FESTIWALE

XI edycja (od 04-06-2015 do 06-06-2015)
Przejdź do: Program  Recenzje
Program:
Czwartek, 4 czerwca
prezentacje konkursowe - wstęp wolny
10:00 OT Rondo
Uroczysta Inauguracja
10:40 OT Rondo
Szymon Majchrzak (woj. zachodniopomorskie)
"Pokuć" na podstawie książki Aleksandra Jurewicza "Lida" (30 minut)
scenariusz: Ewa Czapik-Kowalewska i Szymon Majchrzak
reżyseria, opracowanie muzyczne, scenografia: Ewa Czapik-Kowalewska
11:30 PTL "Tęcza"
Katarzyna Prynkiewicz (woj. pomorskie)
"Dobra dziewczyna zeszła na złą drogę" na podstawie powieści Joanny Kathleen Rowling "Trafny wybór" w tłumaczeniu Anny Gralak (25 minut)
scenariusz: Katarzyna Sygitowicz-Sierosławska i Katarzyna Prynkiewicz
reżyseria: Katarzyna Sygitowicz-Sierosławska
12:15 OT Rondo
Szymon Szczęch (woj. małopolskie)
"Jestem" spektakl autorski (20 minut)
scenariusz, reżyseria: Justyna Kapa, Szymon Szczęch
scenografia: Justyna Kapa
12:55 PTL "Tęcza"
Kacper Wesołowski (Wojsko Polskie)
"Don Juan albo Ja i Ja" na podstawie dramatu Rolanda Topora (30 minut)
scenariusz, reżyseria: Kacper Wesołowski
muzyka: Mateusz Skrok
15:00 OT Rondo
Angelika Sokólska (woj. dolnośląskie)
"Jest mi smutno" na podstawie Sarah Kane "4.48 Psychosis" (30 minut)
reżyseria i montaż video: Grzegorz Stawiak
muzyka: Mm i Grzegorz Stawiak
15:50 PTL "Tęcza"
Kaja Janiszewska (woj. lubuskie)
"Nie patrz" na motywach powieści Swietłany Aleksijewicz "Ostatni świadkowie. Utwory solowe na głos dziecięcy", dramatu Magdy Fertacz "Trash story" i baśni H.Ch. Andersena "Królowa śniegu" (30 minut)
scenariusz: Kaja Janiszewska i Małgorzata Paszkier-Wojcieszonek
reżyseria: Małgorzata Paszkier-Wojcieszonek
opracowanie muzyczne i plastyczne: Kaja Janiszewska i Małgorzata Paszkier-Wojcieszonek
16:40 OT Rondo
Szymon Wegner (woj. wielkopolskie)
"Jeżdżąc" na podstawie opowiadania Janusza Rudnickiego ze zbioru "Śmierć czeskiego psa" (20 minut)
scenariusz, reżyseria, scenografia: Szymon Wegner
17:20 PTL "Tęcza"
Natalia Traczyk (woj. mazowieckie)
"Bida" na podstawie opowiadania Trumana Capote "Pan Bida" w tłumaczeniu Krzysztofa Zarzeckiego (25 minut)
scenariusz: Natalia Traczyk i Monika Żurek
reżyseria: Monika Żurek
muzyka: Rafał Balicki
20:30 OT Rondo - wieczór mistrzowski Stanisława Miedziewskiego
"Od przodu i od tyłu" w wykonaniu Mateusza Nowaka
wejściówki do odebrania w OT Rondo
21:30 OT Rondo - sala prób
Omówienie spektakli konkursowych
***
Piątek, 5 czerwca
prezentacje konkursowe - wstęp wolny
10:00 PTL "Tęcza"
Natalia Stolarska (woj. łódzkie)
"Ciemno prawie noc" na podstawie powieści Joanny Bator (25 minut)
reżyseria: Anita Pawlak Zygma
10:45 OT Rondo
Irena Tkaczyk (woj. dolnośląskie)
"Zimna ściana" na podstawie książek Halszki Opfer "Kato-Tata. Nie-pamiętnik", "Monidło. Życie po Kato-Tacie" oraz Katarzyny Surmiak-Domańskiej "Mokradełko" (25 minut)
scenariusz i reżyseria: Aneta Ćwieluch
11:30 PTL "Tęcza"
Alan Kwiecień (woj. lubelskie)
"Kamienie" na podstawie powieści Doroty Masłowskiej "Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną" (20 minut)
scenariusz, reżyseria: Alan Kwiecień i Janina Młynek
scenografia: Janina Młynek
12:10 OT Rondo
Dominik Mironiuk (woj. łódzkie)
"Tytyt" na podstawie powieści Tomasza Piątka "Miasto Ł." (30 minut)
scenariusz, reżyseria, scenografia: Małgorzata Kowalczyk
13:00 PTL "Tęcza"
Joanna Lewoc (woj. podlaskie)
"Trzymając się za ręce" na podstawie powieści Romy Ligockiej "Dobre dziecko"
scenariusz: Joanna Łupinowicz
reżyseria, scenografia, opracowanie muzyczne: Mirosława Krymska
15:00 OT Rondo
Stanisław Bożek (Polski Związek Niewidomych)
"Rozmowa..." na podstawie tekstu Leszka Kołakowskiego "Rozmowa z diabłem" (15 minut)
scenariusz, reżyseria: Stanisław Bożek i Arkadiusz Szostak
15:35 PTL "Tęcza"
Aleksandra Ambrozik (woj. dolnośląskie)
"Elementy proste" wg tekstów Sylwii Kubryńskiej "Składasz się z prostych elementów", "Morderstwo doskonałe", "Wojny wybuchają od olimpiad" (20 minut)
scenariusz, reżyseria: Anna Maśka
16:15 OT Rondo
Agnieszka Górska (woj. podkarpackie)
"Niebieski ptak" na podstawie wierszy i opowiadań Haliny Poświatowskiej (17 minut)
scenariusz, reżyseria: Dominika Migoń
16:55 PTL "Tęcza"
Maria Czaplewska (woj. kujawsko-pomorskie)
"Hm, hm" na podstawie tekstów A.A. Milne "Mamy już 6 lat", H.Ch. Andersena "Serdeczne zmartwienie", Juliana Tuwima "Dyzio marzyciel", Michaela Ende "Momo" i Stanisława Grochowiaka "Menuet" (25 minut)
scenariusz, reżyseria: Maria Czaplewska
20:30 OT Rondo - wieczór mistrzowski
"Jordan" w wykonaniu Doroty Landowskiej
wejściówki do odebrania w OT Rondo
21:30 Tort urodzinowy 60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
22:30 OT Rondo - sala prób
Omówienie spektakli konkursowych
***
Sobota, 6 czerwca
9:00-11:30 OT Rondo
Próby do Koncertu Galowego
12:00 OT Rondo
Koncert Galowy w reżyserii Wiolety Komar
Ogłoszenie werdyktu, wręczenie nagród