powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Teatr Akt jedzie do Istambułu

Teatr Akt weźmie udział w międzynarodowym festiwalu "Europe on Water" w Istambule, reprezentując Polskę, jako jeden z 16 krajów europejskich.

Festiwal jest jedną z imprez odbywających się w ramach uroczystości związanych z przyznaniem Stambułowi tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2010 roku.

Teatr Akt został wybrany, a następnie zaproszony do udziału w tej prestiżowej imprezie przez tureckich organizatorów - Biuro Istanbul 2010 ECOC, działające w porozumieniu z Konsulatem Generalnym RP w Stambule.

Przedstawienie "The Waters" zostało przygotowane przez Teatr Akt specjalnie na tę okazję. Jest połączeniem form tańca, cyrku, pantomimy, sztuk walki, teatru ulicznego i happeningu. Temat przewodni to świat wodny z całym swym bogactwem, który zainspirował aktorów i twórców Aktu do stworzenia sekwencji żywych obrazów; czasem lirycznych, jak spokojna toń wodna, czasem plastycznych, jak rwący strumień, a czasem gwałtownych, jak wzburzone morze.

W spektaklu wezmą udział: Marta Suzin, Agnieszka Musiałowicz, Julia Bui-Ngoc, Ola Musiałowicz, Marek Kowalski, Janusz Porębski, Tomasz Musiałowicz, Krzysztof Skarżyński.

Koordynatorem projektu jest Agnieszka Musiałowicz

***

07.07.2010 godz. 20.00 - Caddebostan Coast / Istambuł / Turcja

08.07.2010 godz. 20.00 - Taksim Gezi Park / Istambuł / Turcja

Finansuje: Miasto Stołeczne Warszawa oraz Konsulat Generalny RP w Istambule