PERSONALIA

20-01-2017
Beata Kawka: Uwielbiam podróże
- Teatr to ja, prowadzę go artystycznie i jestem jego twarzą. A ja lubię teatr prosty, klasyczny, rzetelny. Spektakle muszą cechować się wykwintnością. Widz musi czuć, że traktujemy go poważnie - mówi aktorka Beata Kawka, kierownik artystyczna Teatru Miejskiego w Lesznie.
20-01-2017
Romuald Grząślewicz: Nie robię planów wieloletnich, żeby nie rozśmieszać Pana Boga
Mówimy Romuald Grząślewicz, myślimy Scena na Piętrze. Nawet z okazji swego benefisu związanego z 75. urodzinami, szef Fundacji Sceny na Piętrze Tespis w Poznaniu, mówi głównie o niej. Posypały się więc wspomnienia i anegdoty.
19-01-2017
Krystyna Feldman. Nigdy nie była młoda
Właśnie mija 10 lat od śmierci aktorki. Krystyna Feldman zmarła 24 stycznia 2007 roku w wieku 90 lat. Czasy jej dzieciństwa i dorastania przypadły na dwudziestolecie międzywojenne, młodość zabrała II wojna światowa, a po niej aktorka była już dojrzałą, znającą swoją wartość i wiedzącą, czego chce od życia, kobietą.
18-01-2017
Katarzyna Ucherska: Jestem z epoki Słowackiego, więc większość uroków dzisiejszego świata mnie dziwi
- Pracując nad rolą myślę o szukaniu podobieństw między sposobem myślenia postaci a moim własnym. To jest dla mnie niezbędne, by wiarygodnie i uczciwie komunikować się z widzem - mówi Katarzyna Ucherska, aktorka Teatru Ateneum w Warszawie.
17-01-2017
Teatr pełnej sali
- Teatr to także rozrywka, odpoczynek, wzruszenie... teatr muzyczny jest właśnie taki. I jest teatrem pełnej sali. A to taka moja idée fixe - mówił w 2010 roku Maciej Korwin, dyrektor Teatru Muzycznego w Gdyni. W 4. rocznicę śmierci reżysera i aktora, przypominamy wywiad z nim z magazynu Bliza.
17-01-2017
Anna Chodakowska: Działaczką nigdy nie będę
- Obecnie jestem na takim etapie, że pragnę grać to, co chcę, co mnie niesie. Ale granie dla samego grania jest nudne - mówi Anna Chodakowska, aktorka Teatru Narodowego w Warszawie.
16-01-2017
Andrzej Strzelecki: Wolę wiedzę od niewiedzy, daje mi poczucie bezpieczeństwa
- Kultura jest od tego, by była w wiecznym kryzysie. Nie pamiętam takiego momentu w moim życiu, żeby ktoś powiedział, że nie mamy kryzysu kulturalnego - mówi aktor i reżyser Andrzej Strzelecki.
16-01-2017
97. urodziny Witolda Sadowego
W sobotni wieczór, 14 stycznia, w położonym na Saskiej Kępie przy ul. Brukselskiej 23 "Promie Kultury" odbyła się niezwykła uroczystość. Doskonale znany wszystkim Czytelnikom wortalu e-teatr.pl Witold Sadowy świętował w gronie przyjaciół i znajomych swoje dziewięćdziesiąte siódme urodziny.
14-01-2017
Jan Klata: Nie jestem Piotrusiem Panem
Dyrektor Narodowego Starego Teatru w Krakowie opowiada o zespole aktorskim, o bliskich, których poświęca na ołtarzu sztuki. I o tym, czy zamilkł, by ratować siebie. Czyli Jan Klata w życiu i na scenie.
13-01-2017
Anna Seniuk: Aktorka "od kuchni"
- Nie chciałyśmy, żeby to był wywiad rzeka. Z początku nie miałyśmy pomysłu na formę tej książki - mówi aktorka Anna Seniuk, Teatru Narodowego w Warszawie, o książce "Nietypowa baba jestem" będącej zapisem rozmów aktorki z córką Magdaleną Małecką-Wippich.
(aktualna strona: 1) następna strona »