RECENZJE

08-05-2019
Sentymentalna podróż baletowa do Bytomia (cz.I) - "Don Kichot"
" Don Kichot" Ludwiga A. Minkusa w choreografii Henryka Konwińskiego w Operze Śląskiej w Bytomiu. Pisze Oskar Świtała na stronie sympatycysztuki.pl
18-12-2018
Dwie perły polskiego baletu
"Nasz Chopin" w choreografii Krzysztofa Pastora i Liama Scarletta w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie. Pisze Oskar Świtała w portalu Sympatycy Sztuki.
21-11-2018
Balet klasyczny jest zawsze w modzie...
"Giselle" Adolphe'a Adama w opracowaniu choreograficznym Ewy Głowackiej i Zofii Rudnickiej w Operze Wrocławskiej. Pisze Oskar Świtała w na stronie sympatycysztuki.pl.
29-10-2018
Kristóf Szabó - zjawiskowe "Tchnienie" polskiego baletu
"I przejdą deszcze..." Henryka Mikołaja Góreckiego w choreogr. Krzysztofa Pastora w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie. Pisze Oskar Świtała na stronie Sympatycy Sztuki.
31-07-2018
Trudna przeprawa sukcesem zakończona
"Don Giovanni" Wolfganga Amadeusza Mozarta w reż. Ryszarda Peryta, Polska Opera Królewska w Warszawie. Pisze Oskar Świtała na stronie Sympatycy Sztuki
20-06-2018
Premiera "Carmen" w Operze Narodowej - Reżyserska porażka Andrzeja Chyry
"Carmen" w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w reż. Andrzeja Chyry ocenia Oskar Świtała.
05-06-2018
Anna Bolena w Operze Krakowskiej - Reżyserskie nieporozumienie, wspaniale zadyrygowane
"Anna Bolena" Gaetano Donizettiego w reż. Magdaleny Łazarkiewicz w Operze Krakowskiej w Krakowie. Pisze Oskar Świtała na blogu Sympatycy Sztuki.
17-05-2018
Dojrzały spektakl młodych debiutantów
"Troja(n)" Gabriela Kaczmarka w choreogr. Viktora Davydiuka w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Pisze Oskar Świtała na blogu Sympatycy Sztuki.
26-04-2018
Erotyczna operetka Marii Sartovej
"Orfeusz w piekle" Jacquesa Offenbacha w reż. Marii Sartovej w Operze Bałtyckiej w Gdańsku. Pisze Oskar Świtała na stronie SympatycySztuki.pl.
04-04-2018
Wielkanocna "Tosca" w Operze Śląskiej - Bytomska świątynio sztuki biada Ci, oj biada
"Tosca" Giacomo Pucciniego w reż. Tadeusza Bradeckiego w Operze Śląskiej w Bytomiu. Pisze Oskar Świtała na blogu Sympatycy Sztuki.
(aktualna strona: 1) następna strona »