PERSONALIA

24-06-2019
Mirosław Baka: Miłość cenniejsza niż role
Czuje się spełniony. Dzieli życie z kobietą, która go kocha i jest jego przyjacielem. Synowie dają powody do dumy, a wnuk wiele radości.
24-06-2019
Wspomnienie. Milan Prot Kwiatkowski (1938-1999)
22 czerwca mija 20 lat od śmierci Milana Prota Kwiatkowskiego, wybitnego Kierownika Literackiego Teatru Nowego w Poznaniu, a mojego nauczyciela, mistrza i Przyjaciela - pisze Mieczysław Hryniewicz.
24-06-2019
Andrzej Meżerycki: Oddał siebie kulturze i sztuce
Aktor, reżyser, pomysłodawca wielu projektów kulturalnych, które stały się wizytówką Siedlec. Przylgnęło do niego określenie: człowiek - instytucja. W tym roku mija dziesięć lat od śmierci Andrzeja Meżeryckiego, wieloletniego dyrektora Centrum Kultury i Sztuki, które nosi jego imię.
21-06-2019
Milan Kwiatkowski. Był do głębi prawdziwym człowiekiem teatru
Jutro minie 20 lat od śmierci Milana Kwiatkowskiego animatora kultury, twórcy ruchu Pro Scenium, długoletniego kierownika literackiego Teatru Nowego w Poznaniu, a także Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie. Był jedną z najbardziej charakterystycznych postaci wielkopolskiego życia teatralnego. Lubił wędrować między księgarniami, bibliotekami, a teatrem z charakterystyczną torbą przewieszoną na ramieniu.
21-06-2019
Arnold Pujsza nie żyje. Był lubianym aktorem Teatru Muzycznego w Poznaniu
Znany m.in. z "Zakonnicy w przebraniu" oraz spektaklu "Jekyll i Hyde", a także "Madagaskaru" i "Footlose" aktor Teatru Muzycznego Arnold Pujsza zmarł po długiej chorobie w wieku 59 lat. W przyszły piątek zespół teatru zagra "Zakonnicę" specjalnie dla niego.
21-06-2019
Ona jest z Włocławka. On z Wilna. Ich miejscem na Ziemi okazała się Łódź.
Dla fanów tańca to para, którą nagradzają owacje na stojąco. Tak było również po prapremierowej "Ciszy", przygotowanej na dobiegające właśnie końca 25. Spotkania Baletowe, gdzie brawurowy duet Moniki Maciejewskiej-Potockas i Gintautasa Potockasa, wymagający znakomitej techniki i umiejętności opowiadania każdym gestem, zamyka dramatyczną opowieść o Beethovenie.
21-06-2019
Izabela Dąbrowska: Lubi grać wredne baby. Bo wierzy, że nie do końca są złe
Izabela Dąbrowska, absolwentka białostockiego wydziału sztuki lalkarskiej, od lat robi karierę aktorską w stolicy. Gra w teatrze, bardzo często pojawia się w epizodach na dużym i małym ekranie. O sobie mówi "dach".
21-06-2019
Teresa Bielińska, najlepsza aktorka sezonu
- Bardzo lubię grać w mocnym dramacie, kiedy można pokazać człowieka od środka, ale uwielbiam komedie i farsy - mówi Teresa Bielińska, aktorka Teatru im. Żeromskiego w Kielcach, laureatka Dzikiej Róży w Plebiscycie Publiczności na najpopularniejszą aktorkę sezonu 2018/2019.
19-06-2019
Dominika Ostałowska: Robię to, co lubię
- Zawsze byłam zainteresowana psychologią, psychoterapią, nauką o człowieku, jego słabościach i zaletach. Próbując zrozumieć siebie, dowiadywałam się czegoś o ludziach i mogłam tę wiedzę wykorzystywać w pracy - mówi Dominika Ostałowska, aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa.
18-06-2019
Andrzej Jakubas: Skupiamy się na pracy
- Dobry teatr jest jak zdrowy organizm, w którym wszystko harmonijnie działa. Wizja artystyczna i pomysły idą z góry - od lidera, który jest autorem sukcesu lub porażki. Uważam, że pracuję w najlepszym teatrze na świecie - rozmowa z Andrzejem Jakubasem, aktorem Teatru Powszechnego w Łodzi.
(aktualna strona: 1) następna strona »