powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Wieczór poświęcony twórczości Kazuo Ohno w CSW

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz Fundacja POMPKA zapraszają w poniedziałek 5 lipca o godz. 18.00 na wieczór poświęcony twórczości Kazuo Ohno - zmarłego japońskiego tancerza, mistrza tańca butoh. Wstęp wolny.

Kazuo Ohno, legendarny japoński tancerz i choreograf, współtwórca - obok Tatsumi Hijikaty - tańca butoh zmarł 1 czerwca br. w Jokohamie w wieku 104 lat.

Kazuo Ohno i jego syn Yoshito Ohno gościli w Warszawie w 1994 roku, prezentując spektakl Suiren (Nenufary) podczas

I Międzynarodowych Spotkań Sztuki Akcji ROZDROŻE. Było to wielkie wydarzenie w historii prezentacji sztuki najwybitniejszych tancerzy i choreografów świata w Polsce.

Podczas wieczoru poświęconego Kazuo Ohno wystąpienia przypominające jego twórczość zaprezentują: Julia Hoczyk, teatrolożka i krytyczka tańca specjalizująca się w tematyce tańca butoh, oraz Janusz Marek, kurator programu teatru i tańca CSW, autor programu wszystkich edycji festiwalu ROZDROŻE.

Wystąpieniom będą towarzyszyć projekcje fragmentów zapisów prac artysty.

Spotkanie odbędzie się w Sali Kino/Audytorium CSW

Na zdjęciu: I Międzynarodowe Spotkania Sztuki Akcji ROZDROŻE, konferencja prasowa, 7 października 1994, CSW Zamek Ujazdowski od lewej: dr Agnieszka Żuławska-Umeda, Kazuo Ohno i jego syn Yoshito Ohno, Janusz Marek.