FESTIWALE

XXII edycja (od 02-06-2009 do 05-06-2009)
Przejdź do: Program  Recenzje
Program:
2 czerwca
9.00 Otwarcie Festiwalu i Dni Łomży - sala TLiA, Pl. Niepodległości 14
9.15, 11.00 "Kukuryku na patyku, czyli o dwóch takich", reżyseria Zbigniew Głowacki, Olsztyński Teatr Lalek, Olsztyn (Polska) - sala TLiA
10.00, 12.00 "Tym małym jestem ja", reżyseria Torten Gesser, Das Weite Theater für Puppen und Menschen, Berlin (Niemcy) - sala MDK, ul. Wojska Polskiego 3
18.00 Otwarcie wystawy scenografii Teatru Lalki i Aktora w Łomży, Galeria Pod Arkadami, Stary Rynek /impreza towarzysząca/
19.00 "Wariat i zakonnica", reżyseria Mariola Ordak-Świątkiewicz, Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu, Wałbrzych (Polska) - sala TLiA
21.00 "Sen Kustosza", reżyseria Agnieszka Musiałowicz, Teatr Akt, Warszawa (Polska) - Stary Rynek /impreza towarzysząca/
***
3 czerwca
9.00, 11.00 "Pinokio - zakazane dla dzieci", reżyseria Veselka Kuncheva, Sofia Puppet Theatre, Sofia (Bułgaria) - sala TLiA
10.00, 12.00 "A la Carte", reżyseria Jose Navarro, Jose Navarro, Londyn (Wielka Brytania) - sala MDK
18.00, 20.00 "Mały cyrk", reżyseria Laurent Bigot, Compagine Laurent Bigot, Grenoble (Francja) - sala TLiA
20.00 "Skarb Orientu", China Zhangzou Puppet Show Troupe (Chiny) - Stary Rynek /impreza towarzysząca/
***
4 czerwca
9.30, 11.30 "Żołnierzyk", reżyseria Jacek Malinowski, Białostocki Teatr Lalek, Białystok (Polska) - sala TLiA
9.00, 11.00 "Żuraw i Czapla", reżyseria Svetlana Ozerskaya, Theatre Project "All the year round", Sankt Petersburg (Rosja) - sala MDK
18.00 "Mała Pasja czyli historia o psie Pana Jezusa" , reżyseria Mateusz Tymura, Paulina Karczewska, Teatr Wierszalin, Supraśl (Polska) - sala TLiA
19.00 "Legendy Wrocławskie - Czarownica z Mostka", reżyseria Józef Frymet, Wrocławski Teatr Lalek, Wrocław (Polska) - Katedra
21.00 "Janosik naszych czasów", reżyseria Bernard Popko, Teatr im. Józefa Pitoraka, Bukowina Tatrzańska (Polska) - Stary Rynek /impreza towarzysząca/
***
5 czerwca
9.00,10.30 "Piękna i Bestia", reżyseria András Veres, Teatr "Maska" w Rzeszowie, Rzeszów (Polska) - sala TLiA
10.00,12.00 "Gra na cztery ręce, czyli jak z niczego zrobić wszystko", reżyseria Andrey Knyazkov, Suitcase - duet KVAM, Moskwa (Rosja) - sala MDK
17.00 "Szczęśliwy Książę", reżyseria Jarosław Antoniuk, Teatr Lalki i Aktora, Łomża (Polska) - sala TLiA /impreza towarzysząca/
18.30 Zamknięcie Festiwalu - sala TLiA