50 lat Wrocławskiego Teatru Pantomimy

04-11-2006
16-07-2009
Wrocław. Czy Wrocławski Teatr Pantomimy będzie istnieć?
Los legendarnego Wrocławskiego Teatru Pantomimy stanął pod znakiem zapytania. Aleksander Sobiszewski, dotychczasowy szef teatru, w maju złożył wymówienie z powodów zdrowotnych. W poniedziałek wieczorem okazało się, że konkurs na nowego dyrektora nie został rozstrzygnięty.
01-12-2006
Wrocław. Zapomniani pracownicy Pantomimy Tomaszewskiego
O Januszu Dońcu, wieloletnim pracowniku Wrocławskiego Teatru Pantomimy i innych także zapomnianych jego kolegach pisze inny pracownik zespołu Tomaszewskiego.
30-11-2006
Wrocław. Świętują jubileusz Pantomimy Tomaszewskiego
Swoje 50. urodziny wrocławscy mimowie zaczęli świętować 4 listopada w ratuszu otwarciem wystawy "Ogród miłości". Uroczystości nie zakończyły się jeszcze.
29-11-2006
Paryż. Spotkania z Henrykiem Tomaszewskim
Instytut Polski w Paryżu rozpoczyna jutro trzydniowy cykl spotkań poświęconych Henrykowi Tomaszewskiemu (1919 - 2001), twórcy Wrocławskiego Teatru Pantomimy.
20-11-2006
Wrocław. Odsłonięto tablice poświęcone Henrykowi Tomaszewskiemu
Dwie tablice poświęcone założycielowi Wrocławskiego Teatru Pantomimy, Henrykowi Tomaszewskiemu (na zdjęciu), odsłonięto w poniedziałek we Wrocławiu. Jedna z nich zawisła przy ul. Św. Jadwigi, gdzie artysta mieszkał, druga - na ścianie budynku teatru.
16-11-2006
Wrocław. "Gra z Tomaszewskim" w Polskim
18 listopada o godz. 17.30 odbędzie się wernisaż wystawy "Gra z Tomaszewskim - inscenizacje Henryka Tomaszewskiego".
06-11-2006
Złote gody Wrocławskiego Teatru Pantomimy
Wernisażem wystawy "Ogród miłości" rozpoczęły się obchody 50-lecia Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Na wystawie zgromadzone pamiątki pokazujące życie teatru.
04-11-2006
Tomaszewski nie zmartwychwstanie
Na pięćdziesięciolecie, gdy Mistrza nie będzie, zafundowano teatrowi jubileusz II kategorii: klapa - medal oraz wiecheć i buzi. Entuzjaści zafundowali wrocławskim mimom wystawy i sesję. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wkład wrocławskich mimów i Tomaszewskiego do narodowej kultury "wyceniło" na jubileuszowy album. Na premierę zabrakło - pisze Krzysztof Kucharski w Słowie Polskim Gazecie Wrocławskiej.
04-11-2006
Wrocław. Wrocławski Teatr Pantomimy kończy 50 lat
Dokładnie 4 listopada 1956 roku pewien młody tancerz z opery wrocławskiej, o blond lokach i dziecięcej buzi, wystawił na scenie Teatru Polskiego składankę czterech mimodramów. Nazywał się Henryk Tomaszewski. Tego dnia narodził się Wrocławski Teatr Pantomimy.
04-11-2006
Wspomnienie o Mistrzu
To był tak naprawdę bardzo skromny człowiek, także w ubiorze. Zawsze w niebieskiej koszuli, niebieskim swetrze, szarych spodniach, z nieodłączną torbą na ramieniu. Buty nosił adidasopodobne, żeby z łatwością w każdej chwili zademonstrować jakieś konieczne pas. Skromnie też jadał, widywałem go nad kaszą gryczaną w barach mlecznych. Ale to nie znaczy, że nie lubił dobrej kuchni. Potrafił czasem i zupę z raków upichcić - obecny dyrektor Wrocławskiego Teatru Pantomimy Aleksander Sobiszewski wspomina swojego mistrza Henryka Tomaszewskiego.
04-11-2006
Pantomima Tomaszewskiego
- Jak umrę, to nic po mnie nie zostanie - mawiał Henryk Tomaszewski. Teatr założony przez niego pół wieku temu dostał właśnie Jego imię. Ale czy to nadal Jego teatr? - zastanawia się Magda Podsiadły w Gazecie Wyborczej - Wrocław.
03-11-2006
Warszawa. Wrocławski Teatr Pantomimy w TVP Kultura
6 listopada o godz. 19.10 TVP Kultura przypomni film dokumentalny pt. "W poszukiwaniu Eurydyki" poświęcony Henrykowi Tomaszewskiemu, twórcy Wrocławskiego Teatru Pantomimy.
03-11-2006
Wrocław. Teatr Pantomimy w "Ogrodzie miłości"
Nieoficjalne życie teatru Henryka Tomaszewskiego w obiektywie jego aktorów, zdjęcia z prób, tournée po całym świecie i prywatnych imprez oglądać można od soboty (4 listopada) w ratuszu na wystawie "Ogród miłości".
03-11-2006
Mim i dyrektor
- To Tomaszewski dbał o moją erudycję, zresztą nas wszystkich. Uważał, że mim nie może być głupkiem - rozmowa z dyrektorem Wrocławskiego Teatru Pantomimy ALEKSANDREM SOBISZEWSKIM.
27-10-2006
Wrocław. 50. urodziny Teatru Pantomimy
Wrocławski Teatr Pantomimy kończy 50 lat. Dzisiaj zaczynają się jego urodzinowe uroczystości. Bez odwiedzin wielkiego mima i przyjaciela Henryka Tomaszewskiego - Marcela Marceau, bez jubileuszowej premiery. Władzom wojewódzkim zabrakło funduszy na taką oprawę.
27-10-2006
Wrocław. Przygotowania do obchodów 50-lecia Pantomimy
Trwają przygotowania do obchodów 50-lecia Wrocławskiego Teatru Pantomimy, które rozpoczną się na początku listopada wystawą poświęconą założycielowi teatru, nieżyjącemu już Henrykowi Tomaszewskiemu (na zdjęciu).