RECENZJE

02-04-2020
Cyfrowy trans (teatr w czasach zarazy)
27 i 29 marca 2020 roku każdy z nas miał możliwość, a przede wszystkim przyjemność, obejrzeć na Facebooku VRperformance Dream Adoption Society. To kolektyw artystyczny, który zainicjował Krzysztof Garbaczewski. Reżyser, tym razem jako Canterel, wykorzystał monolog Sandry Korzeniak ze swego ostatniego spektaklu - "Boskiej komedii" w Teatrze Powszechnym w Warszawie - w którym aktorka mówi tekst Antonina Artauda "Skończyć z sądem Bożym" - pisze Karol Bijata z Nowej Siły Krytycznej.
02-04-2020
Na szpilkach
"Masakra" w choreografii Pawła Sakowicza w Nowym Teatrze w Warszawie. Pisze Sandra Wilk.
02-04-2020
Przepis na życie Ginczanki
"Ginczanka. Przepis na prostotę życia" Piotra Rowickiego w reż. Anny Gryszkówny, koprodukcja krakowskiego Teatru Łaźnia Nowa i sopockiego Teatru na Plaży. Pisze Magda Huzarska-Szumiec w miesięczniku Kraków.
02-04-2020
Ostatnia wieczerza w Teatrze Modrzejewskiej
"Fanny i Aleksander" Ingmara Bergmana w reż. Łukasza Kosa w Teatrze im. Modrzejewskiej w Legnicy. Pisze Tomasz Domagała na na stronie DOMAGALAsieKULTURY.
02-04-2020
Niepokoje artysty
"Czy pan się uważa za artystę?" Artura Pałygi w reż. Anny Agustynowicz w Teatrze Śląskim w Katowicach. Pisze Wojciech Lipowski w miesięczniku Śląsk.
01-04-2020
Odpowiednie dać rzeczy słowo albo nic nie mówić
"Pogłosy" Wita Szostaka w reż. Marka Fiedora i Tomasza Hynka we Wrocławskim Teatrze Współczesnym. Pisze Kamil Bujny w Teatrze dla Wszystkich.
01-04-2020
Muzyka w świecie teatru
"Stan podgorączkowy. Bibobit/Osiecka" to projekt artystyczny będący hybrydą spektaklu i koncertu. Przypomina wielkie estradowe widowiska muzyczne, grane nie tylko na żywo dla publiczności, ale i dla telewidzów. Koncert w reżyserii Piotra Kruszczyńskiego - dyrektora Teatru Nowego w Poznaniu - to koprodukcja teatru i poznańskiego zespołu Bibobit, założonego przez Daniela Moszczyńskiego i Bartka Pietscha, łączącego improwizację jazzową z rapem w wysmakowany, niepowtarzalny styl - pisze Paweł Kluszczyński z Nowej Siły Krytycznej.
01-04-2020
Młode głosy. Wolne głosy
"Niepodległości - wieczór I:", "Słowacki umiera" w reż. Radka Stępnia i "Czartoryska. Artefakty" w reż. Miry Mańki w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie. Pisze Bartosz Rosenberg na blogu Stan subiektywny.
01-04-2020
"Zemsta" z włoskim celebrytą
"Zemsta" Aleksandra Fredry w reż. Redbada Klynstry-Komarnickiego w Teatrze Telewizji. Pisze Piotr Zaremba w tygodniku Sieci.
01-04-2020
Nadchodzi chłopiec. Relacja na żywo
"Nadchodzi chłopiec" Han Kang w reż. Marcina Wierzchowskiego w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie. Pisze Bartosz Rosenberg na blogu Stan subiektywny.