PERSONALIA

22-05-2018
Piotr Adamczyk: Aktor, everyman
- Grając, zwłaszcza znane postaci, nie musimy podawać całej melodii. Ważne, żeby jej nie zafałszować i podać te nuty, które spowodują, że widz sobie tę melodię dośpiewa - mówi aktor Piotr Adamczyk.
21-05-2018
Zmarł Maciej Maciejewski
17 maja zmarł Maciej Maciejewski, odtwórca męskiej roli tytułowej w "Homerze i Orchidei" Tadeusza Gajcego w reżyserii Iwo Galla, spektaklu inaugurującym w 1946 roku działalność Teatru Wybrzeże.
19-05-2018
Karolina Czarnecka o spektaklach Pożaru w Burdelu, wystawie "Święte Nic" i książkach Knausgarda
Karolina Czarnecka, aktorka i muzyczka w naszym cyklu "Kulturalnie poleca" ujawnia co czyta, czego słucha i co ogląda.
18-05-2018
Kamila Klimczak: Niewiele brakowało, a byłaby poznanianką
- Śpiewam dużo. W teatrze, poza spektaklami dramatycznymi, gram w spektaklach muzycznych. Śpiewanie jest moim, można by rzec, niezwykłym chlebem powszednim - mówi Kamila Klimczak, aktorka Teatru Bagatela w Krakowie.
18-05-2018
Urszula Grabowska: Po drodze jej z innymi ludźmi
- Teatr zawsze jest na pierwszym miejscu. Kino uwielbiam, ale to jest towar deficytowy. Jestem szczęśliwa, że przydarzyły mi się takie role, takie wspaniałe zadania - mówi Urszula Grabowska, aktorka Teatru Bagatela w Krakowie.
17-05-2018
Dariusz Wieteska: Lubię wyzwania
Gra także w filmach i teatrze, ale znamy go przede wszystkim z roli jednej z głównych postaci serialu "Na sygnale" (ratownik Piotr Strzelecki).
17-05-2018
Julia Kijowska: Bohaterka codzienności
- Chyba wchodzę teraz w trudny okres zawodowego dojrzewania. Sporo już umiem, ale to jeszcze czas poszukiwań. Na pewno nie myślę o przedwczesnej emeryturze - mówi Julia Kijowska, zdobywczyni Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego i Nagrody Szwedzkiego Instytutu Filmowego.
15-05-2018
Dorota Stalińska: energię czerpie z księżyca
Dorota Stalińska kończy 65 lat. Nie jedna młodsza koleżanka zazdrości jej energii i formy. Aktorka należy do grona najbardziej wysportowanych polskich gwiazd. Nie wyobraża sobie życia bez sportu.
15-05-2018
Olgierd Łukaszewicz o swojej roli w "Seksmisji" i innych filmach
14 maja 1984 roku miała miejsce premiera komedii science fiction "Seksmisja" w reżyserii Juliusza Machulskiego. W związku z tym Rzeczpospolita przypomina wywiad z Olgierdem Łukaszewiczem opublikowany w magazynie "Plus Minus" w 2016 roku.
11-05-2018
Wiesław Nowicki. Wspomnienie
Był człowiekiem wielu pasji. Znakomity aktor, ale i reżyser wielu przedstawień. Niestrudzony poszukiwacz prawdy, którą starał się przekazać - poprzez nieznane szerzej i odszukane przez Niego teksty - w stworzonym w 1977 roku, wspólnie z żoną, Wandą Neumann, Teatrze na Przymorzu. Ten nieinstytucjonalny, zawodowy, kameralny, prywatny teatr poetycki był i jest fenomenem chyba nie tylko dla mnie - Wiesława Nowickiego wspomina Maria Sokołowska z PAN Biblioteki Gdańskiej.
(aktualna strona: 1) następna strona »