powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Poznań. Movements Factory szuka seniorów do spektaklu

Grupa Movements Factory i Centrum Innowacji Społecznej SIC! zapraszają Seniorów (60+) do udziału w spektaklu BODYLAND, który zostanie zaprezentowany w ramach projektu Drugie Miasto oraz 20. edycji Międzynarodowego Festiwalu Malta w Poznaniu.

Na spotkanie z publicznością zespół przygotowuje żywe obrazy z udziałem ponad setki wykonawców. Movements Factory za sprawą swej choreografki i reżyserki Iwony Pasińskiej, jednej z najciekawszych polskich tancerek, proponuje autorski dialog z rzeczywistością Śródki jako miejsca, gdzie czas się zatrzymał. Jej niejednoznaczna tożsamość, zawarte w niej narracje, lata świetności, uroda, czar i koloryt dziś stają się coraz bledsze. Movements Factory swoim spektaklem chce wtopić się w tą przestrzeń i na kilka chwil odzyskać jej życie. Struktura widowiska oparta jest na trawestacji formy żywych obrazów. Znane od średniowiecza polegały na ustawianiu wykonawców w zastygłych pozach. Żywe obrazy zapoczątkowały dramaturgię przedstawiającą życie codzienne. Obrazy Bodyland będą wynikiem kompozycji ruchu. Celem takiej konstrukcji jest przywołanie przeszłości, przestrzeni wypartej lub po prostu zapomnianej.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w tym niezwykłym przedsięwzięciu i pracą z poznańskimi artystami prosimy o kontakt z Centrum Innowacji Społecznej SIC! tel. 618521643, Moniką Zembrzycką tel. 606315295 lub Edytą Pszczołą tel. 600639018.

W ramach współpracy gwarantujemy: transport, poczęstunek, ubezpieczenie.

Movements Factory: Bodyland, koncepcja i choreografia: Iwona Pasińska, scenografia i kostiumy: Ilona Binarsch, muzyka: Krzysztof Kaliski, asystent choreografa i kostiumografa: Kacper Lipiński, produkcja: Marcin Maćkiewicz - Poznańskie Stowarzyszenie Inicjatyw Teatralnych, współpraca: Centrum Innowacji Społecznej SIC!, mecenat: Miasto Poznań, kooprodukcja: maltafestival Poznań.

pokaz w ramach projektu Drugie Miasto, 21 maja 2010 roku, godz. 22:00

premiera w ramach maltafestival Poznań 2010, 27 czerwca 2010 roku, godz. 22:00

DRUGIE MIASTO to wieloelementowe widowisko multimedialne, które rozegra się 21 maja 2010 roku na poznańskiej Śródce. Udział w przedsięwzięciu wezmą artyści Teatru Ósmego Dnia, Teatru Biuro Podróży, grupy Movements Factory, Stowarzyszenia Artystyczno-Edukacyjnego Środek Świata oraz Stowarzyszenie Starter z projektem Dominika Lejmana. Każdy zespół przygotuje własne widowisko, które stanowić będzie integralną część projektu.

więcej informacji: www.movementsfactory.pl oraz www.drugiemiasto.pl