Rusza wiosenny przegląd

«WCZEŚNIEJ niż w latach poprzednich, bo już w niedzielę, 26 kwietnia, rozpocznie się tradycyjny wiosenny przegląd Lubelskiej Premiery Teatralnej. Na inaugurację wybrano sztukę Ronalda Harwooda Garderobiany, zrealizowaną przez Krzysztofa

Zaleskiego w warszawskim Teatrze Ateneum. Przypomnijmy, że ten spektakl zrealizowany został głównie dla Gustawa Holoubka, obchodzącego 50-lecie pracy artystycznej. Znakomitemu artyście partneruje - jako tytułowy Garderobiany - Marian Kociniak, a w pozostałych rolach zobaczymy m.in. Marię Pakulnis, Dominikę Ostałowską i Piotra Pawłowskiego. Garderobiany zostanie zaprezentowany dwukrotnie, o godz 17 i 20 na scenie Teatru Osterwy.

W poniedziałek przegląd przeniesie się do Centrum Kultury. Tu zobaczymy Bronisława Wrocławskiego z łódzkiego Teatru im. Jaracza w monodramie Seks, prochy i rock & roll Erica Bogosiana, wyreżyserowanym przez Jacka Orłowskiego. Bronisław Wrocławski, zbierający za ten spektakl entuzjastyczne recenzje, wystąpi w Lublinie dwa razy: o godz. 17 i 20.

TRZECIA propozycja znana już jest niektórym lubelskim teatromanom. Sonata Kreutzerowska wg. noweli Lwa Tołstoja - bo o tym spektaklu mowa - zrealizowana została wspólnie przez Teatr Osterwy i Krakowski Teatr Scena STU. Ponieważ jednak reżyser, Mikołaj Grabowski znany jest z tego, że nad swymi przedstawieniami pracuje przez cały czas ich scenicznej eksploatacji - można się spodziewać, że zobaczymy spektakl nieco inny niż premierowy. Warto z takiej okazji skorzystać. Sonatę Kreutzerowska można będzie zobaczyć we wtorek, 28 kwietnia, o godz. 18 i 20 oczywiście na scenie Teatru Osterwy.

O dwóch pozostałych pozycjach przeglądu napiszemy za tydzień.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego