PERSONALIA

13-11-2018
Muza spływa na człowieka jak mgiełka
Jerzy Szczudlik z Łupstycha pochodzi z Sanoka, jednak pokochał Warmię i tu tworzy. Jego sztuka "Bal u Naujacka" była głównym akcentem kulturalnym obchodów 665-lecia Olsztyna. 31 października w ratuszu przedstawił ją Teatr przy Stoliku.
13-11-2018
Mirosław Jękot: Komedia zmusza do myślenia
- Bardzo lubię grać w komediach, to gatunek uniwersalny, dający radość, chwile zapomnienia - rozmowa z Mirosławem Jękotem, aktorem filmowym, telewizyjnym i teatralnym.
13-11-2018
Anna Kłos-Kleszczewska: Arystokracja aktorstwa. Fanfara
Podstawowa sprawa to ta, że Anna Kłos-Kleszczewska rozumie, co mówi. To jest, wbrew pozorom, nieczęste zjawisko. Mówi mózgiem, nie instynktem.
10-11-2018
Pani Basia. Barbara Muszyńska-Piecka świętuje 50-lecie obecności na scenie
Zdaje się, że pomysł na uhonorowanie Barbary Muszyńskiej-Piecka urodził się wśród kolegów Białostockiego Teatru Lalek spontanicznie. Pewnie sama bohaterka nie zgodziłaby się na jakiś benefis czy jubileusz. Byłaby to dla niej zapowiedź rozstania z teatrem. Chcą pożegnać! Rzecz nie do wyobrażenia. A jednak rok 2018 jest rokiem jubileuszowym. Barbara Muszyńska-Piecka świętuje 50-lecie obecności na scenie.
10-11-2018
Gracjan Kielar: Józef Piłsudski jak Święty Mikołaj
- Ja, gdy przebieram się za Piłsudskiego, zmieniam się w ikonę. Tylko, albo aż. Każdy wyciąga sobie z niego to, co mu jest najbliższe - rozmowa z Gracjanem Kielarem, aktorem Teatru Nowego w Łodzi, który 11 listopada wystąpi w roli Marszałka.
09-11-2018
Anna Polony: Urodziłam się trochę za późno
Kochana przez widzów, uwielbiana przez studentów. Wielka aktorka Anna Polony tęskni do czasów, kiedy słowo w teatrze miało swoją wagę, a reżyserzy szanowali wielkich dramaturgów. W serialu "Drogi wolności" gra nestorkę krakowskiej rodziny w czasach walki o niepodległość.
09-11-2018
Rafał Szatan: Czasami siebie nienawidzę
- W gliwickim teatrze grałem w okresie, gdy studiowałem w Katowicach. Moim pierwszym spektaklem był "High School Musical on Stage", w którym grałem główną rolę, i był to mój debiut na scenie teatralnej - mówi aktor i wokalista Rafał Szatan.
08-11-2018
Józef Hen kończy dziś 95 lat
Jest pisarzem, scenarzystą, reportażystą i dramaturgiem. Jego książki "Nowolipie", "Nikt nie woła" czy "Toast" kochają czytelnicy wielu pokoleń. Niesłabnącym powodzeniem cieszą się też jego diariusze - niedawno się ukazał się "Ja, deprawator". Józef Hen kończy dzisiaj 95 lat.
05-11-2018
Lucyna Winkel: Nie umiem planować życia
- Kocham to miasto, ale szczerze mówiąc, jest bardzo trudne. W chwilach zwątpienia myślę, że tu dziura w chodniku bywa ważniejsza niż genialna premiera w teatrze. Publiczność jest oszczędna w emocjach. Mówi się, że jak się osiągnie sukces w Poznaniu, to już wszędzie. I coś w tym jest - mówi Lucyna Winkel, aktorka, reżyserka, twórczyni Studia Teatralnego Blum w Poznaniu.
05-11-2018
Od Alaski po Patagonię
Kantor pracował tyle, ile było trzeba. Potrzebował dwóch godzin, to siedzieliśmy dwie godziny, czasem przychodził i mówił: mam to wszystko w dupie, chodźmy na kawę. Rozmowa z Romanem Siwulakiem w dwutygodniku.com
(aktualna strona: 1) następna strona »