powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Katowice. Wystawa "Artyzm teatralnego rzemiosła" w CSP

Centrum Scenografii Polskiej - oddział Muzeum Śląskiego zaprasza w poniedziałek 26 kwietnia o godzinie 16 na wernisaż wystawy "Artyzm teatralnego rzemiosła, czyli to, czego nie widać".

Wystawa będzie zaproszeniem młodych widzów do pracowni scenografa, za kulisy teatru, do pracowni artystycznych i technicznych, w których rodzi się sfera plastyczna przyszłej premiery, a także do zaaranżowanej garderoby aktorskiej i wreszcie... na scenę. Formuła wystawy zapewne sprowokuje do rozmowy, podsunie pytania i wreszcie skłoni do udziału w działaniach plastycznych i aktorskich, które zaproponują prowadzący zajęcia.

Na wystawie zaprezentowane zostaną eksponaty wykonane unikatowymi technikami teatralnymi i plastycznymi, stwarzającymi ułudę rzeczywistości, blichtru i magii teatru, ze zbiorów Centrum Scenografii Polskiej, czołowych polskich teatrów i muzeów gromadzących teatralia.

Wystawa czynna do końca lipca 2010, od poniedziałku do piątku od 9.30 do 17.00. Cena biletu obejmująca udział w lekcji teatralnej - 6 zł.