FESTIWALE

XLVIII eycja (od 12-04-2013 do 22-04-2013)
Przejdź do: Program  Recenzje
Program:
MAŁY KONTRAPUNKT
piątek 12 kwietnia
18:00 "Julian To Wiem" / duża scena spektakl dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, młodzieży i dorosłych
**
sobota 13 kwietnia
11:00 warsztaty "Wkoło Słońca" (dzieci 4-6 lat) / sala edukacyjna
11:30 warsztaty piekarnicze Asprodu
13:00 warsztaty "Wkoło Słońca" (dzieci 7-10 lat) / sala edukacyjna
11:00, 12:30 "Białe baloniki" / sala kameralna spektakl dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat
14:30, 15:30 "A ku ku" / sala prób spektakl dla dzieci do 4 lat
16:00 "Najmniejszy klaun na świecie" / duża scena spektakl dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, młodzieży i dorosłych
**
niedziela 14 kwietnia
11:00 "Paskuda i Maruda" / duża scena spektakl dla dzieci od 5 lat
11:00, 12:30 i 14:00 warsztaty plastyczne Pleciugi
11:30 warsztaty piekarnicze Asprodu
13:30, 14:45 "Guzik" / sala prób spektakl dla dzieci od 7 lat
_______________________________
Program główny
poniedziałek 15 kwietnia
Inauguracja XLVIII PTMF KONTRAPUNKT 2013
16.00 (A+B) Paw królowej / Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie
(TL Pleciuga)
18.00 (A+B) Ulotne wspomnienia / otwarcie wystawy (TL Pleciuga)
20.00 (A+B) Nancy. Wywiad / Nowy Teatr, Warszawa (Teatr Polski)
***
wtorek 16 kwietnia
16.00 (A) Kaligula / koprodukcja: Teatr Współczesny, Szczecin, Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi,
(Teatr Współczesny)
16.00 (B) Mała narracja / Wojtek Ziemilski, Polska (Teatr Polski)
18.30 (A+B) Amatorki / Teatr Wybrzeże, Gdańsk (TL Pleciuga)
21.00 (B) Kaligula / koprodukcja: Teatr Współczesny, Szczecin, Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi,
(Teatr Współczesny)
21.00 (A) Mała narracja / Wojtek Ziemilski, Polska (Teatr Polski)
***
środa 17 kwietnia
16.00 (A) Spirit / CAMPO, Belgia (Teatr Polski)
16.00 (B) Niewierni / Teatr Łaźnia Nowa, Kraków (Teatr Współczesny)
18.30 (A+B) Truskawkowa niedziela / Teatr Polski im. Hieronima Konieczki, Bydgoszcz
(TL Pleciuga)
21.00 (A) Niewierni / Teatr Łaźnia Nowa, Kraków (Teatr Współczesny)
21.00 (B) Spirit / CAMPO, Belgia (Teatr Polski)
***
czwartek 18 kwietnia
karnet A+BB - 9.30 wyjazd do Berlina
14.00 Notizen aus der Küche / Schaubühne am Lehniner Platz
16.30 Hamburger Bahnhof - Museum für Gegenwart - Berlin
19.30 Sklaven. Einakter von Georges Courteline aus der Hölle der bürgerlichen Freiheit /
Deutsches Theater Berlin
10
karnet B
17.00 The Table / Blind Summit Theatre, Wielka Brytania (Teatr Polski)
wolna sprzedaż biletów 19.00 Klub Komediowy Chłodna na KONTRAPUNKCIE: Król dopalaczy, czyli podróż do wnętrza dropsa / Marcin Sitek, Klub Komediowy Chłodna, Warszawa (U Wyszaka) Odlot / Betty Q & Crew, Klub Komediowy Chłodna, Warszawa (U Wyszaka) Pożar w burdelu / Klub Komediowy Chłodna, Warszawa (U Wyszaka)
***
piątek 19 kwietnia
10.00 Portret aktora. Polsko-niemiecki panel dyskusyjny / dyskusja, promocje publikacji (Teatr
Mały, wstęp wolny)
15.30 (B) Kobieta z przeszłości / Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
(Teatr Kana)
17.00 (A+BB) The Table / Blind Summit Theatre, Wielka Brytania (Teatr Polski)
18.40 (A) Kobieta z przeszłości / Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
(Teatr Kana)
20.00 (A+B) Greta Garbo przyjechała (PRAPREMIERA) / koprodukcja: Teatr Współczesny,
Szczecin, PTMF KONTRAPUNKT, Szczecin (Teatr Współczesny)
22.30 (A+B) + wejściówki Les Tambours de la Muerte / La compagnie Transe Express, Francja
(początek parady - Wały Chrobrego 3, spektakl na pl. Mickiewicza)
24.00 Noc Performerów (Teatr Kameralny, Loft Art)
wolna sprzedaż biletów 24.00 Klub Komediowy Chłodna na KONTRAPUNKCIE: Pożar w burdelu / Klub Komediowy Chłodna, Warszawa (Brama Jazz Cafe)
***
sobota 20 kwietnia
9.30 Portret aktora. Polsko-niemiecki panel dyskusyjny / dyskusja, promocje publikacji (Teatr
Mały, wstęp wolny)
13.00 Teatr Franka McGuinnessa - na pograniczu kultur i konwencji teatralnych (Teatr Mały,
wstęp wolny)
14.00 Timebank / Grotest Maru, Niemcy (Centrum Handlowe GALAXY, akcja w przestrzeni
miejskiej, bez biletów)
15.00 (A+B) Cheval / l'Amicale de production, Francja (TL Pleciuga)
17.00 Timebank / Grotest Maru, Niemcy (Centrum Handlowe GALAXY, akcja w przestrzeni
miejskiej, bez biletów)
20.00 (A+B) Danuta W. / Teatr Polonia, Warszawa (Teatr Współczesny) spektakl finałowy
sprzedaż biletów
***
niedziela 21 kwietnia
18.00 Danuta W. / Teatr Polonia, Warszawa (Teatr Współczesny)
***
poniedziałek 22 kwietnia
19.00 Danuta W. / Teatr Polonia, Warszawa (Teatr Współczesny)
_________________________________________________
Zachodniopomorska Offensywa Teatralna
*
sobota 13 kwietnia
17:00 TEATR KRZYK [Maszewo] - spektakl "Osad"
wstęp 5 zł/ Teatr Kana
18:30 POMARAŃCZE W UCHU NA SKARPIE BEZ KARTKI [Goleniów] - spektakl "Najmniejszy Klaun w Wiosce"
wstęp wolny/ Piwnica Kany
*
20:30 TEATR ABANOIA [Szczecin] - spektakl "Fitness"
wstęp 5 zł/ Teatr Kana
*
21:00 LESJA. INCOGNITO [Goleniów] - koncert
wstęp wolny/ Piwnica Kany
22:30 TEATR NA CHWILĘ [Gryfino] - spektakl "Konwent - spotkanie tematyczne"
wstęp 5 zł/ Teatr Kana
**
niedziela 14 kwietnia
16:00 TEATR W KRZYWYM ZWIERCIADLE [Stepnica] - spektakl "RTG"
wstęp 5 zł/ Teatr Kana
*
18:00 TEATR 6 I POŁ [Gryfino] - spektakl "Nieśmiertelność raka"
wstęp 5 zł/ Teatr Kana
*
20:00 TEATR BRAMA [Goleniów] - spektakl "Próba celu"
wstęp 5 zł/ Teatr Kana