FESTIWALE

VII edycja (od 13-06-2013 do 15-06-2013)
Przejdź do: Program  Recenzje
Program:
czwartek 13 czerwca 2013
8.00 - 9.00 śniadanie / Osiedle Akademickie Dom Studenta 1
10.00 Uroczysta inauguracja
10.15 Małgorzata Dwulit (woj. pomorskie) PTL "Tęcza"
"Malowane" na podstawie powieści Swietłany Aleksijewicz "Wojna nie ma w sobie nic z kobiety"
Scenariusz: Małgorzata Dwulit, Katarzyna Sygitowicz-Sierosławska
Reżyseria: Katarzyna Sygitowicz-Sierosławska
Opracowanie muzyczne: Maciej Sierosławski
11.05 Igor Fijałkowski (woj. wielkopolskie) Nowy Teatr im. Witkacego
"Ptaszma. Historia chłopca" na postawie powieści "Białe na czarnym" Ruben'a Gallego
Scenariusz, reżyseria: Marta Streker
Scenografia: Marta Streker, Igof Fijałkowski, Aneta Talarczyk
Muzyka: Paweł Głosz
11.55 Angelika Chałubek (woj. łódzkie) PTL "Tęcza"
"Fade out" na podstawie fragmentów opowiadania "Imago" Julii Fiedorczuk i świadectwa "Uzdrowiona z anoreksji" ze zbioru "Cuda Ks. Jerzego" Małgorzaty Pabis
Scenariusz i reżyseria: Bożena Kwiatkowska, Angelika Chałubek
12.40 Luiza Kroczewska (woj. mazowieckie) Nowy Teatr im. Witkacego
"I czas się zatrzymał" na podstawie tekstu Anny Odzimek pod tym samym tytułem
Scenariusz, reżyseria i scenografia: Marzena Odzimek
20.00 monodram "Mój trup" na podstawie wierszy Adama Mickiewicza,
scenariusz, reżyseria i wykonanie Bogusław Kierc
Mała Scena Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku
21.00 omówienie spektakli konkursowych / Restauracja Staromiejska
- prowadzi Jolanta Krawczykiewicz
***
piątek 14 czerwca 2013
8.00 - 9.00 śniadanie / Osiedle Akademickie Dom Studenta 1
10.00 Kamila Winkler (woj. lubuskie) Nowy Teatr im. Witkacego
"Tam" na podstawie tekstu Nicolety Esinencu "Fuck you, Eu.Ro.Pa!"
Scenariusz, reżyseria: Małgorzata Paszkier
10. 55 Barbara Frencer (woj. dolnośląskie) PTL "Tęcza"
"Akwarium" w oparciu o oratorium Bożeny Keff "Utwór o Matce i Ojczyźnie"
Scenariusz, reżyseria: Aneta Ćwieluch
Scenografia: Małgorzata Kowalczyk
Muzyka: Adam Porębski, śpiewa Daria Jabłońska, opieka artystyczna Zbigniew Karnecki
11.45 Gabriel Dubiel (woj. podkarpackie) Nowy Teatr im. Witkacego
"Kyś" na podstawie powieści Tatiany Tołstoj "Kyś"
Scenariusz, reżyseria, scenografia: Barbara Płocica
12.35 Karolina Bruchnicka (woj. dolnośląskie) PTL "Tęcza"
"To nie ja" wg tekstu Joan Maclead "Dziewczyna jak inne"
Scenariusz, reżyseria, scenografia: Grzegorz Stawiak
15.00 Dominika Handzlik (woj. śląskie) Nowy Teatr im. Witkacego
"Doświadczane" na podstawie wierszy Krystyny Miłobędzkiej ze zbioru "zbierane, gubione"
Scenariusz: Dominika Handzik
Reżyseria: Halina Kubisz-Muła
15.40 Justyna Socha (woj. łódzkie) PTL "Tęcza"
"Podróż do Buenos Aires" na podstawie sztuki Amanity Muskania o tym samym tytule
Scenariusz: Justyna Socha, Marcin Górecki
Reżyseria, scenografia: Marcin Górecki
16.35 Martyna Cieślak (wojsko) Nowy Teatr im. Witkacego
"Przerwana lekcja muzyki" na podstawie kompilacji tekstów Iwana Turgieniewa "Pierwsza miłość" i Susanny Kayser "Przerwana lekcja muzyki"
Scenariusz: Halina Bednarek, Alicja Pyziak
Scenografia: Halina Bednarek
17.10 Norbert Stałęga (woj. lubelskie) PTL "Tęcza"
"DO RE MY KLA" na podstawie tekstu Urszuli Usakowskiej- Wolff pod tym samym tytułem
Scenariusz, reżyseria, scenografia, muzyka: Norbert Stałęga
15.00 Ewelina Kołodziej (woj. podkarpackie) Nowy Teatr im. Witkacego
"Marzyciel" na podstawie opowiadania Fiodora Dostojewskiego "Białe noce"
Scenariusz, reżyseria, scenografia: Paweł Sroka
Muzyka: Wiktor Marut
15.40 Artur Wojna (woj. opolskie) PTL "Tęcza"
"Armin Salm" na podstawie kolażu teksów: Fiodor Dostojewski "Zbrodnia i kara", Gerold Spath "Komedia" i Bruno Szulz "Sklepy cynamonowe"
Scenariusz i scenografia: Grażyna Tabor i Artur Wojna
Reżyseria: Grażyna Tabor
16.30 Aleksandra Joanna Karpińska (woj. kujawsko - pomorskie) Nowy Teatr im. Witkacego
"Mam na imię Karla" na podstawie autorskiego monodramu "Kawa i Psychotropy"
Scenariusz i reżyseria: Aleksandra Joanna Karpińska
wykorzystano fragment dramatu Williama Shakespeare'a "Romeo i Julia" oraz utworów muzycznych grupy Dżem i Metallica
17.10 Mateusz Iwiński (woj. kujawsko-pomorskie) PTL "Tęcza"
"Mortal kombajn" na podstawie dramatu Pawła Sali pod tym samym tytułem
Scenariusz, reżyseria: Elżbieta Piniewska
18.30 monodram "Moskwa Pietuszki" w wykonaniu Jacka Zawadzkiego,
scenariusz, scenografia i reżyseria: Zygmunt Duczyński
Mała Scena Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku
20.00 uroczysta kolacja / Restauracja Staromiejska
21.00 omówienie spektakli konkursowych
- prowadzi Jolanta Krawczykiewicz
***
sobota 15 czerwca
12.00 Koncert galowy festiwalu (ogłoszenie werdyktu, wręczenie nagród)
Mała Scena Nowego Teatru im. Witkacego w Słupskuyseria: Marta Streker
Scenografia: Marta Streker, Igof Fijayna Tabor i Artur Wojna
Re