RECENZJE

25-01-2020
Konsumpcyjność a kobieta
Adaptację powieści "Świństwo", autorstwa francuskiej pisarki Marie Darrieussecq, przygotował Błażej Peszek. W Teatrze Nowym Proxima w Krakowie powstał spektakl obnażający ludzką chciwość w kontekście cielesności drugiej osoby. Historia ta zarówno przeraża, jak i zasmuca, a wizja świata przedstawionego jest bardzo przygnębiająca - pisze Paweł Kluszczyński z Nowej Siły Krytycznej.
25-01-2020
Pewnego razu w... Irlandii!
W najnowszej premierze Teatru Lubuskiego, która odbyła się 17 stycznia na Scenie Kameralnej, pokazało się młode pokolenie zespołu. "Kamienie w kieszeniach" w reżyserii Alicji Stasiewicz to bardzo dobra pozycja w zielonogórskim repertuarze. Przyznam szczerze, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony spektaklem, nie spodziewałem się tak dobrej inscenizacji - pisze Karol Bijata z Nowej Siły Krytycznej.
24-01-2020
Zgaszone nadzieje
"Naprzód Freedonio" Rogera Mortimera w reż. Andrzeja Mastalerza w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku. Pisze Rafał Górski na stronie AICT.
24-01-2020
Piękny czort
"O kotach" wg Charles'a Bukowskiego w reż. Tomasza Cyza w Teatrze Słowackiego w Krakowie. Pisze Agata Łukaszuk w Teatrze dla Wszystkich.
24-01-2020
Ja śpiewam piosenki
"Tuwim dla dorosłych" w reż. Jerzego Jana Połońskiego w Teatrze Miejskim w Gliwicach. Pisze Paweł Kluszczyński na blogu I jestem spełniony.
23-01-2020
Okiem obserwatora: "Kobieta, która ugotowała męża"
"Kobieta, która ugotowała męża" Debbie Isitt w reż. Tomasza Obary w Teatrze Kamienica w Warszawie. Pisze Krzysztof Stopczyk.
23-01-2020
Wyjątkowo zimny maj
"Wiśniowy sad" Antoniego Czechowa w reż. Krzysztofa Rekowskiego w Teatrze im. Żeromskiego w Kielcach. Pisze Tomasz Domagała na stronie DOMAGALAsieKULTURY.
23-01-2020
Politycy błaznują, a władzę trzyma mafia
"Naprzód, Freedonio!" Mortimera Rogera w reż. Andrzeja Mastalerza w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku. Pisze Jerzy Doroszkiewicz w Gazecie Współczesnej.
23-01-2020
guldapoleca: "Krótka rozmowa ze Śmiercią"
"Krótka rozmowa ze Śmiercią" w reż. Marcina Libera w Teatrze im. Fredry w Gnieźnie. Pisze Przemysław Gulda na instagramowym koncie guldapoleca.
23-01-2020
Kto się ugina, ten się nie łamie
"Jak ocalić świat na małej scenie?" Pawła Łysaka i Pawła Sztarbowskiego na podstawie słowa mówionego Anny Ilczuk, Mamadu Góo Bâ, Artema Manuilova i Pawła Łysaka w reż. Pawła Łysaka w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Pisze Karol Mroziński w Teatrze dla Wszystkich.
(aktualna strona: 1) następna strona »