PERSONALIA

29-05-2017
Adam Woronowicz: Debiutanci raczej nie "strzelają fochów"
- Dwadzieścia lat temu my byliśmy inni, współcześni młodzi ludzie też są inni, mają inne doświadczenie, są przygotowani do czegoś zupełnie innego. Inne są przede wszystkim oczekiwania debiutantów - mówi Adam Woronowicz, aktor Teatru Rozmaitości w Warszawie, gość Festiwalu Debiutantów "Pierwszy kontakt" w Toruniu.
29-05-2017
Katarzyna Z. Michalska: Nikomu nie przyznałam się, kim jest moja matka
- Mama często się martwi, że z powodu jej zawodu i braku czasu jako dziecko miałam jakieś deficyty. Wcale tak nie uważam, moje dzieciństwo było fantastyczne - mówi Katarzyna Z. Michalska, aktorka Teatru Wybrzeże w Gdańsku.
27-05-2017
Karina Skrzeszewska: Człowiek do szczęścia potrzebuje muzyki, tańca i słońca
- Teatr reżyserski na dobre wkradł się do opery i czasami nawet każe rozbierać się do naga. Mnie to nie przeszkadza, o ile jest uzasadnione - mówi Karina Skrzeszewska, znakomita śpiewaczka Opery Śląskiej. Śpiewaczki wcale nie ciągnęło do opery od samego początku.
27-05-2017
Dobromir Dymecki: Teatr jako projekt polityczny poniósł klęskę
- Bycie uznanym aktorem teatralnym niczego nie gwarantuje. A już na pewno nie gwarantuje, że pieniędzy starczy do dziesiątego. Gdy sukces w pracy nie oznacza sukcesu finansowego, rodzi się poczucie silnego dysonansu. Dlatego każdy z nas wymyśla indywidualny plan przetrwania - mówi Dobromir Dymecki w rozmowie z Jackiem Cieślakiem w Teatrze.
26-05-2017
Elżbieta Donimirska: Musiałam w sobie znaleźć kilka matek. Każda jest inna
- Samotność to największa bolączka naszych starszych mam. A my nie mamy dla nich czasu - mówi Elżbieta Donimirska, aktorka Teatru Polskiego w Szczecinie.
24-05-2017
Dorota Kolak: Myślę sobie - tyle jeszcze przede mną!
- Ostatnio siedziałam sobie w teatralnym bufecie, w kostiumie Marii Stuart, stylowej fryzurze, gdy nagle jeden z kolegów pyta: "Ty, Kolak, ty idziesz na tę emeryturę czy nie?". W ogóle nie wiedziałam, do kogo mówi, choć powiedział przecież po nazwisku - mówi Dorota Kolak, aktorka Teatru Wybrzeże w Gdańsku.
24-05-2017
Olaf Lubaszenko: Wyścig z samym sobą
- Zrobiłem w życiu dużo, a powiedziałbym, że za dużo. Był taki czas, kiedy straciłem trochę kontrolę i wpadłem w pułapkę typową dla ludzi, którzy chcą robić więcej i więcej, coraz szybciej i szybciej... - mówi aktor Olaf Lubaszenko.
24-05-2017
Magdalena Polkowska: Śpiewacy są jak sportowcy
- Głos to nie wszystko. Potrzebna jest jeszcze wiedza, jak poprowadzić całą partię, śpiewając czasem z dużym składem orkiestry, by nie zrobić sobie krzywdy. Trudności do pokonania jest naprawdę wiele - mówi Magdalena Polkowska, śpiewaczka Opery Nova w Bydgoszczy.
22-05-2017
Wojciech Kalarus: Wydaje mi się, że dodałem panu Antoniemu komediowego uroku
O jego roli w "Uchu prezesa" wielu mówi, że to majstersztyk. On sam przyznaje, że udział w tym serialu sprawia mu wielką frajdę, ale nie wyobraża sobie wizyt w sejmie, by podglądać zachowanie ministra Antoniego Macierewicza.
22-05-2017
Wojciech Pszoniak: W filmie królem jest reżyser, w teatrze aktor i jego widz
Jeżeli aktor jest używany, żeby ją pokazać, to taki teatr mnie nie interesuje. W ogóle nie lubię ideowego teatru. Nie lubię tak zwanego teatru publicystycznego, politycznego. Nie wiem w ogóle, co to znaczy. Teatr jest dobry albo niedobry - mówi aktor Wojciech Pszoniak.
(aktualna strona: 1) następna strona »