FESTIWALE

XVII edycja (od 06-11-2013 do 11-11-2013)
Przejdź do: Program  Recenzje
Program:
6 listopada
19.00 Sala Czarna CK
Iwona Olszowska z udziałem tancerzy EST / Hurtowni Ruchu i Pracowni Fizycznej >>>
"Falling after Paxton" - wykład performatywny
20.00 Sala Kinowa CK
"Upadek po Newtonie" - projekcja filmu >>>
20.30 Sala Kinowa CK
Steve Paxton i Walter Verdin >>>
"Wariacje Goldbergowskie" - projekcja filmu
***
7 listopada
17.00 Księgarnia CK
"Przyjdźcie, pokażemy Wam, co robimy. O improwizacji tańca" >>>
Katarzyna Słoboda i Sonia Nieśpiałowska-Owczarek, Muzeum Sztuki w Łodzi - promocja książki
18.00 Przestrzenie CK
Iwona Olszowska, Jacek Owczarek, SzaZa
"...And We Will Have Danced Together - score 1" - akcja performatywna
19.00 Sala Widowiskowa CK
Klaus Obermaier & Ars Electronica Futurelab >>>
"Apparition" - spektakl
21.00 Sala Prób 4 CK
David Zambrano i Pracownia Fizyczna >>>
"Soul Project / PL" - spektakl
***
8 listopada
18.00 Sala Widowiskowa ACK UMCS Chatka Żaka
Kielecki Teatr Tańca >>>
"Święto wiosny" - spektakl
19.15 Plac CK
Kathryn Schetlick i Zena Bibler >>>
"...And We Will Have Danced Together - score 2" - akcja performatywna
20.00 Sala Widowiskowa CK
Klaus Obermaier& Ars Electronica Futurelab >>>
"Apparition" - spektakl
21.30 Szklarnia CK
Klaus Obermaier i Marco Cantalupo - rozmowa, prowadzenie Anna Królica
***
9 listopada
18.00 Sala Widowiskowa ACK UMCS Chatka Żaka
Cie Linga >>>
"re-mapping the body" - spektakl
19.30 Oratorium CK
Anna Haracz >>>
"...And We Will Have Danced Together - score 3" - akcja performatywna
20.00 Sala Widowiskowa CK
Jean-Claude Gallotta >>>
"Daphnis é Chloé" - spektakl
21.30 Szklarnia CK
Claude-Henri Buffard i Jacek Przybyłowicz - rozmowa, prowadzenie Anna Królica
***
10 listopada
18.00 Sala Widowiskowa ACK UMCS Chatka Żaka
Balet Teatru Wielkiego w Poznaniu >>>
"Black & white" - spektakl
19.15 Wirydarz CK
Witold Jurewicz i goście >>>
"...And We Will Have Danced Together - score 4" - akcja performatywna
20.00 Sala Widowiskowa CK
AEROWAVES PRIORITY COMPANIES - spektakle
Alessandro Sciarroni >>>
"Joseph"
Alexander Andriyashkin >>>
"I will try"
Public in Private and Clément Layes >>>
"Der grüne Stuhl"
21.30 Szklarnia CK
Alessandro Sciarroni, Alexander Andriyashkin, Clément Layes - rozmowa, prowadzenie Anna Królica
***
11 listopada
15.00 okolice CK
Justyna Jasłowska, Robert Curgenven, Ludomir Franczak >>>
"...And We Will Have Danced Together - score 5" - akcja performatywna
18.00 Sala Widowiskowa ACK UMCS Chatka Żaka
Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu PWST im. L. Solskiego w Krakowie >>>
"Kocham tylko i wyłącznie, całym sercem nie-rozłącznie Magdalenę" - spektakl
20.00 Sala Widowiskowa CK
Marta Ziółek >>>
"Body eye" - spektakl
21.00 Sala Czarna CK
Aleksandra Borys >>>
"Unisono - re//mix Anna Halprin" - spektakl
21.30 Szklarnia CK
Iwona Olszowska, Kathryn Schetlick, Zena Bibler, Witold Jurewicz, Anna Haracz, Justyna Jasłowska, Marta Ziółek - rozmowa, prowadzenie Anna Królica
Wydarzenia towarzyszące
Nocne rozmowy z artystami, prowadzenie Anna Królica - 8-11 listopada, Szklarnia CK
O improwizacji tańca - projekcje filmowe 6-11 listopada, Szklarnia CK
Warsztaty tańca współczesnego 8 - 11 listopada, Sale prób CK
Relationscapes/Kształcenie relacji - warsztaty improwizacji w przestrzeni miasta 9-10 listopada
***
Centrum Kultury (CK), ul. Peowiaków 12
ACK UMCS Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16