PERSONALIA

11-01-2019
Dorota Osińska: Nie lubię hałasu
- Przeprosiłam się z gitarą, rozłożyłam skrzydła i napisałam już 10 nowych piosenek, gram koncerty i spektakle. Ludzie dopisują i tu, i tu - mówi Dorota Osińska, wokalistka i aktorka Teatru Rampa w Warzawie.
11-01-2019
Marek Tyszkiewicz: Nie będę białostockim Reaganem
- Kultura kojarzy się z delikatnością, wysublimowaniem. A jak śpiewał Kazik w piosence "Las Maquinas de la Muerte": "Każdy polityk to świnia czarna". Bycie człowiekiem kultury nie oznacza, że nie można być jednocześnie politykiem - mówi Marek Tyszkiewicz, aktor Teatru Dramatycznego w Białymstoku i radny.
11-01-2019
Dariusz Chojnacki: kandydat do Nagrody im. Janoscha
Pochodzący z Zabrza Dariusz Chojnacki, etatowy aktor Teatru Śląskiego w Katowicach, od kilku sezonów ma dobrą passę. Nie powinno zatem dziwić, że spośród kandydatów zgłoszonych przez naszych Czytelników, członkowie kapituły wybrali go do grona sześciu finalistów plebiscytu Cegła z "Gazety" - Nagroda im. Janoscha.
11-01-2019
Muszę wziąć oddech
- Dużo rysuję. Ludziom to się podoba, a ja jestem zdziwiona, bo to specyficzne prace. Może nastał teraz czas na uspokojenie siebie? - mówi Małgorzata Walas-Antoniello, aktorka poznańskiego Teatru Orbis Tertius.
10-01-2019
Kamila Wróbel-Malec: Teatru nie da się zamknąć w definicji
O studiach, teatrze lalek i życiu młodego aktora z Kamilą Wróbel-Malec - aktorką Białostockiego Teatru Lalek - rozmawia Rafał Górski.
09-01-2019
Krystian Durman: Góry to metafora życia
Kaliszanin Krystian Durman, aktor Teatru Starego w Krakowie, wyruszył w samotną wyprawę do Nepalu. Mierzył się z górami, niewygodami i własnymi ograniczeniami, aby zrealizować podróż życia.
09-01-2019
Mirosław Neinert: człowiek-instytucja
Błyskotliwy, pełen humoru i niezawodny konferansjer. Mirosław Neinert, aktor i reżyser Teatru Korez w Katowicach to kolejny z sześciu finalistów plebiscytu Cegła z "Gazety" - Nagroda im. Janoscha.
09-01-2019
Wojciech Wysocki: Prawdziwa sztuka rodzi się z kompleksów
- Role amantów są na ogół nieciekawe, a poza tym człowiek się starzeje i z amanctwa się wyrasta jak z każdej poważnej choroby - mówi aktor Wojciech Wysocki.
07-01-2019
Cezary Pazura wreszcie spełnił swoje marzenia o zgodnej rodzinie
Od małego ciągnęło go do filmu. Potem chciał być księdzem, ale miłość do kina zwyciężyła. Wielką sławę przyniosły mu komedie. Choć potrafił na ekranie rozbawić widownię do łez, w życiu prywatnym nie zawsze wiodło mu się najlepiej.
07-01-2019
99. urodziny Witolda Sadowego
Witold Sadowy - przyjaciel artystów, pasjonat świata sztuki, z zawodu aktor oraz publicysta: biograf, kronikarz, felietonista oraz autor sześciu książek.