FESTIWALE

XLIX edycja (od 04-04-2014 do 13-04-2014)
Przejdź do: Program  Recenzje
Program:
MAŁY KONTRAPUNKT
4-6 kwietnia 2014
__________________
piątek 4 kwietnia
17.00 - Muminkowa gra planszowa | dla dzieci od 6 lat (foyer)
18.00 Pamiętniki Tatusia Muminka (PREMIERA) / PTMF KONTRAPUNKT i Teatr Lalek "Pleciuga", Szczecin | spektakl dla dzieci od 6 lat (duża scena)
***
sobota 5 kwietnia
10.00-17.00 - Słodka Cytrynka / Manufaktura Słodyczy - otwarte warsztaty robienia lizaków (foyer)
10.00 - Z Bromby historia inna | spektakl dla dzieci od 5 lat (sala kameralna)
10.30 - Pleć, Pleciugo! - warsztaty plastyczne | dla dzieci od 4 lat (sala edukacyjna)
11.00 - Pamiętniki Tatusia Muminka | spektakl dla dzieci od 6 lat (duża scena)
11.30 - Z Bromby historia inna | spektakl dla dzieci od 5 lat (sala kameralna)
11.30 - Ciąg dalszy nastąpi - warsztaty scenariuszopisania | dla dzieci od 11 lat (sala konferencyjna)
12.00 - Pleć, Pleciugo! - warsztaty plastyczne | dla dzieci od 4 lat (sala edukacyjna)
13.00 - Gęś, śmierć i... | spektakl dla dzieci od 8 lat (sala prób)
13.30 - Pleć, Pleciugo! - warsztaty plastyczne | dla dzieci od 4 lat (sala edukacyjna)
14.30 - Gęś, śmierć i... | spektakl dla dzieci od 8 lat (sala prób)
17.00 - Buty Houdiniego | spektakl dla dzieci od 6 lat (duża scena)
17.00 - Piotruś Pan | spektakl dla dzieci od 6 lat (Teatr Współczesny, Wały Chrobrego 3)
***
niedziela 6 kwietnia
10.30 - Wszystkie małe zwierzątka wiążą kokardkę na ogonie - warsztaty muzyczne | dla dzieci od 5 do 7 lat (sala prób)
11.00-14.00 - Słodka Cytrynka / Manufaktura Słodyczy - otwarte warsztaty robienia lizaków (foyer)
11.00 - Bajciki | spektakl dla dzieci od 6 lat (duża scena)
11.00 - Spacer czarownicy - warsztaty twórcze | dla dzieci w wieku przedszkolnym + opiekunowie (sala edukacyjna)
12.30 - Bajciki | spektakl dla dzieci od 6 lat (duża scena)
12.30 - Wszystkie małe zwierzątka wiążą kokardkę na ogonie - warsztaty muzyczne | dla dzieci od 8 do 10 lat (sala prób)
13.15 - Spacer czarownicy - warsztaty twórcze | dla dzieci od 7 do 11 lat (sala edukacyjna)
14.00 - Niedoparki | spektakl dla dzieci od 4 lat (sala kameralna)
Wszystkie spektakle i warsztaty, z wyjątkiem przedstawienia Piotruś Pan, odbywają się
w Teatrze Lalek "Pleciuga".
__________________________________________
SZCZECIŃSKA PÓŁNOC TEATRÓW
impreza towarzysząca
sobota 5 kwietnia
20.00 Magia obłoków / Teatr Polski
20.30 ID / Teatr Współczesny, Malarnia
20.30 Pocałunek / Teatr Mały
22.00 Stworzenia sceniczne/ Teatr Lalek "Pleciuga"
23.00 39 stopni / Piwnica przy Krypcie
__________________________________________
ZACHODNIOPOMORSKA OFFENSYWA TEATRALNA
impreza towarzysząca
sobota 5 kwietnia
18.00 Fale / Teatr Brama, Goleniów (Teatr Kana)
19.00 Otwarta Scena Muzyczna ZOT (Piwnica Kany)
22.00 Zasady Muzyki / Zachodniopomorska Ofensywa Teatralna i Akademia Sztuki w Szczecinie, Szczecin (Teatr Kana)
**
niedziela 6 kwietnia
14.00 Dyskusja poświęcona teatrowi alternatywnemu wczoraj i dziś (Teatr Kana)
17.00 System / Teatr w Krzywym Zwierciadle, Stepnica (Teatr Kana)
18.30 Zmęczenie materiału / Teatr aDversum, Gmina Stara Dąbrowa (Teatr Kana)
20.00 Tożsamość / Kingdom of Curvy Fork, Goleniów (Teatr Kana)
__________________________________________________
XLIX Przegląd Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT 2014
___________________________________________________
poniedziałek 7 kwietnia
16.00 (A+B) - Caryca Katarzyna / Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach (Teatr Lalek "Pleciuga")
19.00 (A+B) - Chopin bez fortepianu / CENTRALA (Teatr Współczesny)
21.00 (A) - Faza delta (teatr internetowy) / Teatr Powszechny, Warszawa (Teatr Lalek "Pleciuga")
***
wtorek 8 kwietnia
10.00-14.00 - Mapowanie publiczności (panel dyskusyjny, promocja publikacji) (Teatr Mały)
16.00 (A+B) - Kazimierz i Karolina / Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze (Teatr Polski)
18.30 (A+B) - Był sobie Polak... / Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie (Teatr Lalek "Pleciuga")
21.30 (A) - Tato nie wraca / Teatr Konsekwentny, Warszawa (Teatr Kana)
21.30 (B) - Faza delta (teatr internetowy) / Teatr Powszechny, Warszawa (Teatr Lalek "Pleciuga")
***
środa 9 kwietnia
10.00-14.00 - Mapowanie publiczności (panel dyskusyjny) (Teatr Mały)
16.00 (A) - Morrison/Śmiercisyn / Opolski Teatr Lalki i Aktora (Teatr Współczesny)
16. 00 (B) - Jeżyce Story: Gracze / Teatr Nowy w Poznaniu (Teatr Lalek "Pleciuga")
18.15 (A+B) - Projekt P/ Ivo Dimchev, Amsterdam (Teatr Polski)
20.00 (B) - Morrison/Śmiercisyn / Opolski Teatr Lalki i Aktora (Teatr Współczesny)
20. 00 (A) - Jeżyce Story: Gracze / Teatr Nowy w Poznaniu (Pleciuga)
22.15 (A) - Żyj długo i szczęśliwie (wideoinstalacja) / Gob Squad, Berlin (Teatr Lalek "Pleciuga")
22.30 (BB) - Tato nie wraca / Teatr Konsekwentny, Warszawa (Teatr Kana)
***
czwartek 10 kwietnia
karnet A - Berlin, wyjazd ok. 10
14.00 Koriolan (Deutsches Theater Berlin)
ok. 18.00-19.30 Mięso (instalacja) / Thomas Bo Nillson (Schaubühne)
20.00 Całe niebo ponad ziemią (Syndrom Wendy) / Atra Bilis Teatro, Madryt (Schaubühne)
karnet B - Szczecin
16.00 - Żyj długo i szczęśliwie (wideoinstalacja) / Gob Squad, Berlin (Teatr Lalek "Pleciuga")
17.30 - Tato nie wraca / Teatr Konsekwentny, Warszawa (Teatr Kana)
19.30 - Gorączka powstańczej nocy / POŻAR W BURDELU (Teatr Polski)
***
piątek 11 kwietnia
16.00 (A) - Exit / A Two Dogs Company / Kris Verdonck, Bruksela (Teatr Lalek "Pleciuga")
16.00 (B) - Skąpiec / Teatr Polski w Bydgoszczy (Teatr Współczesny)
18.00 (A+BB) - Gorączka powstańczej nocy / POŻAR W BURDELU (Teatr Polski)
19.00 (B) - Żyj długo i szczęśliwie (wideoinstalacja) / Gob Squad, Berlin (Teatr Lalek "Pleciuga")
20.00 (B) - Exit / A Two Dogs Company / Kris Verdonck, Bruksela (Teatr Lalek "Pleciuga")
20.15 (A) - Skąpiec / Teatr Polski w Bydgoszczy (Teatr Współczesny)
od 21.00 Wielka podróż / Theater Anu, Berlin (plener, park Żeromskiego, u zbiegu ulic Matejki i Plantowej)
22.00 OFRIN, UNMAP, DJ Bodi Bill (koncert) (Teatr Kana)
24.00 Noc Performerów (Teatr Kameralny i Loft Art)
***
sobota 12 kwietnia
11.30 (A+BB) - Żyj długo i szczęśliwie (wideoinstalacja) / Gob Squad, Berlin (Teatr Lalek "Pleciuga")
Szczecin na KONTRAPUNKCIE
12.30 (A+B) - Bajki samograjki / Teatr Lalek "Pleciuga" (Teatr Lalek "Pleciuga")
15.30 (A+B) - wybór spektaklu:
Pocałunek / Teatr Współczesny (Teatr Mały)
Hotel Misery deLuxe / Teatr Kana (Teatr Kana)
Między nogami / Teatr Niekonsekwentny (Malarnia)
18.30 (A+B) - Na Boga! / Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu (finał, Teatr Współczesny)
***
niedziela 13 kwietnia (wolna sprzedaż biletów)
18.00 - Na Boga! / Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu (Teatr Współczesny)
____________________
Uwaga
Karnety A i BB uprawniają do wyjazdu do Berlina
W programie podkreślono spektakle konkursowe
Przedstawienia prezentowane z tłumaczeniami na język angielski