PERSONALIA

21-01-2020
Rafał Gąsowski i jego wcielenia
Schorowany Wyspiański na wózku, groteskowy sędzia, żołnierz, włóczęga, a jeszcze i parę innych wcieleń by się znalazło. Za wszystkie role zagrane w spektaklu "Teatr, którego nie było" Teatru Wierszalin, aktor tej kompanii - Rafał Gąsowski - dostał nagrodę aktorską w konkursie "Klasyka Żywa".
20-01-2020
Maria Sobocińska: Strach jest ponadczasowy
Wydaje się, że trudno przełożyć reportaż na przedstawienie, a udało się to bardzo dobrze. Tekst Ryszarda Kapuścińskiego o ambicjach, strachu i dwulicowości jest ponadczasowy - mówi aktorka Maria Sobocińska.
20-01-2020
Michał Żebrowski poznał swą przyszłą żonę, gdy miała... pięć lat
Kiepsko szło mu z matematyki i fizyki. Najlepiej radził sobie z polskim. Dlatego zgodził się wystąpić w konkursie recytatorskim. Wtedy poczuł magię aktorstwa. Kilka lat później zagrał Michała Skrzetuskiego, Tadeusza Soplicę i Wiedźmina.
20-01-2020
Minęło 60 lat od debiutu Adrianny Godlewskiej na scenie
Szalenie muzykalna. Występowała w kabaretach i na estradzie. Wielka społeczniczka i działaczka w czasach rodzącej się "Solidarności". O mocnym kręgosłupie moralnym - pisze Witold Sadowy.
20-01-2020
Liliana Głąbczyńska-Komorowska: Ciągnęło mnie w szeroki świat
- W obecnych czasach, w których liczy się przede wszystkim życie, zdrowie i pieniądz, arystokratyzm stracił dawne znaczenie - mówi aktorka Liliana Głąbczyńska-Komorowska w rozmowie z Krzysztofem Lubczyńskim w Dzienniku Trybuna.
18-01-2020
Tadeusz Janiszewski o Lechu Raczaku: Był rewolucjonistą teatru
Lech Raczak był prawdziwym rewolucjonistą teatru otwartego, poszukującego; to, co robił, było doceniane nie tylko w Polsce - mówi PAP aktor i reżyser Teatru Ósmego Dnia w Poznaniu Tadeusz Janiszewski.
18-01-2020
Ewa Wójciak: Raczak był człowiekiem teatru i opozycji demokratycznej
- Zmarły w piątek Lech Raczak zostanie zapamiętany jako człowiek teatru i ważny człowiek opozycji demokratycznej - powiedziała PAP w sobotę wieloletnia dyrektor Teatru Ósmego Dnia Ewa Wójciak. Reżyser i współzałożyciel Teatru Ósmego Dnia zmarł nagle w piątek w Poznaniu w wieku 74 lat.
18-01-2020
Lech Raczak nie żyje. Był reżyserem i współtwórcą Teatru Ósmego Dnia
W piątek późnym wieczorem zmarł Lech Raczak, reżyser, dramatopisarz, współzałożyciel legendarnego Teatru Ósmego Dnia. Artysta zasłabł na przyjęciu noworocznym organizowanym przez prezydenta Poznania. Miał 74 lata.
15-01-2020
95 lat temu urodził się aktor Jarema Stępowski
95 lat temu, 15 stycznia 1925 r., urodził się w Warszawie Jarema Stępowski, aktor i piosenkarz, wykonawca m.in. "Statku do Młocin", "Warszawskiego taksówkarza", "Ballady o jednej Wiśniewskiej". Widzowie "Wojny domowej" zapamiętali go jako zbieracza "suchego chleba dla konia".
14-01-2020
Włodzimierz Nowak: Miałem ciekawe życie
Wystąpił w kilkudziesięciu filmach, zagrał wiele ról na teatralnej scenie, najdłużej w stołecznym Teatrze Kwadrat i w spektaklach radia i telewizji. Grał amantów, ale też świetnie prezentował się w komediach. Był menedżerem w Polsce i za granicą. Od kilku lat już nie gra. Mieszka wraz z żoną, aktorką Haliną Kowalską, w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie.
(aktualna strona: 1) następna strona »