wielka Brytania, Niemcy) i VIENNA KLEZMORE ORCHESTRA (Austria) / Koncert plenerowy na Placu Grzybowskim
godz. 21.30 Koncert zespołu JAZZPOSPOLITA / Café Kulturalna, Plac Defilad 1
***
30 SIERPNIA 2015, niedziela
Zapraszamy w podróż do przedwojennej żydowskiej Warszawy, na niepowtarzalny w swym klimacie Jarmark Singera! / Plac Grzybowski, ul. Próżna
godz. 11.00 Zwiedzanie Synagogi im. Nożyków z Bolesławem Zającem / Synagoga im. Nożyków, ul. Twarda 6
godz. 11.00 "Tajemnice mykwy" - wykład połączony ze zwiedzaniem mykwy w podziemiach Synagogi im. Nożyków / Cena wejściówki - 10 zł / Biały Budynek obok Synagogi im. Nożyków, ul. Twarda 6
godz. 11.30 Żydowski salon literacki: Hanna Krall, Mariusz Szczygieł, Wojciech Tochman - spotkanie wokół książki "Krall" / Duża scena Teatru Żydowskiego
godz. 11.30 "Ślub" - wykład ilustrowany Moniki Krajewskiej / Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9
godz. 12.00 Warsztaty piosenki jidysz / Próżna-Hoiz, lokal ul. Próżna
godz. 12.30 OIFN WEG STEHT A BOIM - NA DRODZE STOI DRZEWO - ballady Icyka Mangera w wykonaniu Doroty Salamon / Klub Mamele, Plac Grzybowski 12/16
godz. 12.30 "Alef, Bejs, Gimel" - warsztaty języka jidysz / BOOM, ul. Zielna 39, p. 11
godz. 13.00 KOT RABINA (część III) - czytanie performatywne komiksu Joanna Sfara / Scena na piętrze (I piętro) Teatru Żydowskiego, w Biurze Festiwalowym
godz. 13.00 "Tajemnice mykwy" - wykład połączony ze zwiedzaniem mykwy w podziemiach Synagogi im. Nożyków / Cena wejściówki - 10 zł / Biały Budynek obok Synagogi im. Nożyków, ul. Twarda 6
godz. 13.30 KAROLINA CICHA (Polska) & CHRISTIAN DAWID (Niemcy) - koncert / Klub festiwalowy Pardon, To Tu, Pl. Grzybowski 12/16
godz. 14.00 "Trzecia Fala Jazzu" - spotkanie autorskie Łukasza Strzelczyka / Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9
godz. 14.30 Przystanek poezja / Restauracja Pasadena, Plac Grzybowski 2
godz. 15.00 Spacer śladami Singera, Pereca, Szlengla z Janem Jagielskim / Zbiórka: przed wejściem do Kościoła Wszystkich Świętych przy Palcu Grzybowskim
godz. 15.00 KONCERT KAMERALNY - OPIUM STRING QUARTET (Polska) / Synagoga im. Nożyków, ul. Twarda 6
godz. 15.30 CUDZOZIEMSKI PTAK - podróż słowno-dźwiękowa z udziałem Anny Rozenfeld, Doroty Liliental i Raphaela Rogińskiego / Klub Mamele, Plac Grzybowski 12/16
godz. 16.00 "Muzyka ze skarbnicy żydowskiej" / Próżna-Hoiz, ul. Próżna 14
godz. 17.00 Koncert zespołu KROKE (Polska) / Duża scena Teatru Żydowskiego
godz. 17.30 Czytelnia pisarzy żydowskich - mistrzowie czytają / Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9
godz. 18.00 Koncert Jidysz na trawie / Skwer na Placu Grzybowskim
godz. 18.00 "Sto pytań do rabina" - spotkanie z rabinem / Synagoga im. Nożyków, ul. Twarda 6
godz. 18.30 OGRODY FRAU HESS - czytanie performatywne dramatu Frederica Miltona Marcusa, reż. Karolina Kirsz, z udziałem Ernestyny Winnickiej i Andrzeja Blumenfelda / Scena na piętrze (I piętro) Teatru Żydowskiego
godz. 19.00 JIDYSZ IZ MAJN WELT - koncert Geni Fajerman (Izrael) / Klub Mamele, Plac Grzybowski 12/16
godz. 20.00 KONCERT FINAŁOWY: MATISYAHU (USA) / Koncert plenerowy na Placu Grzybowskim
godz. 22.30 Kołysanka dla pamięci - instalacja prof. Włodzimierza Szymańskiego / Pomnik Bohaterów Getta, ulica Anielewicza, róg ulicy Zamenhofa
***
31 SIERPNIA 2015, poniedziałek
godz. 19.00 DYBUK - spektakl Teatru Żydowskiego
***
1 WRZEŚNIA 2015, wtorek
godz. 19.00 DYBUK - spektakl Teatru Żydowskiego