FESTIWALE

XLVII edycja (od 20-08-2009 do 22-08-2009)
Przejdź do: Program  Recenzje
Program:
czwartek, 20
godz. 9.00
Park Zdrojowy
Publiczne odtwarzanie nagrań
Paria Stanisław Moniuszko
Chór i orkiestra Opery na Zamku w Szczecinie
pod dyrekcją Warcisława Kunca
godz. 11.00
Pijalnia
XXXI Warsztat Moniuszkowski
Moniuszko i Litwa
Artur Janda bas
Mariusz Rutkowski fortepian
Kwartet smyczkowy Pegasus
godz. 16.00
Muszla Koncertowa
Tenorzy w repertuarze neapolitańskim
Dymitr Fomenko
Sylwester Kostecki
Marek Szymański
z udziałem
CASTLE BRASS - Kapeli Zamku Kórnickiego
godz. 19.00
Teatr Zdrojowy
KONCERT INAUGURACYJNY
Zwycięzcy konkursów
Aleksandra Chacińska sopran
Międzynarodowy Konkurs Wokalny w Barcelonie
Szymon Komasa baryton
Międzynarodowy Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari n Nowym Sączu
Artur Janda bas
Konkurs Wokalny im. Jana, Edwarda, Józefiny Reszków w Częstochowie
orkiestra Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze
pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka
piątek, 21
godz. 9.00
Park Zdrojowy
Publiczne odtwarzanie nagrań
Koncert skrzypcowy A-dur, Poematy symfoniczne Mieczysław Karłowicz
Orkiestra Filharmonii Narodowej
Konstanty Andrzej Kulka skrzypce
pod dyrekcją Kazimierza Korda
godz. 11.00
Pijalnia
XXXII Warsztat Moniuszkowski
Karłowicz (ojciec) pierwszym biografem Moniuszki
Tomasz Piluchowski baryton
Kwartet smyczkowy Pegasus
godz. 15.00
Muszla Koncertowa
"Krokiem marszowym przez wieki"
Koncert CASTLE BRASS - Kapeli Zamku Kórnickiego
godz. 19.00
Teatr pod Blachą
TURNIEJ TENORÓW POLSKICH
Orkiestra Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu
pod dyrekcją Dariusza Mikulskiego
Bogdan Paprocki
Gdybym był młodszy, dziewczyno Jan Gall
Marcin Kociołek
"Recondita armonia" - aria Cavaradossiego z I aktu opery Tosca Giacomo Pucciniego
Paweł Wytrążek
"Una furtiva lagrima" - aria Nemorina z II aktu opery Napój miłosny Gaetano Donizettiego
Brunetki, blondynki Robert Stolz
Paweł Sobierajski
"Graj, Cyganie!" - aria Tassila z I aktu operetki Hrabina Marica Emmericha Kálmána
Funiculí-Funiculá Luigi Denza
Dymitr Fomenko
"Mamma, quel vino é generoso" - aria Turiddu z opery Rycerskość wieśniacza Pietro Mascagniego
Mamma Cesare Andrea Bixio
Dariusz Pietrzykowski
"La fleur que tu m'avais jetée" - aria Don José z II aktu opery Carmen Georgesa Bizeta
Granada Augustin Lara
Marek Szymański
"Addio fiorito asil" - aria Pinkertona z III aktu opery Madame Butterfly Giacomo Pucciniego
O sole mio Eduardo di Capua
Adam Zdunikowski
No puede ser Pablo Sorozabal
Parmi veder le lagrima - aria Księcia z II aktu opery Rigoletto Giuseppe Verdiego
Tadeusz Szlenkier
Twoim jest serce me - aria Su Czonga z II aktu operetki Kraina uśmiechu Franza Léhara
Core n'grato (Catari) Salvatore Cardillo
Sylwester Kostecki
Znasz-li ten kraj Stanisław Moniuszko
"Cisza dokoła" - aria Stefana z III aktu opery Straszny dwór Stanisława Moniuszki
godz. 21.30
Teatr Zdrojowy
KOMPOZYTORZY POLSCY TAŃCZENI NOCĄ
Mieczysław Karłowicz - Pas de trois (II część Koncertu skrzypcowego A-dur)
tańczą: Karolina Wiśniewska, Dominik Muśko, Taras Szczerban
muzyka z nagrania
Stanisław Moniuszko Dziad i baba
tańczą: Natalia Trafankowska, Taras Szczerban
Seweryn Ropenga bas
Mariusz Rutkowski fortepian
choreografia: Beata Wrzosek
Fryderyk Chopin Fantasie Impromptu
tańczą: Aleksandra Liaszenko, Wiktor Dawidiuk
Mariusz Rutkowski fortepian
choreografia: Beata Wrzosek
Karol Szymanowski Narcyz (II część Mitów)
tańczą: Oskar Świtała
Maria Murawa-Fraska skrzypce
Mariusz Rutkowski fortepian
choreografia: Beata Wrzosek
Stanisław Moniuszko Czaty
tańczą: Marika Mudziejewska, Wiktor Dawidiuk, Dominik Muśko, Mateusz Sierant
Paweł Myszkowski bas
Mariusz Rutkowski fortepian
choreografia: Beata Wrzosek
Mieczysław Karłowicz Pieśni
tańczą: Dorota Mentrak, Marika Mudziejewska, Karolina Wiśniewska, Mateusz Sierant
Szymon Komasa baryton
Tomasz Piluchowski baryton
Krzysztof Kubasik wiolonczela
Mariusz Rutkowski fortepian
choreografia: Henryk Konwiński
sobota, 22
godz. 9.00
Park Zdrojowy
Publiczne odtwarzanie nagrań
Król Roger Karol Szymanowski
Chór i orkiestra Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie
pod dyrekcją Jacka Kasprzyka
godz. 11.00
Pijalnia
XXXIII Warsztat Moniuszkowski
Moniuszko - Szymanowski: muzyka kresów
Dymitr Fomenko tenor
Mariusz Rutkowski fortepian
Kwartet smyczkowy Pegasus
godz. 15.30
Urząd Miejski
Korowód Moniuszkowski
godz. 16.00
Muszla Koncertowa
Muzyka filmowa
Koncert CASTLE BRASS - Kapeli Zamku Kórnickiego