powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. Spektakl "Quiet" ku pojednaniu palestyńsko-izraelskiemu

Centrum Sztuki Impart zaprasza na spektakl "Quiet" (na zdjęciu) prezentowany w ramach projektu ,,Floodwall".

- Spektakl "Quiet" (Cisza) powstał z potrzeby bezpośredniej reakcji. W świetle wciąż wzrastającej przemocy i nieufności pomiędzy społecznościami zamieszkującymi Izrael - społecznościami nieustannie poddawanymi manipulacjom i utrzymywanymi w stanie szoku, który uniemożliwia natychmiastową refleksję - uważa reżyser i chorograf Arkadi Zaides. - Palestyńczycy i Izraelczycy, aktorzy i tancerze, wszyscy żyjący w jednym państwie o nazwie Izrael. Spektakl ma potencjał, aby być artystycznym elementem procesu pokojowego.

Opowieść o życiu w ciągłym napięciu, wykorzystuje unikalną formę języka ciała ruch odbywa się często na skraju dotyku, przestrzeń między nimi pełna jest napięcia emocjonalnego, jak gdyby to, co trzeba powiedzieć jest prawie nie do zniesienia.

Palestyńsko- izraelski projekt "Quiet, który w Centrum Sztuki Impart będzie miał swoją wrocławską premierę (28.06) Jest nie tylko artystycznym, ale i politycznym wydarzeniem, spektakl zmusi nas do bezpośredniej konfrontacji z konfliktem, który obserwowany przez nas z oddali, dla czterech wykonawców stanowi treść codziennego życia.

***

,,QUIET"

Reżyseria, choreografia: Arkadi Zaides

Współpraca artystyczna: Joanna Leśnierowska

Wykonawcy: Rabie Khoury, Mohammad Mugrabi, Ofir Yudilevitch, Arkadi Zaides

Muzyka: Tom Tlalim

Scenografia: Klone

Światło: Firas Roby

Produkcja: Arkadi Zaides Dance Company, koprodukcja Arts Station Foundation / Poznan, Poland

przy wsparciu The Israeli Ministry of Education and Sport, The Choreographers Association, Teva Pharmaceutical Industries LTD, Israel Lottery Council For The Arts, The Rabinovitch Foundation, Polish Institute Tel Aviv, Rabeah Morkus Studio for Dance and Movement.

Spektakl w Polsce możliwy dzięki wsparciu Ambasady Izraela w Warszawie.

***

Data: 28 czerwca 2010

Godzina: 19:00

Czas: 120min

Lokalizacja: Centrum Sztuki Impart

Cena biletów: 25 / 20 zł

Więcej na: www.impart.art.pl

www.arkadizaides.com