PERSONALIA

22-01-2018
Joanna Woś: Myślę, że to klucz do wszystkiego
Primadonna Teatru Wielkiego Joanna Woś, której talent wokalny i aktorski idzie w parze z urodą ma klucz do miasta przekazany jej przed tygodniem na scenie przez władze wraz z tytułem Honorowej Obywatelki.
22-01-2018
Bogusław Kaczyński był niezwykłą osobowością
W niedzielę minęły 2 lata od śmierci Bogusława Kaczyńskiego - jednej z najciekawszych postaci polskiego życia muzycznego.
22-01-2018
Marcin Wortmann: Jak zostać gwiazdą musicalu? Trzeba naśladować Mozarta
- Aktor musicalowy musi śpiewać, grać i tańczyć i wszystko to musi robić równie dobrze. Często wymaga się od niego gry na instrumentach.
22-01-2018
Mogę powiedzieć, że życie miałem spełnione
- Jak profesor Zelwerowicz przyjmował mnie do szkoły teatralnej, powiedział: "Głos dobry, ale nic poza tym" - mówi Roman Kłosowski. W lutym aktor skończy 89 lat.
20-01-2018
Wojciech Plewiński: zdjęcia należy robić w niesprzyjających warunkach
Zdjęcia należy robić w warunkach niesprzyjających. Ograniczenia mnie mobilizują - powiedział PAP fotograf Wojciech Plewiński, który wraz z Fundacją Sztuk Wizualnych pracuje nad digitalizacją swojej twórczości. Część prac dostępna jest na stronie wojciechplewinski.com.
20-01-2018
Nam z każdym rokiem przybywa widzów
- Będę bronił farsy nie dlatego, żeby ją dowartościować, tylko z tego powodu, że we współczesnym wydaniu ona ma warte zauważenia walory poznawcze. Odzwierciedla tzw. codzienną rzeczywistość, prezentuje nasze obyczaje, zachowania, postawy i poglądy, jest lustrem, w którym możemy się obejrzeć - mówi Henryk Jacek Schoen, dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Bagatela w Krakowie.
19-01-2018
Erdmute Sobaszek: Przywiodła mnie tu wielka miłość
Erdmute (Mute) Sobaszek jest współtwórczynią Wiejskiego Teatru Węgajty. Razem z mężem Wacławem Sobaszkiem od ponad 30 lat mieszka i tworzy w podolsztyńskiej wsi. Rozmawiamy z nią o wschodnio-pruskich korzeniach, NRD, Polsce i życiu w sztuce.
19-01-2018
Dariusz Perczak: czekam na propozycje od agentów
28-letni kielczanin odnosi sukcesy w Austrii. - Gram główne role i w między czasie staram się brać udział w różnych konkursach - mówi Dariusz Perczak, solista opery w Graz.
18-01-2018
Franciszek Pieczka: Boga zagrałem już wcześniej
- Jeśli mamy do przekazania tylko komunikat myślowy, to po jakiego diabła występować na scenie? Lepiej napisać tekst, wydrukować go i po sprawie. Na scenie aktor jest sobie sterem, żeglarzem, okrętem - mówi aktor Franciszek Pieczka.
18-01-2018
Prezydent na 90. urodziny Pieczki: dziękuję za wszystkie lata artystycznej działalności
Z okazji 90. rocznicy urodzin pragnę złożyć Panu najserdeczniejsze życzenia, przekazać wyrazy szczerego uznania i podziękować za wszystkie lata Pana dotychczasowej działalności artystycznej - napisał prezydent Andrzej Duda w liście do aktora Franciszka Pieczki.
(aktualna strona: 1) następna strona »