powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Dni Młodych Reżyserów Teatru Kontrapunkt

Cztery tytuły i czterech reżyserów, osiem spektakli i osiemnastu aktorów - tak w liczbach przedstawiają się rozpoczynające się w piątek, 18 czerwca, Dni Młodych Reżyserów Teatru Kontrapunkt. Impreza potrwa w Natolińskim Ośrodku Kultury pięć dni (do 22 czerwca).

Komediowe spektakle takie jak: "Męczeństwo Piotra Ohey'a" Sławomira Mrożka w reżyserii Kamili Janaszek (18.06 g. 18 i 20), "Kantata na cztery skrzydła" Roberta Bruttera (autora m.in. "Rodziny zastępczej") w reżyserii Piotra Przytyckiego (19.06 g. 17 i 20) i "Masztalerz" komedia romantyczna Marty Grzechowiak w reżyserii Jakuba Dowgirda (21, 22.06 g. 19) wprowadzą w wakacyjny nastrój. Miłośników intelektualnych, metafizycznych zagadek czeka zaś spotkanie z Witkacym i jego "Pragmatystami" w reżyserii Krzysztofa Chyli (20.06 g. 18 i 20).

18 czerwca Teatr Kontrapunkt, założony i kierowany artystycznie od 2000 roku przez aktora i reżysera Zbigniewa Bogdańskiego, obchodzić będzie swoje dziesiąte urodziny.

Młodzi reżyserzy to artyści, którzy o sobie i świecie mówią przez teatr, choć na co dzień uprawiają zawody niekiedy daleko od teatru odbiegające. Próbują odpowiedzieć na najbardziej podstawowe pytania: czym jest śmierć i dlaczego warto żyć pozytywnie ("Kantata na cztery skrzydła"), czy możliwa jest prawdziwa transformacja osobowości ("Pragmatyści"). Mierzą się z frustracjami bezrobotnego człowieka ("Męczeństwo Piotra Ohey'a) i udowadniają, że prawdziwa miłość jest często na wyciągnięcie ręki ("Masztalerz"). Pomaga im w tym aktorski zespół, wyróżniany na festiwalach.