PERSONALIA

22-10-2019
Patrycji Szczepanowski sklep z facetami
Dla urodzonej i wychowanej w Białymstoku aktorki sama gra na scenie i w filmie to za mało. Napisała scenariusz i wyreżyserowała autorski spektakl. I oczywiście w nim zagrała
22-10-2019
Konstanty Ciciszwili: Jeśli kogoś przeklinam, to tylko Fenicjan
- Wolałem pracować w Teatrze Telewizji, który w moim odczuciu dawał mi znacznie więcej możliwości inscenizacyjnych. Zwłaszcza że miałem szczęście pracować w czasie, w którym nazwiska branych na warsztat autorów i obsadzanych w spektaklach telewizyjnych aktorów to były naprawdę największe nazwiska - mówi reżyser i scenograf Konstanty Ciciszwili.
21-10-2019
Piotr Witkowski: Zawsze może być jeszcze lepiej
Po tegorocznym festiwalu w Gdyni jego nazwisko wymienia się jednym tchem obok Borysa Szyca, Bartosza Bieleni i Dawida Ogrodnika. Brawurowo zagrał tragicznie zmarłego rapera Chadę w filmie "Proceder". Co teraz zrobi z popularnością, która go zaskoczyła?
21-10-2019
Lech Ordon. Dwa lata temu odszedł aktor, który urodził się w Poznaniu
Dziś mijają dwa lata od śmierci Lecha Ordona, znanego i lubianego aktora urodzonego w Poznaniu. Zmarł w wieku 88 lat (prawdopodobnie, bo są rozbieżności w dacie jego narodzin) w Załuskach koło Warszawy. 10 miesięcy wcześniej przeszedł zawał serca i udar mózgu.
19-10-2019
Maria Peszek: Rozmowa na następne trzydziestolecie
- Nie staję na barykadach, bo nie bardzo się do tego nadaję, co nie wyklucza klarownego komunikowania moich poglądów przez sztukę. Moja reakcja zawsze jest brutalnie jednoznaczna. To, co robię, ma dlatego moc, że robię to dla wszystkich ludzi. Mogą to wziąć i tego używać. Rozpiera mnie duma, kiedy widzę na demonstracjach transparenty, na których znajdują się wyimki z moich piosenek.
19-10-2019
Justyna Godlewska: Diwa białostockiej sceny dramatycznej dwie dekady na deskach
Od udanego debiutu Justyny Godlewskiej-Kruczkowskiej - na profesjonalnej scenie - w tym roku minęło dwadzieścia lat. Od tego czasu aktorka, urodzona 23 lutego 1976 roku w Białymstoku, bawi, wzrusza, intryguje i zachwyca widzów doceniających i uwielbiających jej talent.
18-10-2019
Jakub Józef Orliński: Ten głos ma wielką przyszłość
Był modelem, ćwiczył breakdance, dziś robi światową karierę. Kontratenor Jakub Józef Orliński odebrał w Londynie prestiżowe trofeum - Gramophone Classical Musie Award.
18-10-2019
Jeremi Przybora: Mistrz słowa i elegancji
Jeremi Przybora wyrażał siebie poprzez wiersze, teksty piosenek, opowiadania. Choć swą artystyczną drogę zaczynał jako radiowiec, wraz z kompozytorem Jerzym Wasowskim stworzył niezapomniany telewizyjny Kabaret Starszych Panów.
18-10-2019
Karol Wojtyła: Humanista z Wadowic
Jan Paweł II jako papież osiągnął tak wiele, że skala tych dokonań przyćmiła nieco inne oblicza Karola Wojtyły: pisarza, dramaturga i filozofa. I dlatego warto je przypomnieć.
17-10-2019
Aleksandra Domańska: Nie wstydzę się ostro walczyć o pieniądze za role
- Kocham naturalność - podkreśla aktorka Aleksandra Domańska, która zainicjowała w sieci akcję "Ciało bogini za nic się nie wini".
(aktualna strona: 1) następna strona »