Wrocław. Mandala Performance Festival wkrótce

W dniach 24-25 kwietnia we Wrocławiu odbędzie się szósta edycja festiwalu performansu Mandala, organizowanego w tym roku przy wsparciu szwajcarskiej fundacji Pro Helvetia i Ambasady Belgii.

«Kuratorem imprezy od samego początku jest Adam Kamiński. Założenie prezentowanych podczas festiwalu przedstawień to otwarcie na inne dziedziny sztuki. Interdyscyplinarność, autotematyczność, powiązanie muzyki i słów, eksperymenty formalne, ruch, cielesność - dzięki takim środkom artyści nie tylko podejmują istotne tematy, lecz chcą także zmierzyć się z wyznaczeniem i zbadaniem nowych horyzontów sztuki. W tegorocznym programie mają okazję zaprezentować się artyści, którzy w istotny sposób wpłynęli na wizerunek współczesnej sztuki.

Cykl prezentacji festiwalowych otworzy spektakl Sławka Bendrata pt: pinku chirashi (na zdjęciu), zainspirowany zmianami społecznymi mającymi miejsce we współczesnej Japonii. Wraz z nim zostanie zaprezentowane solo Kennetha Flaka God Studies #3 - dialog z nordyckimi bogami: Odynem, Thorem i Lokim, którzy stają się bardzo mocnymi postaciami o bardzo ludzkich cechach i błędach. Następny dzień zapoczątkuje performance Gravity of the Reveries , w wykonaniu Ryuzo Fukuhara - japońskiego tancerza i performera oraz Martiny Stirn, słoweńskiej malarki, pracującej także jako kostiumolog. Program zakończy spektakl Manteau long w wykonaniu Delgado Fuchs, duetu szwajcarsko-belgijskiego, czyli Nadine Fuchs i Marco Delgado. Sztuka tańca w ich wykonaniu jest usytuowana na granicy absurdu, zabawna i całkowicie ekscentryczna.

Wszystkie spektakle przeznaczone są dla widzów dorosłych i odbywać się będą w Centrum Sztuki IMPART we Wrocławiu.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego