FESTIWALE

LII edycja (od 27-08-2014 do 30-08-2014)
Przejdź do: Program  Recenzje
Program:
27 sierpnia, środa
godz. 12.00, Balkon Teatru Zdrojowego
Hejnał Festiwalowy
godz. 12.05, Balkon Sanatorium "Polonia"
Dariusz Pietrzykowski - tenor
Olga Wołkowa - fortepian
W programie utwory m. in E. de Curtisa, F. Lehara, K. Zellera, J. Straussa, R. Stolza
godz. 16.00, Pijalnia
Spotkanie z laureatem I nagrody III Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Andrzeja Hiolskiego w Kudowie
Prowadzi Wanda Ziembicka
godz. 19.00, Teatr Pod Blachą
Turniej Tenorów
Gor Arsenian /Armenia/
Tomáš Černý /Czechy/
Dariusz Pietrzykowski
Dariusz Stachura
Marek Szymański
Adam Zdunikowski
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Hradec Kralove /Czechy/
Istvan Denes /Węgry/ - dyrygent
Prowadzenie koncertu - Piotr Nędzyński
W programie utwory m. in. St. Moniuszki, B. Smetany, G. Verdiego, G. Donizettiego, G. Rossiniego, R. Wagnera, P. Czajkowskiego, F. Erkela, G. Bizeta, F. Cilei, J. Masseneta, G. Pucciniego, J. Straussa, F. Lehara, R. Stolza
_________________________________________________
28 sierpnia, czwartek
godz. 12.00, Balkon Teatru Zdrojowego
Hejnał Festiwalowy
godz. 16.00, Pijalnia
Spotkanie z Izabellą Starzec - Kosowską, autorką książki "Dziennikarstwo muzyczne w TVP Wrocław w latach 1994-2010"
Prowadzi Wanda Ziembicka
godz. 19.00, Teatr Zdrojowy
Bruno Coli: Anioł dziwnych przypadków
opera w jednym akcie
libretto kompozytora
na podstawie opowiadania Edgara Allana Poe
Orkiestra Kameralna Teatru Wielkiego w Poznaniu
pod dyrekcją Grzegorza Wierusa
godz. 21.30, Teatr Zdrojowy
Koncert Laureatów III Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Andrzeja Hiolskiego.
Mirosław Gąsieniec - fortepian
Prowadzenie koncertu - Piotr Nędzyński
_________________________________________________
29 sierpnia, piątek
godz. 12.00, Balkon Teatru Zdrojowego
Hejnał Festiwalowy
godz. 15.30, Kościół pw. Miłosierdzia Bożego, ul. Słoneczna
Koncert chóralny
Chór Sta Allegro /Kudowa/
Robert Wajler - dyrygent
w programie utwory m. in. St. Moniuszki
godz. 17.30 , Rondo Tkacza
Koncert Trzech Tenorów
Karol Bochański - tenor
Bartłomiej Szczeszek - tenor
Marek Szymański - tenor
Mirosław Gąsieniec - fortepian
W programie utwory m. in. S. Moniuszki, J. Straussa, F. Lehara, E. de Curtisa, I. Kalmana, G. Donizettiego, G. Verdiego,
godz. 19.00, Teatr Zdrojowy
Spektakl "WAKACJE Z MONIUSZKĄ"
Reżyseria i kierownictwo muzyczne: Janusz Monarcha
Katarzyna Staroń - sopran
Marta Motkowicz - mezzosopran
Łukasz Motkowicz - baryton
Wojciech Dyngosz - baryton
Maciej Komandera - tenor
Tadeusz Pszonka - tenor
Marek Paśko - bas
Janusz Monarcha - bas
Karolina Grymek- moderacja
Justyna Skoczek - pianistka
Zespół Instrumentalny
Produkcja -" Arena Classica"
________________________________________________
30 sierpnia, sobota
godz. 11.00, Park Zdrojowy
Koncert Promenadowy
Dechovy Orchestr Mesta Hradec Kralove /Czechy/
Ladislav Tyrner - dyrygent
godz. 12.00, Balkon Teatru Zdrojowego
Hejnał Festiwalowy
godz. 15.00
Korowód Moniuszkowski z udziałem:
Dechovej Orchestry Mesta Hradec Kralove/Czechy/
Ladislav Tyrner - dyrygent
Mażoretek z Hronova /Czechy/
oraz Stanisława Moniuszki
godz. 19.30, Teatr Pod Blachą
Antonin Dvorzak
RUSAŁKA
Opera w trzech aktach
Libretto: Jaroslav Kvapil
Dyrygent: František Babický
Reżyseria: Martin Otava
Scenografia: Ján Zavarský
Kostiumy: Aleš Valášek
Kierownik chóru: Josef Zadina
Asystent reżysera: Jana Ottová
Ruch sceniczny: Marika Hanousková
Dramaturg: Vojtěch Havlík
Przygotowanie muzyczne: Maxim Biriucov, Taťána Drybas
Wodník, wodny gnom - Pavel Vančura
Książę - Tomáš Černý
Rusałka - Věra Poláchová
Czarownica - Kateřina Jalovcová
Pierwsza nimfa - Vanda Šípová
Druga nimfa - Gabriela Kopperová
Trzecia nimfa - Petra Vondrová
Myśliwy, Gajowy - Jiří Kubík
Obca Księżna - Kateřina Šmídová
Kuchcik - Lenka Pavlovič
Orkiestra, Chór i Balet
Divadla F. X. Šaldy Liberec /Czechy/
/Teatru F.X. Šaldy, Liberec, Czechy/