powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Łódź. Marsz Żałobny "Śp. Łódzka Kultura"

Na portalu społecznościowym Facebook ukazała się informacja o wydarzeniu.

W roku 2010 zmarła Śp. Łódzka Kultura,

o czym zawiadamiają pogrążeni w smutku łodzianie.

Kondukt żałobny wyruszy dnia 21.05 o godz. 17:00 z Placu Wolności.

Znicze i wieńce zostaną złożone pod Urzędem Miasta Łodzi.

***************************

W ostatnich tygodniach mogliśmy zaobserwować jak kolejne wydarzenia i inwestycje kulturalne odpływają z Łodzi. Festiwale, które miały być wizytówką naszego miasta w staraniach o Europejską Stolicę Kultury 2016, takie jak Plus Camerimage, Festiwal Dialogu Czterech Kultur czy rozrywkowa Eska Music Awards w tym roku nie odbędą się z powodu konfliktów z łódzkim magistratem. Również władze miasta zaangażowały się w konflikt wokół składu personalnego Teatru Nowego, co nie sprzyja łódzkiej kulturze.

Planowane inwestycje w infrastrukturę kulturalną takie jak budowa Cameriamage Łódź Center, Specjalnej Strefy Sztuki, czy rewitalizacja zabytkowej EC1 wraz z budową studia Davida Lyncha również stoją pod znakiem zapytania. W ostatnich dniach pan Lynch interweniował w tej sprawie u premiera Donalda Tuska.

Jednak łódzcy decydenci polityczni pozostają głusi zarówno na głosy autorytetów, jak i na apele zwykłych mieszkańców (pierwszy w Łodzi projekt obywatelskiej uchwały ws. budowy CŁC z podpisami 10 tys. osób nawet nie trafił pod obrady Rady Miejskiej).

Pragnąc wyrazić swój sprzeciw wobec tak szkodliwej polityki kulturalnej naszego magistratu organizujemy przemarsz w celu upamiętnienia utraconych wydarzeń kulturalnych.

Pochód, mający charakter żałobno-refleksyjny rozpocznie się w piątek 21.05.2010r o godzinie 17.00 spod dawnej siedziby Festiwalu Dialogu Czterech Kultur przy placu Wolności i wyruszy ulicą Piotrkowską w kierunku Urzędu Miasta Łodzi.

Serdecznie zapraszamy do wsparcia naszej inicjatywy poprzez swój udział w przemarszu.

Przypominamy o przestrzeganiu zasad obowiązujących na ceremoniach pogrzebowych - żałobne stroje, znicze i wieńce mile widziane.

Stowarzyszenie PROKULART