RECENZJE

22-07-2017
Ktoś inny mógłby napisać mój pamiętnik
Najnowszy spektakl Teatru Wybrzeże w Gdańsku - prapremiera tekstu "Mary Page Marlowe" Tracy'ego Lettsa w reżyserii Adama Orzechowskiego - to popis aktorek tego teatru. To z pozoru banalna historia księgowej z Ohio, żony i matki, której życie nie jest naznaczone spektakularnymi wydarzeniami - pisze Wiktoria Formella z Nowej Siły Krytycznej.
22-07-2017
Zbrodnie w Marionetarium
Na czas wakacji gdański Teatr w Oknie zmienił się w Marionetarium. Umieszczone w witrynie drewniane lalki przyciągają uwagę przechodniów. Na ulicy Długiej pojawiają się również animatorzy z marionetkami. Zachęcają, żeby wejść do teatru, obejrzeć wystawę lalek Teatru Barnaby oraz zostać na spektaklu. W kameralnej przestrzeni prezentowane są "Legendy Gdańskie" w reżyserii Marcina Marca - pisze Maria Maczuga z Nowej Siły Krytycznej.
22-07-2017
Tłumy na inauguracji Festiwalu Teatrów Ulicznych
XXXV Festiwal Teatrów Ulicznych w Jeleniej Górze. Pisze Merwan w portalu portalik24.pl.
21-07-2017
Ziemia ludzi szczęśliwych...
"Miasteczko Kasrylewka" na podstawie "Miasteczka" Szolema Alejchema w reż. Shmuela Atzmona-Wircera w Teatrze Żydowskim w Warszawie. Pisze Hanna Karolak w Gościu Niedzielnym.
21-07-2017
W Bukowinie psocą diabły
"O Kubiku z Cornego Dunajca" Leona Nałęcza-Moszczyńskiego w reż. Bernarda Popki w Regionalnym Zespole Teatralnym im. Józefa Pitoraka w Bukowinie Tatrzańskiej. Pisze Beata Zalot w Tygodniku Podhalańskim.
21-07-2017
Życie to nie wiatr...
"Mary Page Marlowe" Tracy'ego Lettsa w reż. Adama Orzechowskiego w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Pisze Katarzyna Korczak w portalu Czas Pomorza.
21-07-2017
W podróży z Donną Kamelią
"Donna Kamelia" Stanisława Kowalewskiego w reż. Waldemara Matuszewskiego w Teatrze Na Pustej Podłodze pamięci Tadeusza Łomnickiego w Brwinowie. Pisze K.P.
20-07-2017
Współczesne dezyderata
"Kinky Boots" Harveya Fiersteina i Cyndi Lauper w reż. Eweliny Pietrowiak w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Pisze ks. Andrzej Luter w Laboratorium Więzi.
20-07-2017
Bo kobiety skrycie tęsknią za brutalami
"Randka z feministką" Samanthy Ellis w reż. Michała Derlatki na Scenie Letniej Teatru Wybrzeże w Pruszczu Gdańskim. Pisze (KU) w Polsce Dzienniku Bałtyckim.
20-07-2017
"Kinky buts" - o musicalu Eweliny Pietrowiak w Dramatycznym
"Kinky Boots" Harveya Fiersteina i Cyndi Lauper w reż. Eweliny Pietrowiak w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Pisze Tomasz Domagała na blogu DOMAGALAsieKULTURY.
(aktualna strona: 1) następna strona »