FESTIWALE

IX edycja (od 02-04-2012 do 09-04-2012)
Przejdź do: Program  Recenzje
Program:
2 KWIETNIA 2012
Filharmonia im. K. Szymanowskiego w Krakowie, godz. 20.00
Giovanni Battista Pergolesi | La Fenice sul rogo, ovvero la morte di S. Giuseppe
Amor Divino - Roberta Invernizzi - sopran
San Michele Arcangelo - Pamela Lucciarini - sopran
Maria Santissima - Marina de Liso - mezzosopran
San Giuseppe - Ferdinand von Bothmer - tenor
Europa Galante
Fabio Biondi - koncertmistrz, dyrygent
_____________________________________________
3 KWIETNIA 2012
Filharmonia im. Karola Szymanowskiego, godz. 20.00
Antonio Vivaldi | Juditha Triumphans
Juditha - Jos Maria Lo Monaco - mezzosopran
Holoferne - Delphine Galou - kontralt
Vagaus - Vivica Genaux - mezzosopran
Abra - Maria Hinojosa - sopran
Ozia - Alessandra Visentin - kontralt
Capella Cracoviensis Vocal Ensemble
Accademia Bizantina
Ottavio Dantone - klawesyn, dyrygent
______________________________________________
4 KWIETNIA 2012
Kościół św. Katarzyny, godz. 20.00
Dinastia Borgia
Hésperion XXI
La Capella Reial de Catalunya
Jordi Savall - viola da gamba, kierownictwo artystyczne
______________________________________________
5 KWIETNIA 2012
Filharmonia im. Karola Szymanowskiego, godz. 20.00
Alessandro Scarlatti | La Giuditta
Giuditta - Roberta Mameli - sopran
Oloferne - Marta Fumagalli - alt
Ozia - Francesca Lombardi - sopran
Capitano - Makoto Sakurada - tenor
Sacerdote - Salvo Vitale - bas
La Venexiana
Claudio Cavina - dyrygent
______________________________________________
6 KWIETNIA 2012
Filharmonia im. Karola Szymanowskiego, godz. 20.00
Johann Sebastian Bach | Matheus-Passion BWV 244
Marita Solberg - sopran
Eugénie Warnier - sopran
Nathalie Stutzmann - alt
Owen Willetts - alt
Ewangelista - Markus Brutscher - tenor
Magnus Staveland - tenor
Benoît Arnould - bas
Jezus - Christian Immler - bas
Jolanta Kowalska - sopran
Mélodie Ruvio - alt
Svetli Chaumien - tenor
Charles Dekeyser - bas
Les Musiciens du Louvre Grenoble
Marc Minkowski - dyrygent
______________________________________________
7 KWIETNIA 2012
Kaplica św. Kingi, Kopalnia Soli Wieliczka, godz. 18.00
Crux
Ensemble Peregrina
Agnieszka Budzińska-Benett - śpiew, harfa, kierownictwo artystyczne
______________________________________________
8 KWIETNIA 2012
Filharmonia im. Karola Szymanowskiego, godz. 20.00
George Frideric Handel | Arie e concerti I
­­­­­­­­­­Simone Kermes - sopran
Venice Baroque Orchestra
Andrea Marcon - klawesyn, dyrygent
______________________________________________
9 KWIETNIA 2012
Filharmonia im. Karola Szymanowskiego, godz. 20.00
Antonio Vivaldi | Arie e concerti IV
Julia Lezhneva - sopran
Ensemble Matheus
Jean-Christophe Spinosi - dyrygent