Finansowanie kultury w 2007 roku

26-10-2006
31-05-2017
Kraków. Radny PiS zawiadomił prokuraturę ws. nieprawidłowości w Łaźni Nowej
Krakowski radny PiS Adam Kalita złożył w prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z nieprawidłowościami w Teatrze Łaźnia Nowa. W placówce trwa kontrola.
09-12-2010
Łódź. Inwentaryzacja kultury
W Departamencie Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi oraz Biurze Planowania Przestrzennego Województwa Łódzkiego trwają prace nad przygotowaniem ''Diagnozy do programu rozwoju kultury województwa łódzkiego''.
04-09-2008
Legnica. Dyrektor Głomb niegospodarny?
Prezydent Legnicy zawiadomił prokuraturę, że dyrektor Teatru im. Modrzejewskiej Jacek Głomb [na zdjęciu] nieprawidłowo zarządza pieniędzmi instytucji.
12-03-2008
Warszawa. Inwestycje ministerstwa kultury
Z inwestycji resortu kultury w ciągu ostatnich dwóch lat najwięcej środków poszło na remont Zamku Królewskiego w Warszawie - wynika z raportu przedstawionego dziś Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu.
21-12-2007
Warszawa. 10 mln na rozbudowę Polskiego
- To największy budżet w historii naszego województwa - cieszył się marszałek Adam Struzik (PSL) po przyjęciu dokumentu. 10 mln pójdzie na rozbudowę Teatru Polskiego [na zdjęciu - projekt].
12-12-2007
Raport z oferty kulturalnej Wielkopolski
Kto i dlaczego (nie) chodzi do teatru, muzeum, filharmonii? Jaki jest poziom tego, co oferują instytucje kultury finansowane przez samorząd województwa wielkopolskiego? Dlaczego tylko niewielka część społeczeństwa korzysta z oferty kulturalnej? Na te pytania spróbowali odpowiedzieć autorzy raportu wykonanego przez Instytut Kulturoznawstwa UAM - pisze Artur Boiński w Polsce Głosie Wielkopolskim.
27-11-2007
Legnica. Aktorzy Modrzejewskiej dostaną podwyżki
Marszałek województwa dolnośląskiej na podwyżki dla pracowników instytucji kulturalnych przeznaczy w sumie w przyszłym roku cztery miliony złotych.
07-11-2007
Ile zarabiają w Legnicy...
Z legnickiego teatru uciekają fachowcy, bo inni płacą lepiej. W dodatku jedna z najlepszych scen w kraju nie ma szans na podwyżki - pisze Zygmunt Mułek w dzienniku Polska Gazeta Wrocławska.
18-10-2007
Toruń. Kontakt co dwa lata?
Słabnie rola Kontaktu - stwierdzili radni. Nadal nie wiadomo czy formuła Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Kontakt ulegnie zmianie.
07-09-2007
Toruń-Bydgoszcz. Kontakt i BFO co dwa lata?
W Urzędzie Marszałkowskim proponują, aby Międzynarodowy Festiwal Kontakt odbywał się... co dwa lata.
05-09-2007
Kalisz. Nowe sceny teatralne nad Prosną
Jeszcze kilka dni temu budynek sceny kameralnej Teatru Bogusławskiego w Kaliszu wyglądał jak po zamachu terrorystycznym albo po fali tsunami. Zerwany dach, rozwalone ściany, powyrywane okna i drzwi, a wokół pełno gruzu - jedna wielka ruina! Dziś ta ruina pomału zaczyna przypominać plac budowy.
03-09-2007
Bielsko-Biała. Remonty w teatrach
Gruntownych remontów doczekały się obie bielskie sceny. Obecnie dobiega końca gruntowny remont Teatru Lalek Banialuka, a rozpoczął się w Teatrze Polskim.
03-09-2007
Zakopane. Zmodernizują Teatr Witkacego
Sejmik wojewódzki obiecuje znaleźć 30 milionów zł dla zakopiańskiego teatru Po latach oczekiwań Teatr im. Stanisława Ignacego Witkiewicza doczeka się generalnego remontu i rozbudowy. Ta inwestycja znalazła się bowiem w wieloletnim planie inwestycyjnym województwa małopolskiego. Zaplanowane prace mają pochłonąć ok. 30 milionów zł.
30-08-2007
Łódź. Centrum Sztuki Świata bez funduszy z UE
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego opublikowało listę projektów, które otrzymają dofinansowanie z funduszy unijnych. Obok budowy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku i hali koncertowej we Wrocławiu, nie ma łódzkiego centrum kulturalnego, które ma powstać w byłej elektrowni EC1. A minister obiecał...
29-08-2007
Koszalin. Trwa przebudowa BTD
Firma remontująca kończy właśnie wymianę dachu. Jedna z największych miejskich inwestycji w tym roku - remont Bałtyckiego Teatru Dramatycznego [na zdjęciu], jak się przekonaliśmy nie stoi w miejscu.
29-08-2007
Łódź. Teatr Wielki w budowie
Teatr Wielki w Łodzi przypomina teren budowy: wewnątrz budynku prowadzone są prace związane z remontem wentylacji i montażem klimatyzacji. Robotnicy rozkuwają stropy, przebijają ściany, są miejsca, przez które nie sposób przejść.
20-08-2007
Kielce. Przechwałki wicepremiera Gosiewskiego
Wicepremier Gosiewski (PiS) [na zdjęciu] liczy przed wyborami na wdzięczność ludzi kultury w swoim okręgu. Dyrektorzy nie mogą doliczyć się kasy, której załatwieniem chwali się wicepremier. Najbardziej zaskoczony był dyrektor Teatru im. S. Żeromskiego, który w tym roku nie dostał z ministerstwa ani złotówki, a z listu wicepremiera dowiedział się o 700 tys. zł.
14-08-2007
Kalisz. Scena jak po bombardowaniu
Kaliszanie przechodzący ul. Teatralną nie mogą uwierzyć własnym oczom. Budynek, w którym jeszcze do niedawna mieściła się Scena Kameralna Teatru im. W. Bogusławskiego, stanowi w tej chwili ruinę przywodzącą na myśl obrazki z powstańczej Warszawy.
31-07-2007
Metropolia jest w nas
Wkrótce podpiszemy oficjalne porozumienie z prezydentem Gdyni o współprowadzeniu Teatru Muzycznego, co zaowocuje dofinansowaniem przez miasto na kwotę 2 mln zł. Bardzo się z tego cieszymy i uważamy, że jest to krok we właściwym kierunku. Być może oficjalne powołanie organizmu metropolii pozwoli łatwiej podejmować samorządom decyzje o włączaniu się w finansowanie instytucji kultury - mówi Władysław Zawistowski, szef Departamentu Kultury Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku.
26-07-2007
List otwarty tancerzy polskich
Związek Zawodowy Artystów Baletu Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie i cała społeczność tancerzy polskich zwracają się po raz kolejny, tym razem być może ostatni, do Władz Rzeczpospolitej Polskiej oraz wszystkich tych, którym leży na sercu dobro polskiego tańca, z gorącym apelem o podjęcie działań, które nie dopuszczą do uchwalenia nowej ustawy emerytalnej w proponowanym obecnie kształcie - list otwarty tancerzy polskich publikuje Ruch Muzyczny.
25-07-2007
Kalisz. Remontują małą scenę u Bogusławskiego
Rozpoczął się długo oczekiwany remont Sceny Kameralnej kaliskiego teatru [na zdjęciu]. Inwestycja pochłonie ponad 9,5 mln złotych. Połowa tej kwoty pochodzi z funduszy Unii Europejskiej. Pozostała część z budżetu samorządu województwa wielkopolskiego. Dzięki temu w Kaliszu powstanie mała scena Teatru im. W. Bogusławskiego z prawdziwego zdarzenia.
17-07-2007
Kielce. Pieniądze dla Teatru Żeromskiego
140 tysięcy złotych na montaż mechanicznej wentylacji sceny otrzyma kielecki Teatr im. Stefana Żeromskiego [na zdjęciu]. Taką decyzję podjął Zarząd Województwa Świętokrzyskiego. Będą też pieniądze na toalety w parku etnograficznym w Tokarni.
17-07-2007
Łódź. Dotacje dla kultury
10 instytucji z województwa łódzkiego dostało dotacje Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu operacyjnego "Rozwój infrastruktury kultury i szkół artystycznych"
17-07-2007
Wspierajmy projekty, a nie instytucje
Bardzo bym chciała, żeby w przyszłości lansowane, doceniane były przede wszystkim projekty, a nie instytucje. Takie rozwiązanie wydaje mi się bardziej motywujące dla artystów. Sprawdziło się też w wielu krajach i wcale - czego niektórzy mogą się obawiać - nie prowadzi do obniżenia jakości kultury - mówi radna Krakowa Małgorzata Jantos.
14-07-2007
Kraków. Teatr variétés za grube miliony
20 mln zł ma kosztować gminę Kraków zagospodarowanie budynku dawnego kina Związkowiec [na zdjęciu], ale to nie koniec wydatków. Powstanie tam kolejna dotowana z miejskiej kasy instytucja kultury.
29-06-2007
Kalisz. Zmodernizują Teatr Bogusławskiego
W Poznaniu podpisano umowę z wykonawcą mającym remontować kaliski Teatr [na zdjęciu] i CKiS. Miejmy nadzieję, że to pomyślny koniec długotrwałych zmagań o skonsumowanie unijnych pieniędzy na potrzeby obu tych instytucji.
22-06-2007
Kraków. Apel o wsparcie dla kultury
O większe wsparcie małopolskich inicjatyw kulturalnych apelował wczoraj do posłów z komisji kultury marszałek województwa małopolskiego Marek Nawara.
18-06-2007
Łódź. Bilans finansowy sezonu
Sezon artystyczny dobiega końca, więc niebawem nadejdzie czas ocen. A jak można ocenić władze samorządowe Łodzi i województwa w kwestii pomocy podległych im instytucji kultury? Już po pobieżnym przyjrzeniu się dotacjom widać, że szala korzyści przechyla się na stronę Urzędu Marszałkowskiego.
14-06-2007
Kielce. Minister pominął świętokrzyską kulturę
Żadna ze świętokrzyskich instytucji kulturalnych nie dostanie pieniędzy z ministerialnego programu "Mecenat 2007". Wyjątkowego pecha ma kielecki teatr [na zdjęciu], który w tym roku nie dostał ani złotówki z rządowej kasy.
12-06-2007
Warszawa. Twórcy nie będą płacić podatku VAT
Filmowcy oraz inni artyści, twórcy, naukowcy, dziennikarze i osoby wykonujące umowy-zlecenia nie będą obciążone podatkiem VAT. Rząd wycofał się z kontrowersyjnej propozycji.
11-05-2007
Łomża. Ministerialne dotacje w ramach Mecenatu 2007
Niemal milion złotych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzyma sześć placówek kultury z Łomży.
09-05-2007
Legnica. Dobra kondycja finansowa Modrzejewskiej
Kondycja finansowa Teatru Modrzejewskiej jest dobra - zapewnia Jacek Głomb, dyrektor legnickiej sceny.
02-05-2007
Kiedy powstanie szum, coś się zrodzi
- Gdybyśmy mieli dobrą operę, to może byłoby nas stać na 20 mln zł rocznej dotacji dla niej. Uważam, że aglomeracja krakowska, licząca około 1,2 mln mieszkańców, z takim dziedzictwem kulturowym i z takimi tradycjami, powinna mieć dobrą operę - mówi , marszałek województwa małopolskiego w Dzienniku Polskim.
24-04-2007
Kielce. Ministerstwo nie chce wspierać Żeromskiego?
Co najmniej 100 tys. zł z ministerialnych dotacji przeszło kieleckiemu teatrowi koło nosa. Wyjątkowy pech czy niechęć na górze?
16-04-2007
Tarnów. Tylko 6 mln dla kultury
Ponad 6 miln zł przeznaczono dla tarnowskiej kultury.
13-04-2007
Nie mnożyć instytucji kultury
Kraków wydaje rocznie na kulturę 114 mln zł. Większa część tej kwoty trafia do 26 miejskich instytucji kultury - teatrów, muzeów, ośrodków kultury. Już wkrótce mają powstać nowe. Ale czy miasto na pewno na nie stać? - zastanawiano się we wczorajszym wydaniu "Gazety Wyborczej - Kraków". Dziś publikacje kolejnych głosów w tej sprawie.
11-04-2007
Kraków. Planowany budżet na kulturę w 2007 r.
114 mln zł wydaje rocznie na kulturę gmina Kraków. Większość tej kwoty trafia do 26 miejskich instytucji kultury - teatrów, muzeów, ośrodków kultury. Już wkrótce mają powstać nowe. Czy miasto na to stać?
27-03-2007
Bielsko-Biała. Remont Polskiego w odcinkach
Bielski samorząd od lat małymi krokami remontuje podległy miastu gmach Teatru Polskiego [na zdjęciu]. Teraz modernizacja nabierze tempa, bo zasili ją ponad 7 mln zł z kasy Unii Europejskiej.
23-03-2007
Łódź. Jak wykorzystać unijne miliony
Przetargi, zmiany kursu euro oraz wzrost cen materiałów budowlanych - to największe problemy, z jakimi będą spotykać się instytucje i samorządy przy wydawaniu unijnych pieniędzy
16-03-2007
Lublin. Palikot sfinansuje nowy projekt Teatru w Budowie
Fundacja posła PO Janusza Palikota [na zdjęciu] zamierza sfinansować konkurs na projekt architektoniczny modernizacji gmachu Teatru w Budowie. List intencyjny w tej sprawie podpisali dziś (15 marca) Palikot i marszałek województwa lubelskiego Jarosław Zdrojkowski.
14-03-2007
Sopot. Miejski budżet kulturalny
Tegoroczny budżet Sopotu to blisko 10 mln zł. Ponad jedna dziesiąta tej sumy przeznaczona zostanie na modernizację wizytówki tego miasta - Opery Leśnej [na zdjęciu].
13-03-2007
Gdańsk. Miejski budżet kulturalny
Blisko 70 milionów złotych przeznaczone jest w tegorocznym budżecie Gdańska na kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego. Połowa tej sumy zasili kasy instytucji kultury utrzymywanych przez miasto.
12-03-2007
Gdynia. Miejskie wydatki na kulturę
Budżetowe wydatki Gdyni na kulturę w tym roku są o połowę mniejsze niż zeszłoroczne. Powód? Najdroższe przedsięwzięcia związane z budową Muzeum Miasta Gdyni i organizacją imprez z okazji 80-lecia miasto ma już za sobą.
07-03-2007
Łódź. 40 mln euro na kulturę
Unia Europejska da pieniądze na rewitalizację Teatru Wielkiego w Łodzi, na budowę centrum kulturalno-rozrywkowego w EC1 oraz utworzenie w województwie centrów idei ku demokracji, humanizmowi i wielokulturowości. Na te cele wpłynie do miasta 40 milionów euro. To sporo, choć kwota nie spełnia oczekiwań.
02-03-2007
Szczecin. Sejmik podzielił pieniądze
Obrady sejmiku zdominowała debata nad budżetem województwa. Większość spornych spraw została już omówiona i uzgodniona na komisjach. Mimo to pojawiły się dwie nowe sprawy, w tym jedna dotycząca lustracji.
24-02-2007
Krakowska kultura potrzebuje pieniędzy, planu i fachowców
Kraków wciąż ma potencjał, by odgrywać ważną rolę w polskiej kulturze. Nie ma jednak spójnej polityki wobec kultury, a przeznaczana na nią część budżetu zaczyna trzeszczeć w szwach. Brakuje pieniędzy na utrzymanie mnożonych bezładnie miejskich instytucji, a organizowane przez gminę konkursy na projekty już dawno stały się fikcją - piszą Ryszard Kozik, Tomasz Handzlik w Gazecie Wyborczej - Kraków.
24-02-2007
Szczecin. Kultura biedy
Mamy za niski poziom wydatków na kulturę. A projektowany na tę sferę budżet znów jest nierozwojowy i niekulturotwórczy. Niecałe 24 mln ma wydać w tym roku Szczecin na kulturę. To zaledwie 1,87 proc. budżetu miasta i mniej niż w roku minionym (było 2,01 proc.).
24-02-2007
Toruń. Miasto przyznało dotację na kulturę
Toruński magistrat da prawie 830 tys. zł dla organizacji pożytku publicznego, które zajmują się działalnością kulturalną i artystyczną. Najwięcej pieniędzy dostaną: Teatr Horzycy i organizatorzy Lata Filmów.
23-02-2007
Wrocław. Miasto inwestuje w kulturę
Sztuka, by mogła się rozwijać i przyciągać widzów, potrzebuje nie tylko znakomitych artystów, wielkich wydarzeń i specjalistów od promocji. Musi mieć zaplecze - sale koncertowe, kuluary, foyer. To one wymagają największych nakładów finansowych.
16-02-2007
Kraków. Pieniądze i polityka wokół Łaźni Nowej
Prezydent Jacek Majchrowski po raz kolejny potwierdził, że przyzna Łaźni Nowej dodatkową dotację na remont i działalność bieżącą. Radni komisji kultury wnioskują jednak o więcej i zarzucają sobie wzajemnie wmanewrowanie Łaźni Nowej w grę polityczną.
13-02-2007
Kraków. Więcej na kulturę
Kraków zamierza w tym roku wydać na działalność (i remonty) instytucji kultury 66,486 mln zł, czyli o ponad 11 mln zł więcej niż w roku ubiegłym i ponad 12 mln zł więcej niż w roku 2005.
13-02-2007
Warszawa. Fundusze na tłumaczenia i festiwale
Napływają wnioski o granty Komisji Europejskiej na przedsięwzięcia spełniające warunki programu Kultura. Ten wspólnotowy projekt, w którym o pieniądze mogą ubiegać się m.in. organizatorzy festiwali i przeglądów, będzie dysponował wciągu najbliższych sześciu lat budżetem w wysokości 400 mln euro.
09-02-2007
Kraków. Łaźnię chwalą, lecz pieniędzy jej nie dają
7 lutego 2007 r. wydrukowaliśmy list dyrektora Wydziału Kultury UMK Stanisława Dziedzica w sprawie budżetu Łaźni Nowej na 2007 r. Wyliczając, w jaki sposób gmina wspiera nowohucki teatr, zasugerował on równocześnie, że instytucje kulturalne powinny zdobyć środki także z innych (ministerstwo, sponsorzy) źródeł. Zespół Łaźni Nowej postanowił odnieść się do tego. Otrzymaliśmy [Gazeta Wyborcza] też list od jednego z członków miejskiej komisji kultury.
08-02-2007
Częstochowa. Cięcia wydatków na kulturę
Poprawiając tegoroczny budżet radni oszczędzali głównie na kulturze. O 200 tys. zł zmniejszyli planowane nakłady na działalność teatru, o 100 tys. fundusz Miejskiej Galerii Sztuki i o kolejne 30 tys. biblioteki miejskiej.
07-02-2007
Kraków. Niezbyt dużo na kulturę
Miejski wydział kultury rozdzielił dotacje na projekty kulturalne. Wyda na nie w tym roku 2 mln 700 tys. zł. Wrocław prawie trzy razy więcej.
07-02-2007
Polemika dyrektora wydziału kultury i odpowiedź autorów
W związku z artykułem "Łaźnię chwalą, lecz pieniędzy jej nie dają" ("Gazeta Wyborcza" z 2 lutego br.) oświadczam: Decyzją Rady Miasta Krakowa w budżecie Krakowa, który zawsze jest kompromisem pomiędzy obfitością twórczych pomysłów a realnymi możliwościami finansowymi, na działalność statutową Teatru Łaźnia Nowa w 2007 roku przeznaczono kwotę 929 tys. zł - pisze Stanisław Dziedzic, Dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa.
07-02-2007
Lublin. Ekstrakasa na kulturę
Zarząd województwa obcina pieniądze na Urząd Marszałkowski i zwiększa o kilka milionów złotych dotacje na instytucje kultury. Dziś [7 lutego] pierwsze decyzje w tej sprawie.
02-02-2007
Kraków. Łaźnia Nowa skazana na niebyt?
Rada miasta nie przyznała dotacji na dokończenie rozpoczętego przed rokiem remontu siedziby Łaźni Nowej. Nowohuckiemu teatrowi zabraknie też pieniędzy na bieżącą działalność - pisze Tomasz Handzlik w Gazecie Wyborczej - Kraków.
02-02-2007
Dlaczego mnie to nie dziwi?
Właściwie to powinienem być zdziwiony. Wszyscy Łaźnię wychwalają, lecz pieniędzy jej nie dają, a mnie to wcale nie dziwi. Dlaczego? Bo wpisuje się w strategię Krakowa (a raczej jej brak) wobec miejskich instytucji kulturalnych. W ostatnich latach powołano kilka nowych, żadnej jednak nie stwarzając perspektyw rozwoju - komentarz Ryszarda Kozika w Gazecie Wyborczej - Kraków.
01-02-2007
Łódź. Miliard dla kultury
Łódzkie instytucje kultury wystartowały w wyścigu o unijne pieniądze. Mają wielkie i bardzo ciekawe plany, ale na początek uda się zrealizować tylko niewielką ich część.
30-01-2007
Lublin. Marszałek dofinansuje kulturę
Władze Lubelszczyzny zdecydowały przyznać dodatkowe środki na funkcjonowanie wszystkich jednostek kultury podległych Urzędowi Marszałkowskiemu.
26-01-2007
Kraków. Radni chcą więcej na kulturę
1,5 mln zł dla Łaźni Nowej [na zdjęciu] i 1 mln zł dla Capelli Cracoviensis - komisja kultury wnioskuje do prezydenta miasta o zwiększenie budżetu na kulturę.
24-01-2007
Warszawa. Marszałek dopłaci do teatrów i muzeów
Dokończenie budowy siedziby zespołu Mazowsze, rozbudowa biblioteki przy Koszykowej, dotacje dla trzech stołecznych teatrów i dwóch muzeów - na te cele samorządowcy zdecydowali się dać najwięcej z puli na kulturę w tegorocznym budżecie województwa mazowieckiego.
22-01-2007
Warszawa. Ile Mazowsze wyda na kulturę
Jak informuje rzeczniczka marszałka Mazowsza Marta Milewska, znaczna część pieniędzy przeznaczonych na kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego to dotacje na działalność bieżącą dla instytucji, upowszechnianie kultury oraz ochronę i konserwację zabytków. W sumie na ten cel przeznaczono 214,6 mln zł. Na inwestycje wyasygnowano 73,1 mln zł. Z tych pieniędzy dofinansowanie otrzymają placówki kulturalne - teatry, centra kultury i sztuki oraz muzea.
18-01-2007
Warszawa. Konferencja o funduszach unijnych dla kultury
Dzięki 1,1 mld euro, jakie w latach 2007-2013 zostaną ze środków krajowych i unijnych przeznaczone na rozwój kultury, Polska może - zdaniem ministra kultury i dziedzictwa narodowego Kazimierza Michała Ujazdowskiego (na zdjęciu) - dokonać "wielkiego skoku" w tej dziedzinie.
15-01-2007
Warszawa. Priorytety polityki kulturalnej na 2007 rok
- Efektywne wykorzystanie środków europejskich w sferze kultury, zaawansowane działania w ramach ochrony dziedzictwa kulturowego oraz opracowanie programu stypendialnego "Młoda Polska" to priorytety polskiej polityki kulturalnej w 2007 roku - zapowiedział w poniedziałek minister kultury i dziedzictwa narodowego Kazimierz Michał Ujazdowski.
09-01-2007
Rozwalone życie i kaprysy pamięci
Na reakcję artystów na to, co się dzieje, nie trzeba było długo czekać. W legnickim Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej rozpoczęły się próby do sztuki o roboczym tytule "Lustracja". - Lustracja skrzywdziła wielu ludzi, rozwaliła im życie przez głupotę takich panów jak Macierewicz czy Wildstein - uważa dyrektor teatru Jacek Głomb.
23-12-2006
Najlepsi będą reżyserować w stolicy
- Chcemy, by Warszawa stała się ważnym punktem na mapie europejskiej turystyki kulturalnej. Nowe Stołeczne Biuro Festiwalowe miałoby koordynować najbardziej wartościowe wydarzenia, wzmocnić ich dramaturgię, zapraszając wybitnych artystów - mówi JACEK WEKSLER, dyrektor warszawskiego Biura Teatru i Muzyki.
26-10-2006
Warszawa. Komisja kultury pozytywnie zaopiniowała projekt budżetu na 2007 rok
Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu podczas czwartkowego posiedzenia pozytywnie oceniła projekt budżetu państwa na 2007 rok w zakresie kultury i ochrony dziedzictwa narodowego.