RECENZJE

24-06-2016
Nienasycenie
"Szkarłatny płatek i biały" angażuje precyzją i mądrością, z jakimi przedstawienie zostało skonstruowane, misternym splotem tonacji gry aktorskiej poszczególnych bohaterów, scenografią, która zdaje się odzwierciedlać wewnętrzne uczucia postaci - o spektaklu Kuby Kowalskiego pisze Aleksandra Majewska z Nowej Siły Krytycznej.
24-06-2016
Co po "Panu Tadeuszu"
"Soplicowo - owocilpoS. Suplement" wg scenariusza i w reż. Piotra Cieplaka w Teatrze Narodowym w Warszawie. Pisze Mirosław Winiarczyk w tygodniku Idziemy.
24-06-2016
Pierwszy milion trzeba ukraść
"Nie strój zdobi nieboszczyka" Herberta Bergera z Teatru Miejskiego w Lesznie i "Pojedynek: zabawa w detektywa" Anthony'ego Shaffera z Teatru Polonia w Warszawie - spektakle w reż. Błażeja Peszka na V Festiwalu Łódź Miastem Kobiet. Pisze Maciej Stroiński.
24-06-2016
Trochę z Tuwima, trochę z Kafki
"Garnitur Prezydenta" Maliny Prześlugi w reż. Cezarego Ibera we Wrocławskim Teatrze Współczesnym. Pisze Jacek Wakar w Dzienniku Gazecie Prawnej.
24-06-2016
Szalona i niespójna Hedda Gabler
"Hedda Gabler" Henryka Ibsena w reż. Agaty Dyczko w Teatrze im. Horzycy w Toruniu. Pisze Grzegorz Giedrys w Gazecie Wyborczej - Toruń.
24-06-2016
Granice moralności
"Szkoda, że jest nierządnicą" Johna Forda w reż. Dana Jemmetta w Teatrze Polskim w Warszawie. Pisze Jacek Wakar w Dzienniku Gazecie Prawnej.
23-06-2016
Być pomiędzy
"Demon teatru czyli mniejsza o to" Bogusława Schaeffera w reż. Andrzeja Domalika w Teatrze Ateneum w Warszawie. Pisze Kamila Łapicka w tygodniku wSieci.
23-06-2016
Gąbczasty twór przejął władzę. Lalki w mieście
"Blind" Dudy Paivy z holenderskiej Company oraz "Pastrana" Maliny Prześlugi" w reż. Marii Żynel z Teatru Animacji w Poznaniu na VIII Międzynarodowym Festiwalu Szkół Lalkarskich "Lalka-Nie-Lalka" w Białymstoku. Pisze Monika Żmijewska w Gazecie Wyborczej - Białystok.
23-06-2016
Mniej znany Czerwiec
"Stukot/Czerwiec '56" wg scenar. Adama Suwarta w reż. Janusza Stolarskiego na ulicy Młyńskiej w Poznaniu. Pisze Anna Solak w portalu kultura.poznan.pl.
23-06-2016
Człowiek w imieniu rzeczy
"Building conversations/ Parlament rzeczy" Lotte van den Berg na XVI Malta Festival Poznań. Pisze Natalia Grudzień na portalu kultura.poznan.pl.
(aktualna strona: 1) następna strona »