RECENZJE

20-09-2018
Jak korektorzy zmieniają historię
"Wieloryb" wg Jerzego Limona w reż. Jacka Głomba w Teatrze Miniatura w Gdańsku. Pisze Agata Olszewska w portalu Gdańsk.pl.
20-09-2018
Czego najbardziej żałują umierający, czyli jak brzmi nadmuchany balon w foyer
"Śmierć w Wenecji, czyli czego żałują umierający" w reż. Mikołaja Mikołajczyka w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku. Pisze Jerzy Doroszkiewicz w Kurierze Porannym.
20-09-2018
Cóż nas obchodzi anormalność świata, gdy sami jesteśmy normalni?
"Ślub" Witolda Gombrowicza w reż. Eimuntasa Nekrošiusa w Teatrze Narodowym w Warszawie. Pisze Anna Czajkowska na blogu Teatr dla Wszystkich (platformie zastępczej Teatru dla Was).
20-09-2018
Niech stanie się jasność! Kamienica ma hit!
"Czarna Komedia" Petera Shaffera w reż. Tomasza Sapryka w Teatrze Kamienica w Warszawie. Pisze Wiesław Kowalski na blogu Teatr dla Wszystkich (platformie zastępczej Teatru dla Was).
19-09-2018
Nieruchome piaski
"Trojanki" Eurypidesa w reż. Jana Klaty w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Pisze Aneta Kyzioł w Polityce.
19-09-2018
Alternatywna wersja historii
"Trojanki" Eurypidesa w reż. Jana Klaty w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Pisze Magda Mielke w Teatrze dla Wszystkich (platformie zastępczej Teatru dla Was).
19-09-2018
Okiem Obserwatora: "Czarna Komedia"
"Czarna Komedia" Petera Shaffera w reż. Tomasza Sapryka w Teatrze Kamienica w Warszawie. Pisze Krzysztof Stopczyk w portalu kulturalnie.waw.pl.
19-09-2018
Świata tworzenie
"Tchnienie" Duncana Macmillana w reż. Grzegorza Małeckiego w Teatrze Narodowym w Warszawie. Pisze Agnieszka Tatera na swoim blogu.
19-09-2018
Janda i wszystko jasne
"Zapiski z wygnania" w reż. Magdy Umer, "Piękny nieczuły" w reż. Edwarda Wojtaszka, "Klaps! Pięćdziesiąt twarzy Greya" w reż. Johna Weisbergera z Teatru Polonia w Warszawie oraz "Dobry wojak Szwejk idzie na wojnę" w reż. Andrzeja Domalika z Och-Teatru w Warszawie, na V Festiwalu Krystyny Jandy w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju. Pisze Piotr Bogdański w Tygodniku Wałbrzyskim.
18-09-2018
Do następnego razu
"Mój pierwszy raz" w reżyserii Krystyny Jandy próbuje uporządkować poglądy na temat pierwszego zbliżenia seksualnego, ponieważ ile "pierwszych razów", tyle opinii na ten temat, wspomnień i ocen. Osobom niedoświadczonym trudno jest się w tym odnaleźć - pisze Katarzyna Bekielewska z Nowej Siły Krytycznej.