PERSONALIA

11-06-2019
Redbad Klynstra-Komarnicki: Długo szukał odpowiedzi, kim naprawdę jest
Redbad miał ważny powód, by rozliczyć się ze swoją przeszłością. Założył rodzinę, rok temu został tatą. Poczuł się szczęśliwy i spełniony. Osobiste traumy przerobił na monodramy.
10-06-2019
Joanna Szczepkowska: aktorka publiczna
To jedna z najwybitniejszych polskich aktorek, a jednocześnie "kobieta publiczna" znana z wyrazistych poglądów, celnych i ciętych wypowiedzi. Jedna z nich przeszła do historii.
10-06-2019
Sonia Bohosiewicz: Panowie, chcemy zarabiać tyle co wy
- W nowym serialu zaproponowałam stawkę, jaką mają mężczyźni. I co? Szukają innej aktorki - mówi aktorka Sonia Bohosiewicz.
10-06-2019
Magdalena Boczarska. Praca jest ważna, ale syn też pomaga się jej spełniać
Miała szesnaście lat, kiedy musiała sama zamieszkać i zadbać o siebie. To nauczyło ją odpowiedzialności i roztropności. Skończyła krakowską PWST i wyjechała do Warszawy, by robić aktorską karierę. Teraz spełnia się również jako mama dwuletniego Henia.
08-06-2019
Aleksandra Kurzak: Uwielbiam umierać na scenie
- Czułabym się już nie za bardzo w swojej skórze, gdybym miała teraz grać tzw. podlotki na scenie - mówi śpiewaczka Aleksandra Kurzak, która 15 czerwca wystąpi w operze "Madama Butterfly" na placu Defilad w Warszawie.
07-06-2019
Tomasz Karolak: Zostałem aktorem dzięki Witkacemu
- Mój teatr musi być o czymś, musi być dyskusja ze światem, z kondycją człowieka - mówi aktor Tomasz Karolak.
07-06-2019
Redbad Klynstra: Moją misją jest to, żeby było normalnie
- Jedyne, co aktor ma naprawdę, to imię i nazwisko, warto więc przemyśleć, na ile jego wypowiedz jest rzeczywiście prywatna, nawet jeśli jest to wypowiedź obywatelska - mówi Redbad Klynstra-Komarnicki.
07-06-2019
Rok temu odeszła Barbara Wachowicz. Była wyjątkową duma, która kochała fiolet
W piątek mija rok od śmierci wybitnej polskiej pisarki Barbary Wachowicz. Ceniliśmy ją za biografie wielu sławnych Polaków, a w Poznaniu dodatkowo za pokazywany w Teatrze Wielkim cykl "Wigilie polskie". Miała 81 lat.
06-06-2019
Samotnik optymistyczny
- Nie interesowała mnie kariera, ale samo granie. Ono jest sensem życia - Jan Peszek opowiada o aktorskich upokorzeniach, depresji i rozmawianiu z duchami. Rozmowa Jacka Tomczuka.
05-06-2019
Jerzy Stuhr: Więcej mi do szczęścia nie trzeba
Jerzy Stuhr, aktor i reżyser, właśnie wydał książkę "Myśmy się uodpornili...", która jest zapisem jego rozmowy z ks. Andrzejem Lutrem. A nam opowiada o dystansie do siebie i świata, jaki daje choroba, i dojrzałości.