powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Ateneum gra "Jesienina"

W związku z żałobą narodową Teatr Ateneum odwołał spektakle "Namiętności" oraz "Chlip-hop" grane w miniony weekend, tj. 10 i 11 kwietnia oraz spektakle "Małe zbrodnie małżeńskie" zaplanowane na nadchodzący weekend, tj. 16 i 17 kwietnia. W czasie żałoby w repertuarze Teatru Ateneum pozostaje spektakl "Jesienin" grany 14, 15, 16 i 17 kwietnia o godz. 19:00.

Zachowując w repertuarze "Jesienina" - spektakl oparty na wielkiej poezji, mówiący o okrucieństwach okresu stalinowskiego - chcemy zwrócić uwagę na rolę teatru jako wyjątkowego miejsca refleksji. Teatr, w którym między twórcami i widzami może nawiązać się szczególna więź, jak żadne inne medium pozwala na wspólne przeżywanie bólu. A jego istota polega przecież na kreowaniu przestrzeni spotkania, nie dającego się zamknąć w schemacie formy rozrywkowej. Wierzymy, że w czasie żałoby - jeśli repertuar na to pozwala - teatr właśnie poprzez prezentację stosownych spektakli, pozostaje przestrzenią otwartą na nawet najbardziej trudny dialog. Wtedy w pełni może zrealizować się jego misyjna i społeczna funkcja.

O "Jesieninie":

Spektakl muzyczny Oleny Leonenko opowiadający o tragicznym życiu wybitnego rosyjskiego poety. Na pierwszym planie jest on, Sergiusz Jesienin, geniusz słowa, a w tle historia, która wywarła na jego życiu bolesne piętno.