FESTIWALE

IX edycja (od 02-07-2009 do 04-08-2009)
Przejdź do: Program  Recenzje
Program:
* Spoiwa Kultury, dawniej Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicy
Czwartek 02.07.2009r.
19.00 Inauguracja Festiwalu La Caravane du Zoublistan (Zoublistan)
- trawnik przy Teatrze Kana
19.30 Salto (Szczecin) - koncert - Zamek Książąt Pomorskich (mały dziedziniec)
20.30 Teatr Akhe (Rosja) "Plug'n'Play" - performance - trawnik przy Teatrze Kana
22.30 Teatr Akademia Ruchu (Warszawa) - akcja teatralna - Nabrzeże Starówka
i Nabrzeże Wieleckie pod Trasą Zamkową
23.30 Baaba (Warszawa) - koncert - Zamek Książąt Pomorskich (mały dziedziniec)
Piątek 03.07.2009r.
12.00 - 18.00 Andrzej Boj Wojtowicz (Borowice) "Portret zbiorowy" - akcja plastyczna - pl. Grunwaldzki
14.00 - 18.00 Teatr Rondo (Słupsk) "Handle with care" - akcja teatralna - róg al. Niepodległości i ul. Obrońców Stalingradu
14.00 - 18.00 La Caravane du Zoublistan (Zoublistan) - działania performatywno-muzyczne - pl. Żołnierza 7 (tzw. Aleja Kwiatowa)
15.00 Weronika Fibich (Szczecin) "Przeprowadzka" - akcja teatralna - ul. Niemcewicza 9 - pracownia Opery
16.00 Arti Grabowski (Kraków) z cyklu "Poczytaj mi Mamo": POLOWANIE NA CZERWONY PAŹDZIERNIK - performance - ul. Śląska 47
17.00 "Weronika Fibich (Szczecin) "Przeprowadzka" - akcja teatralna - ul. Niemcewicza 9 - pracownia Opery
17.00 - 18.30 Teatr Strefa Ciszy (Poznań) "Domino" - akcja teatralna - al. Niepodległości, chodnik pomiędzy pl. Brama Portowa a pl. Żołnierza Polskiego
19.00 Teatr Dakh (Ukraina) "Gogol's Death" - spektakl - Łasztownia - Port Rybacki Gryf
19.00 Atsushi Takenouchi (Japonia) "Jinen" - spektakl - Łasztownia - Port Rybacki Gryf
20.30 Wagogo Mirungu (Tanzania) - koncert - Zamek Książąt Pomorskich (mały dziedziniec)
22.00 Bester Quartet (Kraków) - koncert - Zamek Książąt Pomorskich (duży dziedziniec)
Sobota 04.07.2009r.
12.00 - 15.00 Warsztaty:
Wagogo Mirungu (Tanzania) - warsztaty tańca i bębniarskie - trawnik przy Teatrze Kana
La Caravane du Zoublistan (Zoublistan) - warsztaty muzyczne - Park Żeromskiego
Paweł Kula i Marysia Stafyniak (Szczecin) - warsztat fotograficzny - trawnik przy Teatrze Kana
Andrzej Boj Wojtowicz (Borowice) - warsztaty plastyczne - podwórko Liceum Plastycznego, ul. Kurkowa 1
15.00 - 18.00 Teatr Rondo (Polska) "Handle with care" - akcja teatralna
- róg al. Niepodległości i ul. Obrońców Stalingradu
16.00 Teatr Nowy (Łódź) "Na krańcach świata" - spektakl - podwórko kamienicy na al. Jana Pawła II 42a
16.00 Arti Grabowski (Kraków) z cyklu "Poczytaj mi Mamo": POLOWANIE NA CZERWONY PAŹDZIERNIK - performance - ul. Śląska 47
18.00 Teatr Dakh (Ukraina) "Gogol's Death" - spektakl - Łasztownia - Port Rybacki Gryf
18.00 Atsushi Takenouchi (Japonia) "Jinen" - spektakl - Łasztownia - Port Rybacki Gryf
17.30 La Caravane du Zoublistan (Zoublistan) - koncert - Zamek Książąt Pomorskich (duży dziedziniec)
19.00 Wagogo Mirungu (Tanzania) - koncert - Zamek Książąt Pomorskich (mały dziedziniec)
20.30 Rassegna (Francja) - koncert - Zamek Książąt Pomorskich (duży dziedziniec)
23.00 Teatr Antagon (Niemcy) "Ginkgo"- Nabrzeże Starówka
Wystawa "Półwiecze Teatru Laboratorium" (w ramach Roku Jerzego Grotowskiego) - Plac Żołnierza (aleja kwiatowa)