OPINIE

28-02-2020
Boimy się siebie nawzajem
Teatr Miejski w Gliwicach przygotowuje kolejną premierę - "Wpuść mnie. Dokądkolwiek pójdziemy, będzie szedł za nami". Pierwszy pokaz jutro. O spektaklu rozmawiamy z jego reżyserką i autorką scenariusza Agatą Biziuk.
28-02-2020
Łączenie i integracja wykluczonych. BTL w prestiżowym międzynarodowym projekcie
Białostocki Teatr Lalek jest jedyną polską instytucją biorącą udział w międzynarodowym projekcie "Connect Up", który ma integrować widzów z różnych grup społecznych. W czteroletnim projekcie uczestniczy 14 partnerów z 10 krajów. Z Jackiem Malinowskim, dyrektorem BTL-u o projektach rozmawia Monika Żmijewska.
28-02-2020
Teatr wymaga czułości
- Uważam, że teatr musi się zmieniać - mentalnie i instytucjonalnie. Bez optymizmu byłoby to niemożliwe - przecież nawet teatr, który krytykuje rzeczywistość, wynika w końcu z wiary w to, że wciąż warto mówić - z Ewą Pilawską, dyrektorką Teatru Powszechnego i Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi, rozmawia Izabella Adamczewska w Gazecie Wyborczej - Łódź.
28-02-2020
Bach wieńczy dzieło
Festiwal Oper Barokowych to przekrojowa prezentacja wszystkiego, co możemy nazwać perłami baroku, ale nie tylko - pisze Piotr Iwicki w Niedzieli Tygodniku Katolickim.
28-02-2020
Ormianie ostrzą pióra
Teatr ormiański jest jednocześnie stary i bardzo miody. Jego historia liczy sobie, bagatela, dwa tysiące lat, jeśli sięgać do samych początków, kiedy w I wieku naszej ery wystawiano w Armenii greckie tragedie - pisze Tomasz Miłkowski w Dzienniku Trybuna.
28-02-2020
Seksizm, panowie?
Feminizm nie odmawia mężczyznom tego, że także są ofiarami patriarchatu. Mówi natomiast, że nazbyt często bywają jego beneficjentami i że to do nich należy rozpoznanie własnego uprzywilejowania - Katarzyna Waligóra polemizuje z Maciejem Stroińskim w miesięczniku Teatr.
27-02-2020
Mateusz Morawiecki o Pawle Królikowskim: miał niespotykane połączenie prostolinijności z mądrością
Zmarłego dziś Pana Pawła Królikowskiego będę pamiętać, jak wielu z nas, głównie ze świetnej roli Kusego z "Rancza" - posiadał niespotykane połączenie prostolinijności z mądrością oraz był ciepły i wrażliwy - napisał w czwartek na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.
27-02-2020
Piotr Gliński o Pawle Królikowskim: artysta zaangażowany w sprawy kultury na wielu poziomach
Był artystą zaangażowanym w sprawy kultury na wielu poziomach. Ceniona osobowość teatru, filmu i telewizji - mówił wicepremier, minister kultury Piotr Gliński, wspominając zmarłego we czwartek Pawła Królikowskiego.
27-02-2020
Andrzej Grabowski o Pawle Królikowskim: emanował dobrą energią
Paweł to był człowiek, z którym lubiłem się spotykać, którego lubiłem spotykać, słuchać, patrzeć na niego jak mówi, jak się uśmiecha, jak jest pełen życia - powiedział w rozmowie z PAP Life Andrzej Grabowski, wspominając zmarłego we czwartek Pawła Królikowskiego.
27-02-2020
Małgorzata Kożuchowska o zmarłym Pawle Królikowskim: był wizjonerem
- Paweł był wizjonerem. Miał niesamowitą energię życiową, którą zarażał innych - napisała w czwartek na Instagramie aktorka, była wiceprezes ZASP-Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji Małgorzata Kożuchowska.
(aktualna strona: 1) następna strona »