PERSONALIA

30-05-2020
MAJA K0M0R0WSKA: Najważniejsza jest miłość
Wybitna aktorka mówi Barbarze Hollender o życiu w czasie pandemii, samotności, wspomnieniach i o tym, o co warto dbać najbardziej.
29-05-2020
Julianna Dorosz: Dla młodego i dla dorosłego widza gra się tak samo
Rozmowa z Julianną Dorosz, aktorką Teatru Animacji w Poznaniu, laureatką Medalu Młodej Sztuki "Głosu Wielkopolskiego" w kategorii "Teatr" o grze w teatrze i pasji do śpiewania.
29-05-2020
Piotr Biedroń: Nie mam dużego talentu do malowania, ale sprawia mi to radość
- Myślę, że po pandemii docenimy to, że możemy przyjść do teatru, że pokochamy go jeszcze bardziej. Teatr przetrwa, bo ludzie go potrzebują - mówi Piotr Biedroń, aktor Teatru Wybrzeże w Gdańsku.
28-05-2020
Nie będziemy się żegnać! Wspomnienie o Marii Stangret-Kantor
"Nie będziemy się żegnać!" - taką pointą zakończyła Marysia nasze ostatnie spotkanie w listopadzie 2017 na wernisażu pośmiertnej wystawy malarstwa Zbigniewa Gostomskiego w krakowskiej Cricotece - pisze Krzysztof Miklaszewski.
26-05-2020
Jerzy Trela. Z romantykami za pan brat
- Im jestem starszy, tym mam więcej wątpliwości, tym jestem ostrożniejszy w definiowaniu świata - z Jerzym Trelą rozmawia w Trybunie Krzysztof Lubczyński.
26-05-2020
Iwona Hossa. Śpiewaczka darzona zaufaniem przez Kilara, Pendereckiego, Góreckiego, Maksymiuka...
- Debiutowałam w wieku lat 23 w Teatrze Wielkim w Poznaniu i od razu z bardzo dużym repertuarem, za co jestem wdzięczna ówczesnej dyrekcji, że nie bała się stawiać na młodych śpiewaków - mówi śpiewaczka Iwona Hossa.
26-05-2020
Andrzej Konopka: Nieśmiały wodzirej
25 lat w tym zawodzie uczy pokory - aktor Andrzej Konopka opowiada, jak smakuje sukces po pięćdziesiątce. Teraz jest gwiazdą serialu "Znaki", ale wcześniej uczył wuefu i był wodzirejem na imprezach.
25-05-2020
Helena Bondyra i Jerzy Lubas - Artyści Teatru
To artyści i mistrzowie swojego fachu, bez nich te teatry nie przetrwałyby wielu zakrętów swojej historii.
22-05-2020
Jerzy Łapiński: A Ty wciąż graj
Od dawna już chorował. Jego pożegnalną premierą w Teatrze Narodowym miało się stać przedstawienie Leny Frankiewicz "Jak być kochaną" wg Kazimierza Brandysa (2019). W kwietniu 2020 roku, w cyklu online "Poeci polscy #kulturabezbarier" zainicjowanym przez aktorów Narodowego nagrał wiersz Cypriana Kamila Norwida "Słuchacz".
22-05-2020
Choreografka i feministka
TERESA KUJAWA powiedziała kiedyś, że śmieszą ją balety poruszające kobiece problemy realizowane przez mężczyzn. Jeśli stworzyli je, to nie dlatego, że zachwycali się kobietą, ale dlatego, że rozczulali się nad sobą. Sylwetka artystki zmarłej 28 kwietnia.
(aktualna strona: 1) następna strona »